X
Ładowanie...

Tanie loty ITA Airways

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty ITA Airways

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze ITA Airways Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje ITA Airways

Przewodnik po lotach ITA Airways

Linie lotnicze ITA Airways

 

ITA Airways - informacje

Należące do sojuszu SkyTeam linia lotnicza ITA Airways to narodowy włoski przewoźnik, istniejący od 2021 r. Węzłowymi lotniskami ITA Airways są porty: Port lotniczy Rzym-Fiumicino oraz Port lotniczy Mediolan-Linate, a oferta lotów obejmuje 59 kierunków w 44 krajach świata. Rejsy obsługuje flota 52 samolotów, są to głównie różne rodzaje maszyn Airbus, Boeing czy Embraer. Pasażerowie ITA Airways mogą korzystać z programu lojanościowego Volare.

 

ITA Airways - historia

Dzisiejsza ITA Airways – Italia Trasporto Aereo S.p.A. dba ITA S.p.A powstała w wyniku zaprzestania działalności przez linię Alitalia, w dniu 15 października 2021. Całość udziałów w linii ITA Airways należy do włoskiego skarbu państwa. Linia ITA Ariways została papieską linią lotniczą 2 grudnia 2021

 

ITA Airways - bagaż

Podstawowy limit wagowy bagażu rejestrowanego dla pasażerów klasy ekonomicznej to jedna sztuka do 23 kg, z wyłączeniem najniższej taryfy Light, w której bezpłatnie nie przysługuje bagaż rejestrowany. Klienci klasy biznes mogą zarejestrować 2 sztuki bagażu do 23 kg każda. Dzieci do lat 11 obowiązują te same limity, podróżującym z niemowlęciem przysługuje dodatkowa sztuka bagażu o wadze do 10 kg. Na pokład samolotu można wnieść jeden bagaż podręczny o wymiarach w granicach 25cm x 35cm x 55cm i wadze do 8 kg.

 

Dodatkowe usługi na pokładzie

Linie ITA Airways udostępniają swoim klientom cztery klasy rezerwacyjne – po dwa warianty klasy ekonomicznej i biznes, w zależności od długości lotu. W każdej z nich pasażer ma dostęp do włoskich oraz międzynarodowych magazynów i gazet oraz rozrywki multimedialnej do wyboru na indywidualnym ekranie LCD. Podczas długodystansowych lotów w klasie biznes podróżujący mogą odpoczywać w komfortowych fotelach rozkładanych do pozycji łóżka, korzystać z nowej pościeli i koców oraz markowych zestawów kosmetycznych. Dodatkowym atutem podróży w tej klasie jest - inne każdego miesiąca - wytworne regionalne menu oraz bogata selekcja win. Pasażerowie wszystkich klas mogą wykonać dowolne połączenie telefoniczne oraz darmowe połączenie wewnętrzne, z wybranym podróżującym. Przyjemny lot zapewnia również możliwość zakupów w pokładowym sklepie wolnocłowym.