X
Ładowanie...

Tanie loty liniami Iberia

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Loty Iberia Express

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Iberia Express

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Iberia Express Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Iberia Express

Przewodnik po lotach Iberia Express

Linie lotnicze Iberia

Iberia to hiszpańskie linie lotnicze powstałe w roku 1927. Główna siedziba znajduje się w Madrycie, a główny węzeł komunikacyjny w porcie lotniczym Madryt-Barajas oraz Barcelona-El Prat. Flota Iberii składa się z 103 samolotów, a 27 jest zamówionych. Ma bardzo rozbudowaną siatkę połączeń po całym świecie. Z Polski Iberia nie oferuje przelotów bezpośrednich, lecz z przesiadką można dolecieć w wiele bardzo odległych miejsc!

 

Iberia tanie loty

Iberia ma bardzo bogatą siatkę lotów. Z przesiadką dostaniemy się do wielu miejsc w Europie, Afryce, Ameryce Północnej oraz Południowej. Największy odsetek lotów linii lotniczych Iberia wykonywanych jest po Europie i Ameryce Południowej.

Wszystkim miłośnikom dalekich podróży po gorących lądach Iberia oferuje rejsy lotnicze do takich miejsc jak Casablanca, Dakar, Buenos Aires, Cordoba, Santiago de Chile, Santo Domingo czy Lima! W ofercie znajdziemy także doskonałe połączenia do destynacji w Ameryce Północnej: Bostonu, Las Vegas, Los Angeles czy Miami.

 

Tanie loty Iberia - Kierunki lotów linii lotniczych Iberia

Tanie loty Iberia do Afryki 
Algieria
Egipt
Ghana
Gwinea Równikowa
Maroko
Mauretania
Nigeria
Republika Południowej Afryki

 

Tanie loty Iberia do Ameryki Południowej i Środkowej
Argentyna
Brazylia
Chile
Dominikana
Ekwador
Gwatemala
Kolumbia
Kostaryka
Kuba
Meksyk
Panama
Peru
Portoryko
Salwador
Urugwaj
Wenezuela

 

Tanie loty Iberia do Ameryki Północnej
Meksyk
USA
Tanie loty Iberia do Europy
Austria
Belgia
Chorwacja
Dania
Francja
Grecja
Hiszpania
Holandia
Irlandia
Łotwa
Malta
Niemcy
Portugalia
Rosja
Szwajcaria
Szwecja
Turcja
Wielka Brytania
Włochy

Jeżeli sam planujesz swoją podniebną przygodę, powinieneś zapoznać się z warunkami dotyczącymi lotów organizowanych przez tani linie lotnicze Iberia oraz dowiedzieć się jak kupić tanie bilety lotnicze Iberia w dobrej cenie.

 

Tanie loty Iberia - loty z Polski

Operator linii lotniczych Iberia, oferuje bezpośrednie loty z Polski, jedynie z Krakowa i Warszawy.

Tanie loty Kraków Iberia
Tanie loty Warszawa Iberia

 

Tanie loty Iberia - kierunki lotów

Pod spodem znajdziecie listę popularnych kierunków linii lotniczych Iberia:

Tanie loty Alicante Iberia
Tanie loty Barcelona Iberia
Tanie loty Frankfurt Iberia
Tanie loty Ibiza Iberia
Tanie loty Madryt Iberia
Tanie loty Malaga Iberia
Tanie loty Neapol Iberia
Tanie loty Porto Iberia
Tanie loty Rzym Iberia
Tanie loty Sewilla Iberia
Tanie loty Walencja Iberia

 

Tanie loty Iberia - Zakup biletów lotniczych

Decydując się na samodzielny lot, możesz zaoszczędzić na biletach lotniczych znaczną sumę pieniędzy, tym bardziej że Iberia jako dobrze prosperujące linie lotnicze z szeroką siatką połączeń oferują swoim pasażerom atrakcyjne ceny. Jak i kiedy zaplanować zakup biletów lotniczych Iberia, aby cena ich była niska? Poszukiwanie biletów należy rozpocząć minimum 3 miesiące, a nawet pół roku przed planowaną podróżą. Dlaczego tak wcześnie? Przeważająca część linii lotniczych oferuje bilety w przedsprzedaży w bardzo okazyjnych cenach, aby zachęcić jak największą ilość turystów do ich zakupu. W późniejszych terminach bilety automatycznie drożeją, ponieważ ilość miejsc na pokładzie samolotu jest ograniczona. Są także promocje lotów, w których pozostało parę miejsc, a lot ma odbyć się na dniach. W takich wypadkach ceny również mogą być okazyjne. Warto zainteresować się wcześniejszą rezerwacją biletów. Wszystkie informacje na temat sprzedaży biletów dostępne są na stronach internetowych tanich linii lotniczych.

 

Tanie loty Iberia - Bilet elektroniczny

Bilet elektroniczny Iberia to najwygodniejszy sposób na zakup biletów lotniczych. Możesz zaplanować swój dokładnie lot, kupić bilet i wybrać swoje miejsce w kabinie pasażerskiej w jednej łatwej transakcji. Jest to doskonała alternatywa do zakupu tradycyjnych papierowych biletów lotniczych. Elektronicznego biletu nie można zgubić ani zapomnieć! E-bilety można nabywać u pośredników lotów i biurach Iberia.

 

Tanie loty Iberia - Bagaż

Bagaż podręczny

klasa ekonomiczna: 1 sztuka bagażu do 8 kg o maksymalnym wymiarze 56x35x23 cm,
klasa biznes i klasa pierwsza: 1 sztuka bagażu do 8 kg o maksymalnym wymiarze 56x35x23 cm.

W cenie biletu obojętnie jakiej klasy lotu, na pokład samolotu wnieść dodatkowo:

Damską torebkę, aparat fotograficzny, laptopa lub sprzęt elektroniczny.
Wierzchnie okrycie, parasolkę, książkę.
Poduszkę lub koc.
Zakupy nabyte w strefie wolnocłowej.
Leki niezbędne podczas podróży.
Wózek inwalidzki, kule lub inny sprzęt ortopedyczny używany przez pasażera.

Osoby podróżujące z dzieckiem poniżej 2 roku życia:

Żywność dla dziecka.
Gondolkę, fotelik samochodowy lub składany wózek dziecięcy (jeśli wózek nie zmieści się do kabiny pasażerskiej, można go bezpłatnie odprawić do luku bagażowego).

Płynne substancje przewożone w bagażu podręcznym nie mogą przekroczyć pojemności 100 ml jedna i muszą być zabezpieczone w foliowej torbie zamykanej na zip do pojemności 1 litra. Asortyment zakupiony na strefie wolnocłowej należy spakować i zapieczętować do przezroczystej torby wraz z rachunkiem, oznaczeniem miejsca i daty zakupu, torby nie wolno otwierać aż do wylądowania samolotu.

Bagaż rejestrowany

Klasa ekonomiczna: 1 sztuka do 23 kg masy o łącznym wymiarze do 114 cm.
Klasa biznes: 3 sztuki do 32 kg masy o maksymalnym wymiarze do 157 cm.

Uwaga: na różnych trasach przelotowych istnieje możliwość zabrania ze sobą, większej ilości bagażu rejestrowanego, proszę zapoznać się ze szczegółami na stronie internetowej linii lotniczych.

 

Bagaż dla dzieci

Dzieciom poniżej drugiego roku życia, które podróżują z biletem w wysokości 10% stawki ceny biletu, przysługuje jeden bagaż o wadze do 23 kg, jeden składany wózek lub fotelik samochodowy.
Dziecku przysługuje także bezpłatny przewóz wózka.

Uwaga: dzieci poniżej 5 lat nie mogą podróżować bez swojego opiekuna, dzieci w wieku 5 – 11 lat muszą podróżować w towarzystwie opiekuna mającego powyżej szesnastu lat.

 

Przewóz zwierząt

Przewóz zwierząt jest możliwy jako bagaż podręczny (do wagi 8 kg).
W kabinie pasażerskiej można przewozić jedynie psy i koty w pojemnikach, które muszą zmieścić się pod siedzeniem samolotu. Zwierzę musi mieć swobodę wyprostowania się w pojemniku. Pojemnik nie powinien przekraczać jednak wymiarów: 22 x 33 x 48 cm do łącznej wagi z pojemnikiem 9 kg.
Cięższe zwierzęta będą transportowane w luku bagażowym lub lotem Cargo, a ich cena naliczana będzie jako nadbagaż.
Zwierzęta przewożone w luku bagażowym lub lotem Cargo są transportowane w klatce spełniającej wymogi IATA, którą musi zapewnić właściciel zwierzęcia.
Pies przewodnik podróżuje z właścicielem bezpłatnie bez klatki, w uprzęży bez względu na wagę.

Uwaga: Należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji zwierzęcia (minimum 48 godzin), ponieważ w kabinie podczas lotu nie może przebywać więcej niż 7 sztuk zwierząt jednocześnie!

Podróżujący ze zwierzęciem powinni przygotować je wcześniej do lotu według wskazówek przewoźnika.

 

Tanie loty Iberia - Odprawa

 

Odprawa online jest możliwa z większości lotnisk. Czas odprawy: najwcześniej 24 godziny do 60 minut przed odlotem należy zalogować się na stronie linii lotniczych iberia.com, następnie podać numer kraty kredytowej lub numer biletu elektronicznego, aby mieć dostęp do danych, wybrać miejsce na pokładzie samolotu, wydrukować kartę pokładową w domu lub na lotnisku. Można także okazać mobilną kartę pokładową w telefonie. Bagaż po dotarciu na lotnisko należy zdać w punkcie drop-off.
Odprawa mobilna za pomocą SMS wysyłanego z telefonu komórkowego. Czas odprawy: najwcześniej 24 godziny do 60 minut przed odlotem. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Zaloguj się, wprowadź numer lotu lub podaj numer karty kredytowej i wybierz miejsce. W odpowiedzi link przez który dostaniesz się do swojej karty pokładowej. Pamiętaj, że twoje urządzenie mobilne musi posiadać dostęp do Internetu. Kartę pokładową w wersji elektronicznej okaż przy odprawie na lotnisku, a bagaż pozostaw w punkcie drop-off.
Podczas lotów międzynarodowych na lotnisku odprawa przy automatach rozpoczyna się 2 godziny przed i kończy 45 lub 60 minut (90 min lot do Caracas) przed odlotem. W automatach do samodzielnej odprawy self check-in można dokonać szybkiej odprawy poprzez wybranie miejsca i wydrukowanie karty pokładowej i zdanie bagażu do punktu drop-off.

Uwaga: Osoby podróżujące z dziećmi poniżej 2 roku życia proszone są o odprawę tradycyjną na lotnisku.

 

Tanie loty Iberia - flota

 

Flota linii Iberia składa się z następujących typów samolotów:

 • Samoloty pasażerskie dalekiego zasięgu:
  • 17 Airbus A-340-300 zasięg: 12 700 km, ilość pasażerów: do 254 miejsc
  • 17 Airbus A-340-600 zasięg: 12 700 km, ilość pasażerów: do 342 miejsc
 •  

 • Samoloty pasażerskie średniego i krótkiego zasięgu:
  • 33 Airbus 319-100 zasięg: 5 000 km, ilość pasażerów: do 141 miejsc
  • 41 Airbus 320-200 zasięg: 3 500 km, ilość pasażerów: do 171 miejsc
  • 11 Airbus 321-200 zasięg: 4 000 km, ilość pasażerów: do 200 miejsc