X
Ładowanie...

Tanie loty Japan Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Japan Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Japan Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Japan Airlines

Przewodnik po lotach Japan Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści podróżujący liniami lotniczymi Japan Airlines niejednokrotnie poszukują informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał wymogi przewoźnika. Warto podkreślić, że każda linia określa inne wymiary oraz ciężar bagażu. Jakie przedmioty możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Podstawowe zasady

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na szybką wycieczkę linią Japan Airlines. Do bagażu podręcznego można schować elementy garderoby, produkty kosmetyczne, a także sprzęt elektroniczny, np. kamerę czy notebook. Na trasach europejskich nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu jedzenia - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Pakuj się z głową

Bardzo istotna jest metoda układania ubrań - t-shirty, bluzy i inne niezbędne artykuły można skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Z kolei odzież wierzchnią, np. kurtkę można założyć na siebie. A co z kosmetykami w formie płynnej? Operatorzy dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, żele pod prysznic i inne podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Tego nie wniesiesz na pokład

Linie lotnicze wyznaczają również katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - łyżwy czy sprzęt do jazdy konnej. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji pirotechnicznych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu amunicji, karabinów, broni kulkowej, fajerwerków czy petard. A co z whisky lub piwem? Tutaj należy kierować się ogólnymi zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.