X
Ładowanie...

Tanie loty Jetsmart

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Jetsmart

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Jetsmart Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Jetsmart

Przewodnik po lotach Jetsmart

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Air Labrador często szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał warunki przewoźnika. Warto podkreślić, że linie mają różne regulacje dotyczące gabarytów bagażu. Jakie rzeczy możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Prezentujemy praktyczne wskazówki!

Bagaż podręczny - ubrania, sprzęt elektroniczny i produkty spożywcze

Chociaż gabaryty bagażu podręcznego nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na krótki wypad linią Air Labrador. W bagażu podręcznym można przewozić odzież, kosmetyki, jak również sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny czy tablet. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie miejsca

Bardzo ważna jest technika układania ubrań - bieliznę, bluzy i inne części garderoby najlepiej skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Z kolei okrycia wierzchnie, np. płaszcz można założyć na siebie. A co z produktami kosmetycznymi w płynie? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Mleczka, szampony i tym podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Tego nie wniesiesz na pokład

Linie lotnicze wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, skalpele, a także sprzęt sportowy - kije golfowe czy sprzęt do jazdy konnej. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest wkładanie do bagażu amunicji, pistoletów, kusz, dynamitu czy petard. A co z winem lub piwem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z przepisami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba również sprawdzić czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.