X
Ładowanie...

Tanie loty Jetstar Pacific

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Jetstar Pacific

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Jetstar Pacific Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Jetstar Pacific

Przewodnik po lotach Jetstar Pacific

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Jetstar Pacific Airlines często zastanawiają się, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał regulacjom przewoźnika. Warto podkreślić, że linie mają różne przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można przewozić? Przedstawiamy praktyczne wskazówki!

Co można przewozić

Pomimo że gabaryty bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią Jetstar Pacific Airlines. Do bagażu podręcznego można schować odzież, produkty kosmetyczne, oraz sprzęt elektroniczny, np. kamerę czy tablet. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Jak pakować bagaż podręczny?

Kluczowa okazuje się technika składania odzieży - spodnie, bluzy i inne niezbędne artykuły można skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie kurtki. A co z produktami kosmetycznymi w formie płynnej? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, żele pod prysznic i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czy do samolotu Jetstar Pacific Airlines wniesiemy golarki, ostrza lub skalpele

Operatorzy określają również katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich m.in. niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, ostrza, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - łyżwy czy sprzęt do jazdy konnej. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest wkładanie do bagażu amunicji, karabinów, pałek teleskopowych, gazu czy rac. A co z wódką lub szampanem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto również zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.