X
Ładowanie...

Tanie loty Lan Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Lan Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Lan Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Lan Airlines

Przewodnik po lotach Lan Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi LATAM Chile często szukają informacji o tym, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Należy podkreślić, że każdy operator określa inny rozmiar oraz wagę bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Najważniejsze zasady

Pomimo że rozmiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na krótki wyjazd linią LATAM Chile. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, kosmetyki, jak również sprzęt elektroniczny, np. kamerę czy laptopa. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Jak pakować bagaż podręczny?

Niezwykle istotna jest technika składania ubrań - bieliznę, koszulki i inne części garderoby najlepiej zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Cenną wskazówką jest założenie na siebie bluzy. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, żele pod prysznic i tym podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Tego nie wniesiesz na pokład

Operatorzy wyznaczają również katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu między innymi o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, noże, skalpele, a także artykuły sportowe - deskorolki czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów pirotechnicznych - niedopuszczalne jest umieszczanie w bagażu podręcznym nabojów, pistoletów, broni kulkowej, gazu czy petard. A co z winem lub szampanem? Tutaj należy kierować się ogólnymi przepisami odnośnie wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.