X
Ładowanie...

Tanie loty Lion Air

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Lion Air

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Lion Air Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Lion Air

Przewodnik po lotach Lion Air

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Lion Air niejednokrotnie zastanawiają się, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał warunki przewoźnika. Warto podkreślić, że każda linia wyznacza inne wymiary oraz wagę bagażu. Jakie rzeczy możemy spakować do walizki? Czego absolutnie nie można przewozić? Przedstawiamy praktyczne informacje!

Najważniejsze zasady

Chociaż rozmiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na kilkudniowy wyjazd linią Lion Air. W bagażu podręcznym można przewozić elementy garderoby, kosmetyki, jak również elektronikę, np. aparat fotograficzny czy tablet. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też dużych ograniczeń w przewożeniu jedzenia - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Jak pakować bagaż podręczny?

Bardzo istotna jest technika składania odzieży - t-shirty, koszule i inne niezbędne artykuły najlepiej skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Natomiast odzież wierzchnią, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z kosmetykami w płynie? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Kremy, żele pod prysznic i inne tego typu artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Towary zabronione

Linie lotnicze określają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu między innymi o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - golarki, nożyczki, skalpele, a także sprzęt sportowy - kije golfowe czy rzutki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, rewolwerów, pałek teleskopowych, gazu czy rac. A co z wódką lub brandy? Tutaj należy kierować się ogólnymi zasadami odnośnie wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.