X
Ładowanie...

Tanie loty Mahan Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
26 maj 02 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Mahan Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Mahan Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Mahan Airlines

Przewodnik po lotach Mahan Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Mahan Air często zastanawiają się, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Należy zauważyć, że każda linia określa inny rozmiar oraz wagę bagażu. Jakie rzeczy możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno przewozić? Prezentujemy praktyczne porady!

Co można wnosić na pokład

Chociaż rozmiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na kilkudniowy wyjazd linią Mahan Air. Do bagażu wnoszonego na pokład samolotu można schować odzież, produkty kosmetyczne, a także elektronikę, np. lustrzankę czy laptopa. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Pakuj się ekonomicznie

Kluczowa okazuje się metoda składania odzieży - spodnie, koszulki i inne części garderoby najlepiej zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Natomiast odzież wierzchnią, np. kurtkę można założyć na siebie. A co z kosmetykami w formie płynnej? Operatorzy pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, szampony i inne podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Tego nie wniesiesz na pokład

Linie lotnicze określają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Należą do nich m.in. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, skalpele, a także artykuły sportowe - deskorolki czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest wkładanie do bagażu nabojów, karabinów, kusz, dynamitu czy rac. A co z whisky lub piwem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba także sprawdzić czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.