X
Ładowanie...

Tanie loty Malaysia Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Malaysia Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Malaysia Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Malaysia Airlines

Przewodnik po lotach Malaysia Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Malaysia Airlines niejednokrotnie szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał wymaganiom przewoźnika. Należy zauważyć, że linie mają różne normy dotyczące gabarytów bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Co można wnosić na pokład

Chociaż gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na kilkudniowy wyjazd linią Malaysia Airlines. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, kosmetyki, oraz sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny czy tablet. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Bardzo ważna jest technika układania ubrań - t-shirty, koszulki i inne elementy garderoby można skręcać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie bluzy. A co z kosmetykami w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, szampony i inne tego typu artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Tego nie wniesiesz na pokład

Operatorzy wyznaczają również spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, ostrza, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - kije golfowe czy rzutki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji pirotechnicznych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu nabojów, rewolwerów, broni kulkowej, gazu czy rac. A co z whisky lub brandy? W takiej sytuacji należy kierować się ogólnymi przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto również upewnić się czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.