X
Ładowanie...

Tanie loty Nippon Airways

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Nippon Airways

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Nippon Airways Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Nippon Airways

Przewodnik po lotach Nippon Airways

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych All Nippon Airways często szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał wymogi przewoźnika. Należy zauważyć, że każdy operator wyznacza inny rozmiar oraz wagę bagażu. Co możemy spakować do torby? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Prezentujemy praktyczne porady!

Najważniejsze zasady

Pomimo że rozmiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią All Nippon Airways. Do bagażu podręcznego można zapakować ubrania, produkty kosmetyczne, oraz elektronikę, np. lustrzankę czy laptopa. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Najlepsze sposoby na spakowanie rzeczy

Bardzo istotna jest metoda układania ubrań - spodnie, koszule i inne niezbędne artykuły można skręcać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Z kolei odzież wierzchnią, np. płaszcz można założyć na siebie. A co z kosmetykami w formie płynnej? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, żele pod prysznic i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Tego nie wniesiesz na pokład

Linie lotnicze określają także spis rzeczy, których nie można wnosić na pokład samolotu. Należą do nich m.in. niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, ostrza, skalpele, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy rzutki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym nabojów, rewolwerów, broni kulkowej, fajerwerków czy rac. A co z winem lub brandy? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.