X
Ładowanie...

Tanie loty Nordavia

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
25 kwi 02 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Nordavia

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Nordavia Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Nordavia

Przewodnik po lotach Nordavia

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Nordavia niejednokrotnie poszukują informacji o tym, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Warto zauważyć, że każda linia określa inne wymiary oraz wagę bagażu. Jakie rzeczy możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można przewozić? Prezentujemy praktyczne wskazówki!

Podstawowe zasady

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią Nordavia. Do bagażu wnoszonego na pokład samolotu można schować odzież, produkty kosmetyczne, a także sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny czy tablet. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Najlepsze sposoby na spakowanie rzeczy

Kluczowa okazuje się technika układania ubrań - t-shirty, koszule i inne elementy garderoby najlepiej zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Natomiast okrycia wierzchnie, np. płaszcz można założyć na siebie. A co z produktami kosmetycznymi w płynie? Operatorzy pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, żele pod prysznic i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czy do samolotu Nordavia wniesiemy żyletki, ostrza lub skalpele

Operatorzy wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - deskorolki czy rzutki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest wkładanie do bagażu pocisków, rewolwerów, pałek teleskopowych, dynamitu czy rac. A co z winem lub piwem? W takiej sytuacji należy kierować się ogólnymi zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.