X
Ładowanie...

Tanie loty Olympic Airways

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
01 lis 08 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Olympic Airways

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Olympic Airways Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Olympic Airways

Przewodnik po lotach Olympic Airways

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Olympic Air często szukają informacji o tym, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Należy zauważyć, że każdy operator określa inne wymiary oraz wagę bagażu. Jakie rzeczy możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można przewozić? Sprawdziliśmy to!

Podstawowe reguły

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią Olympic Air. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, kosmetyki, a także elektronikę, np. lustrzankę czy laptopa. Na trasach europejskich nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Najlepsze sposoby na spakowanie rzeczy

Kluczowa okazuje się metoda układania ubrań - t-shirty, koszule i inne elementy garderoby najlepiej skręcać w wałeczki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Natomiast okrycia wierzchnie, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z kosmetykami w formie płynnej? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, szampony i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czego nie można wnosić na pokład w linii Olympic Air

Operatorzy określają także katalog rzeczy, których nie można wnosić na pokład samolotu. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - kije golfowe czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji łatwopalnych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym pocisków, karabinów, pałek teleskopowych, dynamitu czy rac. A co z whisky lub szampanem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba również upewnić się czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.