X
Ładowanie...

Tanie loty Oman Air

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Oman Air

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Oman Air Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Oman Air

Przewodnik po lotach Oman Air

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści podróżujący liniami lotniczymi Oman Air niejednokrotnie zastanawiają się, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał wymogom przewoźnika. Warto zauważyć, że każdy operator wyznacza inny rozmiar oraz wagę bagażu. Jakie przedmioty możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Przedstawiamy praktyczne porady!

Najważniejsze reguły

Chociaż rozmiary bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na szybką wycieczkę linią Oman Air. W bagażu podręcznym można przewozić elementy garderoby, kosmetyki, jak również elektronikę, np. kamerę czy notebook. Na trasach europejskich nie ma też dużych restrykcji w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Kluczowa okazuje się metoda układania odzieży - spodnie, bluzy i inne niezbędne artykuły najlepiej skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie kurtki. A co z kosmetykami w formie płynnej? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, żele pod prysznic i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czego nie można wnosić na pokład w linii Oman Air

Operatorzy określają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu między innymi o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, ostrza, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów pirotechnicznych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu pocisków, pistoletów, broni kulkowej, fajerwerków czy rac. A co z whisky lub brandy? W takiej sytuacji należy kierować się ogólnymi przepisami odnośnie wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.