X
Ładowanie...

Tanie loty Philippine Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Philippine Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Philippine Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Philippine Airlines

Przewodnik po lotach Philippine Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Philippine Airlines niejednokrotnie poszukują informacji o tym, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Należy podkreślić, że każda linia wyznacza inny rozmiar oraz ciężar bagażu. Jakie przedmioty możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Prezentujemy praktyczne wskazówki!

Najważniejsze reguły

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na krótki wypad linią Philippine Airlines. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, produkty kosmetyczne, jak również elektronikę, np. lustrzankę czy laptopa. Na trasach europejskich nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Kluczowa okazuje się technika składania ubrań - t-shirty, koszulki i inne części garderoby najlepiej skręcać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie bluzy. A co z kosmetykami w płynie? Operatorzy pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Balsamy, żele pod prysznic i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Towary zabronione

Linie lotnicze wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - golarki, ostrza, skalpele, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy wędki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym pocisków, pistoletów, broni kulkowej, dynamitu czy petard. A co z winem lub brandy? W takiej sytuacji należy kierować się ogólnymi zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także upewnić się czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.