X
Ładowanie...

Tanie loty Precision Air

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Precision Air

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Precision Air Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Precision Air

Przewodnik po lotach Precision Air

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych German Wings często szukają informacji o tym, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Należy zauważyć, że każda linia określa inny rozmiar oraz wagę bagażu. Jakie rzeczy możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno przewozić? Sprawdziliśmy to!

Bagaż podręczny - ubrania, elektronika i żywność

Pomimo że rozmiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią German Wings. Do bagażu wnoszonego na pokład samolotu można schować elementy garderoby, produkty kosmetyczne, a także elektronikę, np. aparat fotograficzny czy tablet. Na trasach obejmujących obszar UE nie ma też dużych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Jak pakować bagaż podręczny?

Bardzo istotna jest technika układania ubrań - spodnie, bluzy i inne elementy garderoby można zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie bluzy. A co z kosmetykami w płynie? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, żele pod prysznic i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Towary zabronione

Operatorzy wyznaczają również katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu między innymi o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - golarki, ostrza, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów łatwopalnych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, karabinów, pałek teleskopowych, gazu czy rac. A co z winem lub piwem? W takiej sytuacji należy kierować się ogólnymi zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.