X
Ładowanie...

Tanie loty Royal Jordanian

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Royal Jordanian

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Royal Jordanian Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Royal Jordanian

Przewodnik po lotach Royal Jordanian

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Royal Jordanian niejednokrotnie szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał regulacjom przewoźnika. Warto podkreślić, że linie mają rozmaite przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Co możemy włożyć do walizki? Czego z kolei nie wolno przewozić? Przedstawiamy praktyczne informacje!

Co można przewozić

Chociaż gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią Royal Jordanian. Do bagażu podręcznego można schować elementy garderoby, produkty kosmetyczne, a także elektronikę, np. kamerę czy laptopa. Na trasach europejskich nie ma też dużych ograniczeń w przewożeniu jedzenia - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Kluczowa okazuje się metoda układania ubrań - spodnie, bluzy i inne niezbędne artykuły najlepiej skręcać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Natomiast okrycia wierzchnie, np. kurtkę można założyć na siebie. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Operatorzy pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Balsamy, żele pod prysznic i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czy do samolotu Royal Jordanian wniesiemy żyletki, ostrza lub skalpele

Operatorzy określają także spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - golarki, ostrza, skalpele, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy sprzęt do jazdy konnej. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji łatwopalnych - niedopuszczalne jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, rewolwerów, kusz, dynamitu czy petard. A co z wódką lub szampanem? Tutaj należy kierować się ogólnymi zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.