X
Ładowanie...

Tanie loty Scoot

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Scoot

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Scoot Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Scoot

Przewodnik po lotach Scoot

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Transbrasil niejednokrotnie poszukują informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał warunki przewoźnika. Warto zauważyć, że linie mają różne przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Jakie rzeczy możemy spakować do walizki? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Prezentujemy praktyczne wskazówki!

Co można wnosić na pokład

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na szybką wycieczkę linią Transbrasil. Do bagażu podręcznego można zapakować elementy garderoby, produkty kosmetyczne, jak również sprzęt elektroniczny, np. kamerę czy notebook. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Najlepsze sposoby na oszczędzenie miejsca

Kluczowa okazuje się metoda składania ubrań - bieliznę, bluzy i inne niezbędne artykuły najlepiej zwijać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie okryć wierzchnich. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Operatorzy dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, żele pod prysznic i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czy do samolotu Transbrasil wniesiemy golarki, nożyczki lub skalpele

Odpowiednie przepisy wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Należą do nich np. niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, ostrza, skalpele, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy rzutki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji łatwopalnych - zakazane jest wkładanie do bagażu nabojów, karabinów, kusz, gazu czy rac. A co z wódką lub szampanem? Tutaj należy kierować się ogólnymi przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.