X
Ładowanie...

Tanie loty Srilankan Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Srilankan Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Srilankan Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Srilankan Airlines

Przewodnik po lotach Srilankan Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych SriLankan Airlines niejednokrotnie szukają informacji o tym, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Warto zauważyć, że linie mają różne przepisy dotyczące wagi i wymiarów bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można przewozić? Sprawdziliśmy to!

Najważniejsze zasady

Chociaż gabaryty bagażu podręcznego nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią SriLankan Airlines. Do bagażu podręcznego można zapakować odzież, kosmetyki, oraz elektronikę, np. kamerę czy laptopa. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Najlepsze sposoby na oszczędzenie miejsca

Niezwykle ważna jest metoda składania odzieży - t-shirty, koszule i inne części garderoby najlepiej zwijać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Natomiast odzież wierzchnią, np. płaszcz można założyć na siebie. A co z kosmetykami w płynie? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, szampony i inne tego typu artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Tego nie wniesiesz na pokład

Operatorzy wyznaczają także spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, noże, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy sprzęt do jazdy konnej. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów łatwopalnych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu nabojów, karabinów, broni kulkowej, fajerwerków czy petard. A co z whisky lub brandy? Tutaj należy kierować się ogólnymi przepisami odnośnie wwozu płynów, ale warto również sprawdzić czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.