X
Ładowanie...

Tanie loty TAP (Air Portugal)

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Loty TAP (Air Portugal)

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty TAP (Air Portugal)

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze TAP (Air Portugal) Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje TAP (Air Portugal)

Przewodnik po lotach TAP (Air Portugal)

Linie lotnicze TAP Portugal

Narodowe portugalskie linie lotnicze TAP Portugal oferują rejsy europejskie oraz loty do obu Ameryk i Afryki, w sumie 77 kierunków w 34 krajach. Głównym węzłem przewoźnika jest lizbońskie lotnisko Portela. Towarzystwo dysponuje flotą 55 Airbusów różnych typów, które w ciągu tygodnia obsługują około 2000 lotów. Swoim stałym klientom linie polecają program oszczędnościowy TAP Victoria, w którym pasażer wymienia zgromadzone mile na zniżkowe ceny biletów, dodatkowy serwis lub firmowe gadżety. Oprócz przewozów pasażerskich firma zajmuje się także transportem towarów. W 2011 roku miesięcznik Global Traveler uznał TAP Portugal za najlepsze europejskie linie lotnicze.

 

TAP Portugal - historia

Linie lotnicze TAP powstały w 1945 roku jako Transportes Aéreos Portugueses. Rok później odbył się pierwszy lot komercyjny na trasie Lizbona – Madryt. Po zakupie nowych maszyn przewoźnik rozpoczął rejsy z Lizbony do Porto oraz pomiędzy Wyspą Św. Tomasza a Londynem. W 1948 roku TAP Portugal dołączyły do organizacji handlowej IATA. W latach 60-tych przewoźnik zagęścił sieć komunikacyjną i udostępnił połączenia m.in. z Brazylią, USA, Niemcami i Szwajcarią. W 1982 roku samolot linii TAP Portugal służył papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego podróży z Porto do Rzymu. W roku 2005 przewoźnik dołączył do sojuszu Star Alliance i poszerzył swoją ofertę komunikacyjną o loty realizowane w ramach umowy code-share. Linie mają w Lizbonie swoje muzeum, które powstało w 40-stą rocznicę założenia firmy.

 

Loty TAP Portugal z Polski

Linie oferują bardzo duży wybór połączeń lotniczych z Warszawy, dolecimy stamtąd do większości stolic i ważnych miast europejskich: Moskwy, Aten, Helsinek, Sztokholmu, Oslo, Kopenhagi, Hamburga, Frankfurtu nad Menem, Düsseldorfu, Monachium, Luksemburga, Brukseli, Zurychu, Genewy, Amsterdamu, Londynu, Manchesteru, Wiednia, Pragi, Budapesztu, Zagrzebia, Dubrownika, Rzymu, Bolonii, Wenecji, Mediolanu, Madrytu, Barcelony, Walencji, Bilbao, Paryża, Marsylii, Lyonu, Bordeaux, Tuluzy i oczywiście do kontynentalnych miast portugalskich (Lizbona, Porto, Faro) oraz na Azory (Ponta Delgada, Pico Island, Horta) i Maderę (Funchal). Ze stolicy Polski dolecimy również do portów północnoafrykańskich: Algieru, Marrakeszu i Casablanki oraz do stolic RPA, Mozambiku, Angoli, Senegalu, Republiki Zielonego Przylądka, Ghany, Mali, do Gwinei Bissau oraz na Wyspę Św. Tomasza. Dostępne kierunki w USA to Nowy Jork i Miami. W Brazylii – Rio De Janeiro, Brasilia, Belo Horizonte, São Paulo, Salwador, Recife, Natal i Fortaleza, w Wenezueli – Caracas. Do niektórych miast afrykańskich, głównych miast Portugalii i Brazylii dolecimy także z Krakowa w ramach porozumienia code-share pomiędzy TAP Portugal a PLL LOT.

 

TAP Portugal - bagaż

Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny o wadze do 8 kg, podróżujący w klasie biznes – dwie sztuki bagażu do 16 kg łącznie. Maksymalna waga bagażu rejestrowanego dla klasy ekonomicznej to jedna sztuka do 23 kg, w klasie biznes – dwie sztuki do 32 kg każda.

 

Dodatkowe usługi na pokładzie

Linie TAP Portugal zapewniają swoim pasażerom dostęp do pokładowego magazynu „UP”, który można również bezpłatnie ściągnąć w formie aplikacji na iPada. Maszyny Airbus A330 wyposażone są w ekrany dotykowe LCD zapewniające wysoki poziom multimedialnej rozrywki, w klasie biznes fotele rozkładają się do pozycji leżącej, klasie tej przynależy także bogaty wybór menu. Podczas lotu można też skorzystać z oferty sklepu pokładowego, którego asortyment stanowią produkty luksusowe, głównie kosmetyki, perfumy i alkohole.