X
Ładowanie...

Tanie loty Taca

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Taca

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Taca Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Taca

Przewodnik po lotach Taca

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści latający liniami lotniczymi Tasair niejednokrotnie szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał wymogi przewoźnika. Warto podkreślić, że linie mają rozmaite normy dotyczące wagi i wymiarów bagażu. Jakie przedmioty możemy spakować do torby? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Co można wnosić na pokład

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na weekendowy wyjazd linią Tasair. Do bagażu podręcznego można zapakować odzież, kosmetyki, oraz elektronikę, np. kamerę czy tablet. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Pakuj się ekonomicznie

Niezwykle ważna jest metoda składania ubrań - spodnie, koszule i inne niezbędne artykuły można zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie kurtki. A co z kosmetykami w płynie? Operatorzy pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Balsamy, szampony i inne tego typu artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Towary zabronione

Linie lotnicze określają również katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, nożyczki, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, karabinów, kusz, dynamitu czy rac. A co z wódką lub piwem? Tutaj należy kierować się ogólnymi zasadami odnośnie wwozu płynów, ale warto także sprawdzić czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.