X
Ładowanie...

Tanie loty Tarom

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Tarom

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Tarom Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Tarom

Przewodnik po lotach Tarom

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi TAROM często zastanawiają się, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał wymogom przewoźnika. Należy zauważyć, że każda linia wyznacza inne wymiary oraz ciężar bagażu. Jakie przedmioty możemy spakować do walizki? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Podstawowe reguły

Chociaż wymiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią TAROM. W bagażu podręcznym można przewozić odzież, produkty kosmetyczne, jak również elektronikę, np. aparat fotograficzny czy laptopa. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Niezwykle ważna jest metoda układania odzieży - t-shirty, koszule i inne części garderoby można zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Z kolei odzież wierzchnią, np. płaszcz można założyć na siebie. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, szampony i inne podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czego nie można wnosić na pokład w linii TAROM

Odpowiednie przepisy wyznaczają także spis rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - golarki, nożyczki, skalpele, a także artykuły sportowe - deskorolki czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji pirotechnicznych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu pocisków, pistoletów, broni kulkowej, gazu czy rac. A co z wódką lub brandy? Tutaj należy kierować się ogólnymi przepisami odnośnie wwozu płynów, ale warto również sprawdzić czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.