X
Ładowanie...

Tanie loty Tunisair

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Tunisair

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Tunisair Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Tunisair

Przewodnik po lotach Tunisair

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Tunisair często poszukują informacji o tym, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Należy podkreślić, że każda linia wyznacza inne wymiary oraz wagę bagażu. Jakie przedmioty możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Co można przewozić

Chociaż wymiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na kilkudniowy wyjazd linią Tunisair. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, produkty kosmetyczne, jak również elektronikę, np. kamerę czy laptopa. Na trasach obejmujących obszar UE nie ma też dużych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Pakuj się ekonomicznie

Kluczowa okazuje się metoda składania odzieży - bieliznę, bluzy i inne niezbędne artykuły można skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie kurtki. A co z produktami kosmetycznymi w formie płynnej? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Balsamy, szampony i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czego nie można przewozić w linii Tunisair

Operatorzy określają również spis rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu między innymi o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, noże, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy wędki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów pirotechnicznych - niedopuszczalne jest umieszczanie w bagażu podręcznym nabojów, rewolwerów, broni kulkowej, gazu czy petard. A co z wódką lub brandy? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także sprawdzić czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.