X
Ładowanie...

Tanie loty Utair Aviation Jsc

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Utair Aviation Jsc

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Utair Aviation Jsc Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Utair Aviation Jsc

Przewodnik po lotach Utair Aviation Jsc

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Airkenya Express niejednokrotnie zastanawiają się, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Należy podkreślić, że linie mają różne normy dotyczące wagi i wymiarów bagażu. Jakie rzeczy możemy spakować do walizki? Czego absolutnie nie można przewozić? Sprawdziliśmy to!

Najważniejsze zasady

Pomimo że gabaryty bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na weekendowy wyjazd linią Airkenya Express. W bagażu podręcznym można przewozić odzież, produkty kosmetyczne, a także elektronikę, np. kamerę czy laptopa. Na trasach europejskich nie ma też dużych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie miejsca

Kluczowa okazuje się metoda układania odzieży - t-shirty, bluzy i inne części garderoby najlepiej skręcać w wałeczki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie kurtki. A co z kosmetykami w płynie? Linie lotnicze pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Kremy, żele pod prysznic i inne tego typu artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Tego nie wniesiesz na pokład

Operatorzy wyznaczają również spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, noże, skalpele, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji łatwopalnych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu nabojów, pistoletów, kusz, gazu czy rac. A co z winem lub szampanem? W takiej sytuacji należy kierować się ogólnymi zasadami odnośnie wwozu płynów, ale warto również zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.