X
Ładowanie...

Tanie loty Vietnam Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Vietnam Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Vietnam Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Vietnam Airlines

Przewodnik po lotach Vietnam Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści podróżujący liniami lotniczymi Vietnam Airlines niejednokrotnie szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał wymogi przewoźnika. Należy podkreślić, że linie mają różne przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Jakie przedmioty możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno przewozić? Przedstawiamy praktyczne informacje!

Najważniejsze zasady

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na krótki wypad linią Vietnam Airlines. Do bagażu wnoszonego na pokład samolotu można schować ubrania, kosmetyki, jak również sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny czy tablet. Na trasach obejmujących obszar UE nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Bardzo istotna jest metoda składania odzieży - t-shirty, bluzy i inne niezbędne artykuły najlepiej zwijać w wałeczki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Natomiast okrycia wierzchnie, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z kosmetykami w formie płynnej? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, żele pod prysznic i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czy do samolotu Vietnam Airlines wniesiemy golarki, nożyczki lub igły

Operatorzy określają także katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - golarki, nożyczki, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - łyżwy czy wędki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji łatwopalnych - zakazane jest wkładanie do bagażu amunicji, pistoletów, kusz, gazu czy rac. A co z whisky lub brandy? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.