X
Ładowanie...

Tanie loty Volareweb

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Volareweb

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Volareweb Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Volareweb

Przewodnik po lotach Volareweb

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści podróżujący liniami lotniczymi Virgin Australia często poszukują informacji o tym, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Należy podkreślić, że linie mają różne przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno przewozić? Prezentujemy praktyczne informacje!

Bagaż podręczny - ubrania, elektronika i produkty spożywcze

Chociaż wymiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są duże, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na szybką wycieczkę linią Virgin Australia. Do bagażu podręcznego można schować elementy garderoby, produkty kosmetyczne, jak również elektronikę, np. aparat fotograficzny czy tablet. Na trasach obejmujących obszar UE nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu jedzenia - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Kluczowa okazuje się metoda układania ubrań - t-shirty, koszulki i inne elementy garderoby można zwijać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie bluzy. A co z produktami kosmetycznymi w płynie? Operatorzy pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, żele pod prysznic i tym podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czego nie można przewozić w linii Virgin Australia

Odpowiednie przepisy wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, ostrza, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - łyżwy czy wędki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji łatwopalnych - zakazane jest wkładanie do bagażu pocisków, rewolwerów, pałek teleskopowych, fajerwerków czy petard. A co z wódką lub szampanem? Tutaj należy kierować się ogólnymi zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.