X
Ładowanie...

Tanie loty WizzAir

już od 78 zł
25 lip 01 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty WizzAir

Polska
Dowolne miasto

Bilety lotnicze WizzAir Polska

Dowolne miasto
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
16 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Oslo
20 sie (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
16 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Oslo
21 sie (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
16 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Oslo
22 sie (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
21 sie (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Malmo
22 sie (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
21 sie (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Malmo
23 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje WizzAir

Przewodnik po lotach WizzAir

Linie lotnicze Wizzair

 

Historia linii Wizzair

Wizzair to największy tani przewoźnik w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Odkąd na początku 2012 roku zbankrutowały linie Malev, Wizzair może być uważany za głównego węgierskiego przewoźnika. Dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa jest József Váradi, były dyrektor linii Malev. Węgierskie linie mają swoją główną siedzibę w Budapeszcie na lotnisku Ferihegy. Na terenie Polski przewoźnik posiada 5 baz: w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Linie powstały we wrześniu 2003 roku z inicjatywy prywatnej amerykańskiej firmy Indigo Partners specjalizującej się w inwestycjach transportowych. Pierwszy lot przewoźnika odbył się 19 maja 2004 – niedługo po wstąpieniu Polski i Węgier do Unii Europejskiej - na trasie Katowice – Londyn. Po trzech miesiącach działalności linie Wizzar przewiozły około 250 tys. pasażerów, po roku – około 1.4 mln pasażerów, a do dnia dzisiejszego mogą się pochwalić statystyką przewozu ponad 10 mln podróżnych. W 2oo8 roku Wizzair stał się pierwszym tanim przewoźnikiem obsługującym Ukrainę. Nieco później firma przestała skupiać się na rozwoju sieci połączeń z Polski i uruchomiła swoje bazy w Rumunii, Serbii oraz na Litwie. Polska pozostaje jednak największym rynkiem zbytu tanich biletów lotniczych Wizzair.

Tanie linie Wizzair już od lat cieszą się zaufaniem klientów i wysoką pozycją wśród europejskich przewoźników – w 2007 roku przedsiębiorstwo zostało uhonorowane nagrodą „Brave Innovator” przyznawaną przez firmę Ernst&Young, która w tym przypadku doceniła przełomowe dla Węgier usługi lotnicze i sposób funkcjonowania Wizzair Air. Przewoźnik, oprócz obsługi lotów, zapewnia także usługi dodatkowe jak rezerwacje hoteli, wynajem samochodów czy transport z lub na lotnisko.

 

Wizz air - sieć połączeń

Linie lotnicze Wizzair obsługują głównie Europę Środkowo-Wschodnią, południową część Skandynawii i Irlandii, a także niektóre miasta Wielkiej Brytanii, Beneluksu, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch czy Turcji, oferują w sumie około 200 tras. W Polsce przewoźnik proponuje loty z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Łodzi. W ofercie linii Wizz air największą popularnością cieszą się bilety lotnicze do Londynu, Liverpoolu, Doncaster czy Cork. Dużym zainteresowaniem cieszą się również loty do większych miast europejskich: Barcelony, Paryża, Mediolanu, Rzymu, Oslo, Sztokholmu, Kolonii oraz Dortmundu. Linie Wizzair w ramach oferty sezonowej lub stałej proponują także typowe kierunki wakacyjne. W tej ofercie dostępne są loty na Cypr, do Chorwacji, Bułgarii. W Wizzairze możemy także zarezerwować tanie bilety lotnicze do Grecji czy też na hiszpańskie wyspy.

 

Wizzair - flota

Przewoźnik operuje maszynami Airbus A320, obecnie w użyciu jest ich 36, ale firma, w związku z intensywnym rozwojem siatki połączeń, zamówiła około 100 kolejnych i do końca 2017 roku planuje powiększyć o nie flotę. Średni czas eksploatacji samolotów to 3 lata. Samoloty Wizzar łatwo rozpoznać po charakterystycznej, żywej kolorystyce: maszyny są biało – różowo – fioletowe. Każda z nich jest wyposażona w 180 komfortowych, skórzanych foteli. Pasażerowie szczególnie ceniący wygodę w podróży mogą wykupić specjalne miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi (WIZZ XXLong). Istnieje także możliwość wykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład (priorytet wejścia na pokład WIZZ Xpress) i zajęcia wybranego przez siebie miejsca. Przekąski oraz napoje są na pokładzie dostępne za opłatą.

Podczas lotu podróżni mają dostęp do pokładowego magazynu WIZZ Magazine, który jest swoistym przewodnikiem po miastach obsługiwanych przez przewoźnika, ich kulturze, historii czy kulinariach. Magazyn oferuje także gadżety, przekąski oraz luksusowe artykuły, które można kupić na pokładzie.

 

Wizz Xclusive Club

Przystąpienie do Wizz Xclusive Club daje pasażerom wyłączność na zakup promocyjnych biletów, które są znacznie tańsze od cen regularnych. Członek klubu może ponadto podróżować z 9 osobami w ramach tej samej rezerwacji i zachowując promocyjne ceny lotu.

 

Program Partnerski Wizzair

Płacąc Kartą Kredytową Citybank Wizzair, pasażer może zbierać punkty i wymieniać je na bilety lotnicze lub usługi. Może także liczyć na darmowe rezerwacje wszystkich biletów. Karta zapewnia również 50% zniżki w ponad 4700 sklepach i centrach usługowych.

 

Pasażerowie wymagający szczególnych zasad przewozu przez Wizzair Air

Linie lotnicze Wizzair nie przyjmują na pokład kobiet, które przekroczyły 34 tydzień ciąży. Kobiety powyżej 28 tygodnia ciąży mogą odbyć podróż wyłącznie pod warunkiem okazania ważnego zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza bezpieczeństwo takiego lotu.

Niemowlęta poniżej 2 roku życia mogą podróżować na kolanach rodziców. Linie nie przyjmują na pokład osób nieletnich, które nie ukończyły 14 lat, jeśli nie towarzyszy im żadna osoba.