X
Ładowanie...

Tanie loty Wizzair

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty WizzAir

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze WizzAir Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje WizzAir

Przewodnik po lotach WizzAir

Linie lotnicze Wizzair

 

Historia linii Wizzair

Wizzair to największy tani przewoźnik w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Odkąd na początku 2012 roku zbankrutowały linie Malev, Wizzair może być uważany za głównego węgierskiego przewoźnika. Dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa jest József Váradi, były dyrektor linii Malev. Węgierskie linie mają swoją główną siedzibę w Budapeszcie na lotnisku Ferihegy. Na terenie Polski przewoźnik posiada 5 baz: w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Linie powstały we wrześniu 2003 roku z inicjatywy prywatnej amerykańskiej firmy Indigo Partners specjalizującej się w inwestycjach transportowych. Pierwszy lot przewoźnika odbył się 19 maja 2004 – niedługo po wstąpieniu Polski i Węgier do Unii Europejskiej - na trasie Katowice – Londyn. Po trzech miesiącach działalności linie Wizzair przewiozły około 250 tys. pasażerów, po roku – około 1.4 mln pasażerów, a do dzisiaj mogą się pochwalić statystyką przewozu ponad 10 mln podróżnych. W 2008 roku Wizzair stał się pierwszym tanim przewoźnikiem obsługującym Ukrainę. Nieco później firma przestała skupiać się na rozwoju sieci połączeń z Polski i uruchomiła swoje bazy w Rumunii, Serbii oraz na Litwie. Polska pozostaje jednak największym rynkiem zbytu tanich biletów lotniczych Wizzair.

Tanie linie Wizzair już od lat cieszą się zaufaniem klientów i wysoką pozycją wśród europejskich przewoźników – w 2007 roku przedsiębiorstwo zostało uhonorowane nagrodą „Brave Innovator” przyznawaną przez firmę Ernst&Young, która w tym przypadku doceniła przełomowe dla Węgier usługi lotnicze i sposób funkcjonowania Wizzair Air. Przewoźnik, oprócz obsługi lotów, zapewnia także usługi dodatkowe jak rezerwacje hoteli, wynajem samochodów czy transport z lub na lotnisko.

 

Wizzair - sieć połączeń

Linie lotnicze Wizzair obsługują głównie Europę Środkowo-Wschodnią, południową część Skandynawii i Irlandii, a także niektóre miasta Wielkiej Brytanii, Beneluksu, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch czy Turcji, oferują w sumie około 200 tras. W Polsce przewoźnik proponuje loty z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Łodzi. W ofercie linii Wizz air największą popularnością cieszą się bilety lotnicze do Londynu, Liverpoolu czy Doncaster. Dużym zainteresowaniem cieszą się również loty do większych miast europejskich: Barcelony, Paryża, Mediolanu, Rzymu, Oslo, Sztokholmu, Kolonii oraz Dortmundu. Linie Wizzair w ramach oferty sezonowej lub stałej proponują także typowe kierunki wakacyjne. W tej ofercie dostępne są loty na Cypr, do Chorwacji, Bułgarii. W Wizzairze możemy także zarezerwować tanie bilety lotnicze do Grecji czy też na hiszpańskie wyspy.

 

Wizzair - flota

Przewoźnik operuje maszynami Airbus A320, obecnie w użyciu jest ich 36, ale firma, w związku z intensywnym rozwojem siatki połączeń, zamówiła około 100 kolejnych i do końca 2017 roku planuje powiększyć o nie flotę. Średni czas eksploatacji samolotów to 3 lata. Samoloty Wizzar łatwo rozpoznać po charakterystycznej, żywej kolorystyce: maszyny są biało – różowo – fioletowe. Każda z nich jest wyposażona w 180 komfortowych, skórzanych foteli. Pasażerowie szczególnie ceniący wygodę w podróży mogą wykupić specjalne miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi (WIZZ XXLong). Istnieje także możliwość wykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład (priorytet wejścia na pokład WIZZ Xpress) i zajęcia wybranego przez siebie miejsca. Przekąski oraz napoje są na pokładzie dostępne za opłatą.

Podczas lotu podróżni mają dostęp do pokładowego magazynu WIZZ Magazine, który jest swoistym przewodnikiem po miastach obsługiwanych przez przewoźnika, ich kulturze, historii czy kulinariach. Magazyn oferuje także gadżety, przekąski oraz luksusowe artykuły, które można kupić na pokładzie.

 

Wizz Xclusive Club

Przystąpienie do Wizz Xclusive Club daje pasażerom wyłączność na zakup promocyjnych biletów, które są znacznie tańsze od cen regularnych. Członek klubu może ponadto podróżować z 9 osobami w ramach tej samej rezerwacji i zachowując promocyjne ceny lotu.

 

Program Partnerski Wizzair

Płacąc Kartą Kredytową Citybank Wizzair, pasażer może zbierać punkty i wymieniać je na bilety lotnicze lub usługi. Może także liczyć na darmowe rezerwacje wszystkich biletów. Karta zapewnia również 50% zniżki w ponad 4700 sklepach i centrach usługowych.

 

Pasażerowie wymagający szczególnych zasad przewozu przez Wizzair Air

Linie lotnicze Wizzair nie przyjmują na pokład kobiet, które przekroczyły 34 tydzień ciąży. Kobiety powyżej 28 tygodnia ciąży mogą odbyć podróż wyłącznie pod warunkiem okazania ważnego zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza bezpieczeństwo takiego lotu.

Niemowlęta poniżej 2 roku życia mogą podróżować na kolanach rodziców. Linie nie przyjmują na pokład osób nieletnich, które nie ukończyły 14 lat, jeśli nie towarzyszy im żadna osoba.

 

Najpopularniejsze trasy

Trasami, które cieszą się największą popularnością z Polski, są loty do Londynu, Doncaster i Liverpoolu. Opiszemy dla Państwa w skrócie te lotniska.

Londyn-Gatwick – port lotniczy

Lotnisko znajduje się w połowie drogie pomiędzy Londynem, a położonym nad kanałem La Manche Brighton. Od obydwóch miast dzieli je odległość 40 km. Jest to drugi co do wielkości port lotniczy Londynu, który obsługuje głównie linie czarterowe. Port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia dla pasażerów jak np. usługa assistance dla niepełnosprawnych.
Parking
Parking lotniska Gatwick, posiada wszystko, co potrzebne, jest możliwość parkingu krótko, jak i długo terminowego, jest strefa dla osób niepełnosprawnych, są też parkingi VIP. Można skorzystać z usług specjalnych takich jak szofer czy mycie i sprzątanie samochodu pod Państwa nieobecność. Ceny za 7. dniowy postój zaczynają się od 60 funtów w trybie rezerwacji online.
Dojazd
By dojechać na lotnisko samochodem, należy skorzystać z autostrady M25, która łączy się bezpośrednio z lotniskiem. Można oczywiście skorzystać z pociągu, ponieważ Gatwick jest najlepszym brytyjskim lotniskiem, jeśli chodzi o połączenia kolejowe, oferując bezpośredni dojazd do aż 129 stacji kolejowych. Z Londynu najłatwiej jest dojechać Gatwick Expressem, pozostałymi operatorami kolei są tutaj – Southern, Thameslink i Great Western Railway. Dojazd do i z lotniska autokarem jest równie dobry, można stąd dojechać, do ponad 100 miast korzystając z National Express, Megabus czy Easybus.

Londyn-Luton – port lotniczy

Port lotniczy Luton, znajduje się 50 km na północ od centrum Londynu. Lotnisko oferuje wszystkie najważniejsze usługi, a nawet możliwość naładowania samochodu elektrycznego.
Parking
Przy lotnisku znajduje się wielopoziomowy parking. Obsługa lotniska zaleca wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowe. Ceny tutaj są uzależnione od długości postoju oraz od terminu rezerwacji, jednak cena za postój 7 dni, bez wcześniejszej rezerwacji to koszt około 120 funtów.
Dojazd
Lotnisko jest oddalone o 3 km od autostrady M1, więc dojazd samochodem nie stanowi problemu. Dostępną są również środki transportu publicznego takie jak – autobusy firm EasyBus, Terravision i First Capital Connect oraz pociągi ze stacji kolejowej Luton Airport Parkway, oddalonej o 6 minut jazdy autobusem od lotniska. Transport z lotniska na dworzec zapewniają autobusy wahadłowe.

Doncaster-Sheffield

Port lotniczy im. Robin Hood'a, oddalone jest o 10 km od Doncaster i 30 km od Sheffield. Na lotnisku znajduje się sklep wolnocłowy, wypożyczalnia samochodów, restauracje oraz kantor. Poza tym jest tu stanowisko usługi assistance, dla osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się.
Parking
Parkingi znajdują się w pobliżu terminali, zaledwie 3-4 minuty drogi spacerem. Są tu wyznaczone strefy krótkiego i długiego parkingu, jak i również parking dla osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość rezerwacji online, cena za postój 7. dniowy wynosi około 65 funtów.
Dojazd
Port lotniczy znajduje się mniej więcej w centrum kraju, więc dojazdu na lotnisko samochodem najlepiej dokonać autostradą M18, która łączy się z siecią dróg krajowych. By dojechać autobusem wahadłowym do Doncaster, trzeba pojechać linią X4, a do Sheffield linią 737. Tymi samymi autobusami można dojechać na lotnisko z dworców kolejowych tych miast.

Liverpool

Port lotniczy im. Johna Lennona, położony jest 12 km od centrum Liverpoolu, w dzielnicy Speke. Restauracje, wszelkie sklepy, w tym wolnocłowe, to standardowa oferta usługowa lotniska. Jest tu też oczywiście Fast Track i VIP Lounge.
Parking
Parking posiada wiele stref, każda o innym przeznaczeniu. Wszystkie te strefy są położone stosunkowo blisko terminali, najdalsza ze stref to spacer 5-10 minut. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc, chociażby dlatego, że miejsca są wtedy tańsze. Tygodniowy postój zaczyna się od kwoty 53 funtów, jest to oferta przykładowa.
Dojazd
Lotnisko posiada szeroki wachlarz możliwości dojazdu. Począwszy od samochodu, najlepiej będzie jechać którąś z dróg – M56. M57 czy M62, można tu również dojechać pociągiem – szeroki wybór operatorów ułatwi dojazd m.in. Merseyrail czy TransPennine Express. Do wyboru są jeszcze – autokary firmy National Express i autobusy publiczne. Jeśli potrzebują Państwo dojechać do centrum miasta, należy wybrać linię Arriva: 500, 86A, 80A lub 82A.