X
Ładowanie...

Tanie loty Xiamen Air

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Xiamen Air

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Xiamen Air Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Xiamen Air

Przewodnik po lotach Xiamen Air

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Xiamen Airlines niejednokrotnie zastanawiają się, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Warto zauważyć, że każdy operator określa inne wymiary oraz wagę bagażu. Jakie rzeczy możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno przewozić? Prezentujemy praktyczne wskazówki!

Co można wnosić na pokład

Pomimo że rozmiary bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na krótki wypad linią Xiamen Airlines. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, kosmetyki, jak również elektronikę, np. lustrzankę czy tablet. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też dużych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Pakuj się z głową

Bardzo ważna jest technika składania odzieży - spodnie, koszulki i inne części garderoby najlepiej skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie kurtki. A co z kosmetykami w płynie? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Mleczka, szampony i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Tego nie wniesiesz na pokład

Linie lotnicze wyznaczają również katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, noże, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - łyżwy czy wędki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów łatwopalnych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym pocisków, rewolwerów, pałek teleskopowych, gazu czy rac. A co z whisky lub szampanem? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.