X
Ładowanie...

Tanie loty do Albanii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Albania

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Albania

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Albania

Przewodnik po lotach Albania

Tanie loty do Albanii – przewodnik

ALBANIA

Albania leży między Grecją, Czarnogórą, Macedonią oraz Kosowem. Podróż do tego niewielkiego i niekojarzonego szerzej z turystyką kraju to niesamowite doznanie dla miłośników gór (które zajmują 75% powierzchni!) i morza, którego plaże nie są zapełnione po brzegi turystami. Z roku na rok coraz więcej osób odwiedza ten zapomniany kawałek Europy, ale wciąż nie niszczy to miejscowego klimatu. Jeżeli chcesz wyjechać w góry, ale nie wyobrażasz sobie wakacji bez morza - nic prostszego, w naszej wyszukiwarce znajdziesz tanie loty do Albanii. 

Tanie loty do Albanii – Najciekawsze zabytki i atrakcje

 • Architektura: do Albanii przyciągają turystów m.in. zabytki i pamiątki historyczne pozostałe po niegdyś żyjących tu ludach; wśród nich przepiękne meczety i pałace.
 • Plaże na Riwierze Albańskiej: duże, piaszczyste, z płytkim turkusowym morzem. Główne ośrodki wypoczynkowe znajdują się w Divjake oraz w Sarandzie. Piaszczyste i szerokie plaże nad ciepłym morzem to wielka gratka dla podróżnych.
 • Wlora: typowe miasto nadmorskie; cechuje je dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, ale także piękna zabudowa z licznymi meczetami i pałacami. Turystów ucieszy dostęp do pięknych, a zarazem kameralnych plaż.
 • Tirana: stolica i największe miasto Albanii; centrum kultury, nauki oraz przemysłu kraju. W Tiranie znajduje się port lotniczy, liczne uczelnie, muzea i teatry.
 • Plac Skanderbega: najpopularniejsze miejsce odwiedzane przez turystów; warto tu zobaczyć też meczet Ethem Beya i wstąpić do okolicznych muzeów.
 • Muzeum Envera Hodży: charakterystyczna budowla w Tiranie przypominająca szklaną piramidę; obecnie stanowi siedzibę wielu firm.
 • Durres: jedno z największych i najważniejszych albańskich miast. Mieści się tu największy port w kraju, do którego wejście zdobi zabytkowa wenecka wieża. Kolejną zabytkową i wyjątkową budowlą są ruiny po rzymskim amfiteatrze.
 • Pałac Zoga I: niedaleko miasta Durres wznosi się wzgórze z ruinami pałacu należącego niegdyś do ostatniego albańskiego króla; warto podziwiać stąd piękny widok na morze oraz wybrzeże.
 • Szkodra: miasto położone nad największym jeziorem na Półwyspie Bałkańskim; w mieście warto zwiedzić m.in. ruiny twierdzy Rozafat, muzea, zabytkowy meczet i katedrę.
 • Jezioro Szkoderskie: to leży na pograniczu z Czarnogórą; malowniczo położone, otoczone przez wzgórza; wpadają do niego liczne ujścia rzek.

Tanie loty do Albanii – kuchnia

Kuchnia Albanii – kulinarnie prosta, ale bardzo smaczna, nosi w sobie smaki Bałkanów i Turcji, czyli kuchnię lubianą przez Polaków. Tanie loty do Albanii to świetna okazja, aby poznać jej smak. Można zjeść tu wybornego gyrosa, a także danie ze świeżo grillowanej baraniny. Głównymi dodatkami do mięs są ziemniaki, pomidory oraz inne warzywa. Albańczycy lubują się głównie w mięsach oraz daniach z akcentem tureckim, np. warto zjeść faszerowane bakłażany. Jednak, jak na kraj z dostępem do morza, popularne są tu również ryby i owoce morza. Skosztuj małży, krewetek, kalmarów, ale i odmiany pstrąga, tzw. ‘koranu’. Na deser najpowszechniejszy jest ryżowy pudding. Wszystko to często zapijają jogurtem zwanym ‘kos’ lub lekkim młodym winem. Narodowym trunkiem w Albanii jest rakija.

Tanie loty do Albanii – klimat i pogoda

Albania leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, w którym przeważają masy powietrza śródziemnomorskiego. Latem na wybrzeżu kraju średnia temperatura wynosi 25°C, ale nawiew mas powietrza znad Afryki przynosi ze sobą upalne temperatury nawet do 40°C. W górach zaś średnio 15°C. Zima w Albanii na terenach wybrzeża i południa jest łagodna, a średnie temperatury wahają się pomiędzy 5 a 10°C. Na terenie gór występują przymrozki z chwilowymi spadkami temperatur do nawet – 15°C. Opady rozkładają się tu nierównomiernie ze względu na duże zróżnicowanie ukształtowania terenu. W górach są nasilone, natomiast na południu kraju występują długotrwałe susze. Turyści wybierający się do tego kraju powinni zdecydować się na tanie loty do Albanii latem.

Tanie loty do Albanii – wiza

Jeśli planujesz tani lot do Albanii, wystarczy Ci ważny dokument tożsamości – dowód osobisty albo paszport. Bez wizy można przebywać na terytorium Albanii do 90 dni.

Tanie loty do Albanii – lotniska

Jedynym lotniskiem międzynarodowym jest port lotniczy w stolicy kraju, czyli w Tiranie. Pozostałe z lądowisk to lotniska krajowe.

Port lotniczy Rinas im. Matki Teresy

Lotnisko stanowi największe lotnisko w Albanii, rocznie obsługuje około miliona pasażerów. Jest też głównym węzłem albańskich linii lotniczych Belle Air oraz Albanian Airlines. Od centrum Tirany oddalone jest o około 17 km, malowniczo położone pośród gór. Do dyspozycji pasażerów są punkt informacji lotniskowej oraz punkt informacji turystycznej. Do centrum Tirany można dojechać komunikacją miejską lub wypożyczonym autem.

Dojazd na lotnisko/do centrum 

 • Wypożyczony samochód: na lotnisku przygotowano stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, m.in. Hertz, Avis i Europcar. Lotnisko jest bezpośrednio połączone z autostradą Tirana – Durres, dzięki czemu do centrum można dojechać bez kłopotu.
 • Taksówka: wygodna, ale droga opcja, za transfer zapłacisz około ok. 2000 leków (ponad 60 zł). Czas podróży wynosi zaś ok. 30-45 minut. Najbezpieczniej korzystać z licencjonowanych taksówek.
 • Autobus: połączenia tego typu oferuje Rinas Express. Autobusy do centrum kursują co godzinę od 06.00 do 18.00. Należy wysiąść na przystanku przy Muzeum Narodowym. Bilet kosztuje 250 leków (ok. 8 zł).

Tanie loty do Albanii – przewoźnicy

Lot do Albanii potrwa w najszybszej opcji 4 godziny, dlatego wybierz operatora, który gwarantuje wygodę podróży – koszt biletu nie powinien stanowić jedynego wybrania połączenia. Oto lista przewoźników, którzy oferują tanie loty do Albanii:

Tanie loty do Albanii – inne miasta wylotu

Nie tylko z Warszawy możesz dotrzeć do Albanii. Zobacz ceny z innych miast wylotu:

Tanie loty Gdańsk Albania
Tanie loty Kraków Albania
Tanie loty Katowice Albania
Tanie loty Łódź Albania
Tanie loty Poznań Albania
Tanie loty Rzeszów Albania
Tanie loty Warszawa Albania
Tanie loty Wrocław Albania

Loty bezpośrednie

Niestety znaleźć lot bezpośredni z Polski do Albanii, jest w tym momencie niemożliwe. Możemy Państwu polecić skorzystanie z któregoś lotnisk, które oferują najszybszy, bo tylko z 1 przesiadką, przy czym najtańszy, lot do Tirany. Do tych lotnisk zaliczamy – Kraków, Warszawa (Okęcie), Katowice, Gdańsk, Poznań i Wrocław.
Można jeszcze rozwiązać problem z dostaniem się do Albanii, mogą bowiem Państwo polecieć bezpośrednio na inne lotnisko, które znajduje się stosunkowo blisko Albanii i tam znaleźć transport publiczny, bądź wynająć samochód. Podajemy odległości do pobliskich lotnisk:
Skopje (Macedonia) - około 200 km do granicy z Albanią. Do Skopje możemy dolecieć bezpośrednio liniami PLL LOT z Warszawy.
Podgorica (Czarnogóra) – leży zaledwie 30 km od granicy z Albanią. Do Podgoricy lecieć można liniami PLL LOT z Warszawy, RyanAir z Wrocławia i WizzAir z Katowic.
Dubrownik (Chorwacja) – położony jest około 160 km od granicy z Albanią. Dolecimy do niego bezpośrednio za pomocą linii PLL LOT, wylot z Warszawy.
Korfu (Grecja) – lotnisko na tej greckiej wyspie znajduje się praktycznie przy granicy z Albanią (mniej niż 30 km), należy jednak wynająć prom, by dostać się do Albanii. Na Korfu dolecimy liniami RyanAir z Katowic, Poznania, Rzeszowa i Warszawy (Modlin), a także WizzAir z Katowic i Warszawy (Okęcie).
Prosimy sprawdzić terminy i dostępność lotów na długo przed planowanym wylotem, gdyż większość tras to loty sezonowe i w pewnym momencie mogą być one niedostępne. Poniżej przedstawiamy informacje odnośnie polskich lotnisk, z których możliwe jest połączenie pośrednie z lotniskiem w Tiranie.

Lotniska

 

Rzeszów

Port Lotniczy

Rzeszowskie lotnisko znajduje się w miejscowości Jasionka, oddalonej o 14 km na północ od centrum Rzeszowa. By usprawnić dojazd, port lotniczy położony jest przy dwóch drogach krajowych: nr 9 – Rzeszów-Warszawa i nr 19 – Rzeszów-Lublin. Wkrótce również zakończona zostanie budowa leżącego nieopodal odcinka autostrady A4, co jeszcze bardziej usprawni komunikację.
Parking
Parking przy lotnisku posiada 650 miejsc parkingowych. Ważną informacją jest to, że parking ten jest bezpłatny i monitorowany. Posiada on również miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Dojazd środkami komunikacji publicznej
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapewnia połączenia autobusowe z lotniska do centrum miasta. Dostępne są 2 linie autobusowe – nr 51 i L. Poza ZTM, na lotnisko dojeżdża jeszcze szereg busów prywatnych przewoźników, tak więc transport do miasta jest znacząco ułatwiony i korzystny cenowo.
Wypożyczalnie samochodów
Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Swoje wypożyczalnie posiada tutaj ponad 10 firm.Warszawa

Okęcie - port lotniczy

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidzane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdżają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.Katowice

Port lotniczy

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów, bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

Kraków

Port lotniczy mieści się w miejscowości Balice i jest oddalony o 11 km na zachód od centrum Krakowa. Pod względem ilości odprawionych pasażerów, jest to drugi port lotniczy w Polsce. Poza standardowymi lotami easyJetu obsługiwane są tu też loty easyJet Switzerland do Szwajcarii. Lotnisko oferuje różnego rodzaju usługi w tym m.in. gastronomiczne, bagażowe, finansowe czy VIP. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez władze lotniska programu lojalnościowego dla swoich pasażerów.
Parking
Lotnisko posiada parking podzielony na strefy, w tym parking wielopoziomowy, liczba miejsc parkingowych wynosi 1155. Cena parkingu jest uzależniona od długości postoju, za tygodniowy postój trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Można jest rezerwacja miejsca online.
Dojazd
Połączenie samochodem jest najłatwiejsze, wystarczy jechać obwodnicą Krakowa (E77). Z Krakowa można dojechać autobusami dziennymi 208 i 252, oraz linią nocną 902. Jeśli dojeżdżacie Państwo spoza miasta, można skorzystać z usług firm Neobus i Leo Express. Można jeszcze skorzystać z usług Kolei Małopolskich, które dojeżdżają na lotnisko z Krakowa Głównego i Wieliczki.

 

Gdańsk

Port lotniczy

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.
Terminal
Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.
Parking
Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

 

Poznań

Poznański port lotniczy Ławica, oddalony jest o 7 km na zachód centrum miasta. Dokładniej rzecz biorąc, lotnisko to znajduje się na jednym z poznańskich osiedli – Ławica. Port ten jest aktualnie na 7. miejscu pod względem ruchu pasażerskiego. Pomimo niższego miejsca w rankingu ruchu pasażerskiego, ten port lotniczny posiada wszystkie najważniejsze udogodnienia. Poza standardami typu kantory, wypożyczalnie samochodów, sklepy i restaurację, jest tu obsługa VIP, Fast Track, a także usługa assistance dla osób niepełnosprawnych.
Parking
Parking na lotnisku w Poznaniu podzielony jest na 5. stref. Są tu m.in. strefa krótkiego i długiego postoju. Strefa parkowania jest położona bezpośrednio przy terminalu, tak więc nie trzeba się martwić o transfer. Parking jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. Ceny za parking długoterminowy – 7 dni, zaczynają się od 89 zł. Mogą Państwu skorzystać z usługi darmowego parkingu do 10 minut, jako Kiss&Fly. Zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowe przez internet.
Dojazd
Lotnisko położone jest w pobliżu autostrady A2/E30, która łączy Poznań z Berlinem. W pobliżu znajdują się jeszcze drogi nr 92, 307 i S11, także dojazd samochodem będzie bardzo wygodny. Z innych form transportu, najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy odjeżdżają bezpośrednio spod terminali pasażerskich i jadą do centrum miasta. Są to autobusy nr 59, 242 i 48 (przystanek tego ostatniego jest oddalony o 200 m od terminala). Przejazd autobusem zajmie około 30 minut. Bilety ZTM można kupić w biletomatach na lotnisku lub w autobusie.

Lublin

Port lotniczy

Prawdopodobnie najładniejszy, pod względem architektonicznym, port lotniczy w Polsce, położony jest w miejscowości Świdnik oddalonej o 12 km na wschód od centrum Lublina. Lotnisko przeszło gruntowną modernizację w latach 2010-12 i jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.
Parking
Parking lotniska może pomieścić około 450 samochodów i jest podzielony na dwie części. Parking A – sekcja długoterminowa, dwutygodniowy postój będzie kosztował nas około 100 zł. Parking B – sekcja godzinowa, położony bliżej wejścia do terminala, ma możliwość bezpłatnego wjazdu do 10 minut.
Dojazd Lotnisko położone jest w pobliżu obwodnicy Lublina – S12, co ułatwia dojazd samochodem. Jeśli preferujecie Państwo transport publiczny, to na lotnisko można dojechać autobusem miejskim nr.5, pociągiem z dworca głównego lub skorzystać z usługi któregoś z przewoźników prywatnych i przyjechać minibusem.Wrocław

Port lotniczy

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.
Terminal
Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.
Parking
Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express.

Tanie loty do Albanii na FRU.PL

Zastanawiasz się, skąd mamy pewność, że na FRU.PL zobaczysz najtańsze tanie loty do Albanii? Odpowiedź jest łatwa, mimo że za FRU.PL stoi najbardziej nowoczesna technologia. U nas możesz wybierać spośród wszystkich przewoźników, również tych niedostępnych z Polski. Są wśród nich linie typu low cost carrier, jak i ci najbardziej luksusowi przewoźnicy, więc – na początek od razu otrzymujesz dostęp do absolutnie wszystkich ofert. Nie do każdego miejsca dolecisz bezpośrednio, z tej przyczyny pokazujemy też podróże z przesiadką – tak działą praktycznie wszystkie wyszukiwarki, ale tylko FRU.PL łączy linii lotniczych zrzeszonych w różnych hubach i systemach rezerwacyjnych – takie loty sygnujemy logiem Smart Connection.

Na naszej stronie wyszukasz bezpośrednie loty do Albanii, tanich firm i regularnych linii lotniczych, podróże realizowane przez kilku operatorów (lot z jedną firmą, droga powrotna z np. Ryanair), a także loty ze zwykłą przesiadką lub Smart Connection. Jesteśmy przekonani – nie ma lepszego przelotu niż w naszej wyszukiwarce i ręczymy za to – masz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Albanii na FRU.PL ?

Tanie loty do Albanii zabukujesz dzięki wyszukiwarce biletów lotniczych na samej górze naszej strony. Mamy również Kalendarz lotów i aktualizowany na bieżąco wykaz z najniższymi cenami na loty do Albanii w nadchodzącym półroczu. Kiedy już wyszukasz lot, masz jeszcze szansę zobaczyć, ile zyskasz, zmieniając datę lotu do Albanii o trzy dni. Masz także dostęp do aktualnych cen biletów lotniczych do Albanii z miesiąca, w którym planujesz podróż. Zobacz jeszcze zaprojektowane dla Twojej wygody narzędzia.

Mamy pożyteczne narzędzie upraszczające znajdowanie najkorzystniejszych ofert biletów lotniczych do Albanii. Ustaw Alarm Cenowy. Musisz jedynie określić cenę, która jest atrakcyjna, miasto, np. Albanii, a dostaniesz od nas powiadomienia, gdy tylko przewoźnicy zmniejszą ceny lotów. Nie trzeba już sprawdzać co godzinę cen lotów do Albanii, zrobimy to za Ciebie.

Jeżeli szukasz naprawdę dobrych okazji, dołącz do nas i zapisz się do Newslettera FRU.PL. Wybieramy najkorzystniejsze obniżki, piszemy na bieżąco o cenach i w odpowiednim momencie doradzamy, w którym momencie najkorzystniej kupować przeloty. Selekcja połączeń jest skrupulatna, dlatego otrzymujesz wyłącznie te wyjątkowe.

Nocleg i wynajem aut w Albanii

FRU.PL to więcej niż tanie loty do Albanii. Pragniemy stworzyć Państwu możliwość kompleksowego planowania wyjazdów – nie tylko przelotu. Znajdziesz z FRU.PL hotel i wypożyczysz auto, dzięki któremu zobaczysz znacznie więcej. Pomożemy także zaplanować transfer z lotniska Albania i damy odpowiedź na wszelkie pytania. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym Centrum Rezerwacji.

Jak podróżować tanio do Albanii? Rady od FRU.PL

Kochamy naszą pracę, dlatego wiemy wiele na temat lotów i miejsc, które odwiedziliśmy lub planujemy poznać. Chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i podpowiadamy Państwu, jak podróżować tanio do Albanii.

Bilety lotnicze do Albanii są najtańsze około 10-8 tygodni przed urlopem. Właśnie wtedy jest najlepszy czas na kupowanie transportu i hotelu.
Kiedy się da, podróżuj z bagażem kabinowym – na niedalekich trasach i gdy pobyt ma do dwóch tygodni, będzie w sam raz, a ceny za bagaż rejestrowany w tanich liniach lotniczych są czasem droższe niż za sam lot.
Nie zapomnij, stawić się w porcie lotniczym co najmniej dwie godziny przed wylotem. Okienka odprawy kończą pracę w większości linii lotniczych na 45-30 minut przed zapowiadaną godziną wylotu.
Nie bierz wartościowych, kruchych rzeczy, a jeśli musisz – miej je w bagażu podręcznym. Zmniejszy to szansę, że się zniszczą.
Nie bój się przesiadek – zazwyczaj pomagają zaoszczędzić do 60-70% zwyczajnej ceny.