X
Ładowanie...

Tanie loty do Amsterdamu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Amsterdam

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Amsterdam

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Amsterdam

Przewodnik po lotach Amsterdam

Tanie loty do Amsterdamu

Dla podróżnych z Polski dostępne są loty do Amsterdamu bezpośrednio liniami LOT i KLM. Tanie loty do Amsterdamu dostępne również z przesiadkami w innych miastach z liniami Swiss, Czech Airlines i Austrian. Interesująca alternatywa są również tanie loty do Eindhoven niedaleko Amsterdamu oferowane przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Ceny biletów lotniczych z Polski do Amsterdamu zaczynają się od 78 zł.

 

Tanie loty do Amsterdamu - linie lotnicze:

Tanie loty Air Berlin Amsterdam
Tanie loty Air France Amsterdam
Tanie loty Alitalia Amsterdam
Tanie loty British Airways Amsterdam
Tanie loty Air Baltic Amsterdam
Tanie loty Norwegian Amsterdam
Tanie loty Aer Lingus Amsterdam
Tanie loty Eurowings Amsterdam
Tanie loty Ryanair Amsterdam
Tanie loty KLM Amsterdam
Tanie loty Lufthansa Amsterdam
Tanie loty LOT Amsterdam
Tanie loty Swiss Amsterdam
Tanie loty Czech Airlines Amsterdam
Tanie loty Austrian Airlines Amsterdam
Tanie loty Croatia Airlines Amsterdam
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Amsterdam
Tanie loty SAS Amsterdam
Tanie loty Vueling Airlines Amsterdam
Tanie loty WizzAir Amsterdam

 

 

Loty z Polski do Amsterdamu

Dla trasy z Polski do Amsterdamu znajdziemy wiele ciekawych opcji połączeń lotniczych w bardzo atrakcyjnych cenach i latające na tej trasie z dużą częstotliwością. Najlepsze połączenia lotnicze z Polski do Amsterdamu znajdziemy w czterech polskich miastach: Warszawa, Katowice, Gdańsk i Wrocław.

Warszawa Okęcie - port lotniczy

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidziane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdżają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.Katowice - port lotniczy

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów, bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

 

Gdańsk - port lotniczy

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.
Terminal
Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.
Parking
Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

 

Wrocław - port lotniczy

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.
Terminal
Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.
Parking
Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express.

 

Amsterdam Schiphol - port lotniczy

To największe holenderskie lotnisko, przy czym na 4. miejscu pod względem ruchu pasażerskiego w całej Europie. Oddalone jest o 18 km od Amsterdamu. Obsługuje ono ponad 200 tras lotniczych i jest bazą główną linii KLM, która oferuje loty również z Polski. Lotnisko przystosowane jest, tak by zadowolić nawet najbardziej wymagających pasażerów, znajdziecie tu Państwo strefę zabaw dla dzieci, ekspresowe spa, gabinety masażu, punkty do medytacji czy nawet muzeum. Można zatem powiedzieć, że to lotnisko stanowi atrakcję samo w sobie i te udogodnienia przydatne są w szczególności podczas dłuższego oczekiwania na lot.
Parking
Jak przystało na tak ogromny port lotniczy, parking tutaj to również duży obszar. Do dyspozycji pasażerów znajdują się tu parking krótko i długo terminowe, zadaszone i niezadaszone oraz miejsca premium z usługą parkowania za nas pojazdu. Przy postoju przez tydzień, koszt parkingu zaczyna się od 10 Euro za dobę. Prosimy pamiętać, by zarezerwować miejsce parkingowe z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż jest bardzo ciężko dostać miejsce na kilka dni przed wylotem.
Dojazd
Poza dojazdem samochodem, na lotnisko najłatwiej jest dotrzeć albo za pomocą pociągu, albo autobusu. Przystanki autobusowe znajdują się przed samym terminalem i halami przylotów, aby dowiedzieć się jaki autobus dowiezie Państwa do celu, należy udać się na stronę https://9292.nl/en i tam wszystko sprawdzić. Dworzec kolejowy znajduje się bezpośrednio pod terminalami lotniska, można dostać się tam bezpośrednio z wielu holenderskich miast takich jak – Amsterdam, Utrecht, Leiden, Haga, Delft i Rotterdam. Ilość połączeń jest tak wielka i zmienna, że w tym przypadku również prosimy o planowanie podróży przez stronę https://9292.nl/en .

Do Amsterdamu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Amsterdam
Tanie loty Gdańsk Amsterdam
Tanie loty Kraków Amsterdam
Tanie loty Katowice Amsterdam
Tanie loty Łódź Amsterdam
Tanie loty Poznań Amsterdam
Tanie loty Rzeszów Amsterdam
Tanie loty Szczecin Amsterdam
Tanie loty Warszawa Amsterdam
Tanie loty Wrocław Amsterdam

 

Tanie loty do Amsterdamu - zabytki i atrakcje

Amsterdam jest konstytucyjną stolicą Holandii i największym miastem w kraju. Duża część miasta leży poniżej poziomu morza a w przepływający przez Amsterdam Amstel wtapia się idealnie w miejski krajobraz dzięki sieci kanałów, jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych wśród turystów miast Europy. Miasto w zupełnie spontaniczny sposób łączy swoją nową tolerancyjną i rozrywkową twarz z niemniej ciekawą historią i zabytkami. Dobrym tego przykładem jest najstarszy Oude Kerk, czyli dosłownie „stary kościół” i rzeczywiście najstarszy kościół w Amsterdamie XIII. Stoi w Red Light District (dzielnicy czerwonych latarni), czyli miejscu znanym na całym świecie z seksbiznesu, który nie jest w Holandii zwalczany tak jak w innych europejskich krajach. Podążając szlakiem gotyckich kościołów, trafimy też do Nieuwe Kerk (nowego kościoła) miejsce koronacyjne holenderskich królów. Ostatnią była koronacja królowej Beatrix w 1980 r.

 

Tanie loty do Amsterdamu - Muzea

 

Jak mało które miasto Europy Amsterdam może poszczycić się wielką ilością światowej klasy muzeów. Większość z nich czerpie z bogatej historii samego miasta i Holandii. Rijksmuseum, czyli Muzeum Narodowe, jedna z głównych atrakcji turystycznych Amsterdamu słynie z kolekcji XVII-wiecznych arcydzieł malarstwa holenderskiego, w tym aż 20 płócien Rembrandta. Swoje muzeum ma także inny malarz, tworzący dwa wieki później również bardzo związany z Amsterdamem, czyli Vincenta van Gogha. Muzeum zgromadziło ponad 100 obrazów, rysunków i listów mistrza oraz wiele pamiątek i rzeczy osobistych.

Kolejną postacią, dla której stworzono muzeum w Amsterdamie, jest Anna Frank. Autorzy odtworzyli z dbałością o detale dom, w którym ta mała dziewczynka ukrywała się z rodziną przed nazistowskim prześladowcami podczas II wojny światowej. Dom przechowujący pamiątki po autorce Dziennika Anny Frank odwiedza rokrocznie ponad milion osób. Ludności żydowskiej poświęcono także Joods Historisch Museum (Żydowskie Muzeum Historyczne) dokumentujące historie diaspory żydowskiej zamieszkującej przez setki lat Amsterdam. Z dziejami miasta związane są także Stedelijk Museum, Van Loon Museum, i Amsterdams Historisch Museum. Nieco inny charakter ma Amsterdam Hash Marihuana Hemp Museum. Miejsce to zajmuje się prezentowaniem oryginalnego holenderskiego podejścia to tematu używek, które w odróżnieniu od większości państw świata są tu akceptowane. Znajdziemy tam demonstrację różnego rodzaju miękkich narkotyków oraz metod ich używania, a także specjalnie urządzony ogródek do palenia marihuany.

Będąc w Amsterdamie, absolutnie nie można pominąć zwiedzania którejś z tutejszych galerii sztuki nowoczesnej. Do najważniejszych należy Moco, w której to podziwiać możemy sporo kultowych prac Banksy'ego, czyli legendy street artu. Znajdują się tu również prace innych artystów. Kolejnym istotnym i ciekawym miejscem jest Foam galeria, w której można podziwiać fotografie, a także historię tej dziedziny sztuki – co ważne nie ma tu stałej wystawy, trudno jest więc jednoznacznie stwierdzić, czego można się tam spodziewać. W każdym razie możemy polecić Państwu to miejsce.

 

Amsterdam Atrakcje

 

Wycieczki do Amsterdamu poza obejrzeniem obiektów z żelaznego repertuaru atrakcji Amsterdamu jak kościoły Oude Kerk i Nieuwe Kerk czy Magere Brug i wizycie w słynnym muzeum Amsterdamu (np. Rembrandthuis Museum czy Rijksmuseum Museum) poszukują miejsc do zwiedzania kojarzących współczesnym obliczem miasta.

Dla wielu turystów obiektem, którego nie można tutaj pominąć, jest Pałac Królewski. Jego pierwotną funkcją była siedziba Ratusza, jednak dzisiaj jest siedzibą dla Królowej Beatrix. Pałac oczywiście jest otwarty na zwiedzanie, można w nim podziwiać pokoje królewskie czy eksponaty historyczne pochodzące z różnych krajów. Sklepienia pałacu zostały pomalowane przez uczniów nikogo innego jak Rembrandta.

Holandia to również kraj kwitów. O czym przekonamy się, zaglądając do amsterdamskiego Hortus Botanicus, czyli ogrodzie botanicznym z bogatą kolekcją roślin. Posiada on kilka szklarni udostępnionych do zwiedzania na kilku poziomach (np. szklarnia tropikalna czy śródziemnomorska). Nietypową atrakcją turystyczną jest także Bloemenmarkt – jedyny na świecie pływający targ kwiatowy, na który składa się kilkanaście kwiaciarni i sklepów ogrodniczych zacumowanych na wodach kanału Singel. Dla wielu wielbicieli roślin zakupy w tym miejscu są głównym motywem wizyty Amsterdamie. Same domy na barkach to zresztą jeden ze znaków rozpoznawczych stolicy Holandii, podobnie jak rowery, z których masowo korzystają mieszkańcy czy drewniaki - najpopularniejsza pamiątka z Amsterdamu.

Do kategorii miejsc-symboli wartych zwiedzenia zalicza się z pewnością także dzielnica Red Light District (dzielnica czerwonych latarni). Ten rejon miasta jest bezpośrednim skutkiem bardzo liberalnej polityki władz holenderskich prowadzonej od lat 60.tych XXw. Najwięcej turystów zagląda tam w nocy, spacerując w purpurowym świetle latarni i przyglądając się prostytutkom tańczącym w witrynach. W tej części bujnie rozkwita życie nocne – jego amatorzy nie będą mieli Amsterdamie co robić. Również najwięcej w tej okolicy jest lokali typu coffee shop, czyli miejsc, gdzie legalnie można nabyć miękkie narkotyki. Łatwa dostępność marihuany w Holandii stwarza zjawisko narkoturystyki z innych krajów europejskich i powoduje, nadaje miastu niepowtarzalny, rozrywkowy charakter.