X
Ładowanie...

Tanie loty Amsterdam

już od 207 zł
26 lip 02 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Amsterdam

Bilety lotnicze Polska Amsterdam

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Katowice
16 paź (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Amsterdam
23 paź (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Katowice
30 paź (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Amsterdam
06 lis (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Katowice
14 paź (nie)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Amsterdam
23 paź (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Katowice
30 paź (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Amsterdam
04 lis (nie)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Katowice
16 paź (wto)
Transavia Airlines
Lot bezpośredni
Amsterdam
17 paź (śro)
Vueling Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Amsterdam

Przewodnik po lotach Amsterdam

Tanie loty do Amsterdamu

Dla podróżnych z Polski dostępne są loty do Amsterdamu bezpośrednio liniami LOT i KLM. Tanie loty do Amsterdamu dostępne również z przesiadkami w innych miastach z liniami Swiss, Czech Airlines i Austrian. Interesująca alternatywa są również tanie loty do Eindhoven niedaleko Amsterdamu oferowane przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Ceny biletów lotniczych z Polski do Amsterdamu zaczynają się od 78 zł.

 

Tanie loty do Amsterdamu - linie lotnicze:

 

Loty z Polski do Amsterdamu

Dla trasy z Polski do Amsterdamu znajdziemy wiele ciekawych opcji połączeń lotniczych w bardzo atrakcyjnych cenach i latające na tej trasie z dużą częstotliwością. Najlepsze połączenia lotnicze z Polski do Amsterdamu znajdziemy w czterech polskich miastach: Warszawa, Katowice, Gdańsk i Wrocław.

Loty z Warszawy do Amsterdamu

  • Klika razy dziennie bezpośrednie loty do Amsterdamu na lotnisko Schiphol oferują linie lotnicze LOT, KLM (lot trwa ok. 2h 5min)
  • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Warszawy do Amsterdamu przez Pragę (liniami Czech Airlines) i Zurych (liniami Swiss)
  • 3 razy w tygodniu loty do Eindhoven położonego niedaleko Amsterdamu oferują tanie linie lotnicze Wizz Air (lot trwa ok. 2h)

Loty z Katowic do Amsterdamu

  • 4 razy w tygodniu loty do Eindhoven położonego niedaleko Amsterdamu oferują tanie linie lotnicze Wizz Air (lot trwa ok. 2h min)
  • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Katowic do Amsterdamu przez Warszawę (liniami LOT) i Frankfurt (liniami Lufthansa)

Loty z Gdańska do Amterdamu

  • 2 razy w tygodniu loty do Eindhoven położonego niedaleko Amsterdamu oferują tanie linie lotnicze Wizz Air (lot trwa ok. 1h 50min)
  • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Gdańska do Amsterdamu przez Warszawę (liniami LOT), Frankfurt (liniami Lufthansa) i Kopenhagę (liniami SAS)

Loty z Wrocławia do Amsterdamu

  • 2 razy w tygodniu loty do Eindhoven położonego niedaleko Amsterdamu oferują tanie linie lotnicze Wizz Air (lot trwa ok. 1h 35min)
  • Na nieodległe terminy tańszą alternatywa dla lotów bezpośrednich są często loty z Wrocławia do Amsterdamu przez Warszawę (liniami LOT) i Frankfurt (liniami Lufthansa)

 

Do Amsterdamu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

 

Tanie loty do Amsterdamu - zabytki i atrakcje

Amsterdam jest konstytucyjną stolicą Holandii i największym miastem w kraju. Duża część miasta leży poniżej poziomu morza a w przepływający przez Amsterdam Amstel wtapia się idealnie w miejski krajobraz dzięki sieci kanałów. Miasto w zupełnie spontaniczny sposób łączy swoją nową tolerancyjną i rozrywkową twarz z niemniej ciekawą historią i zabytkami. Dobrym tego przykładem jest najstarszy Oude Kerk, czyli dosłownie „stary kościół” i rzeczywiście najstarszy kościół w Amsterdamie XIII. Stoi w Red Light District (dzielnicy czerwonych latarni) czyli miejscu znanym na całym świecie z seksbiznesu, który nie jest w Holandii zwalczany tak jak w innych europejskich krajach. Podążając szlakiem gotyckich kościołów trafimy też do Nieuwe Kerk (nowego kościoła) miejsce koronacyjne holenderskich królów. Ostatnią była koronacja królowej Beatrix w 1980r.

W planie wycieczki po zabytkach Amsterdamu powinien znaleźć się także urokliwy Magere Brug (Chudy Most) drewniana konstrukcja na rzece Amstel imitująca zwodzone mosty budowane na miejskich kanałach w XVIIw. Na ten czas datuje się złoty wiek historii Holandii i z tej właśnie epoki pochodzi większość zabytkowych kamienic, zachowane fortyfikacje i arsenał morski jak i arcydzieła malarstwa holenderskiego, które oglądać możemy w miejskich muzeach. W niezmienionym od wielu lat stanie dostępne są do zwiedzenia domy Rembranta (Rembrandthuis) i Anny Frank (Anne Frankhuis).

 

Tanie loty do Amsterdamu - Muzea

Jak mało które miasto Europy Amsterdam może poszczycić się wielką ilością światowej klasy muzeów. Większość z nich czerpie z bogatej historii samego miasta i Holandii. Rijksmuseum czyli Muzeum Narodowe, jedna z głównych atrakcji turystycznych Amsterdamu słynie z kolekcji XVIIwiecznych arcydzieł malarstwa holenderskiego, w tym aż 20 płócien Rembranta. Swoje muzeum ma także inny malarz, tworzący dwa wieki później również bardzo związany z Amsterdamem czyli Vincenta van Gogha. Muzeum zgromadziło ponad 100 obrazów, rysunków i listów mistrza oraz wiele pamiątek i rzeczy osobistych.

Kolejną postacią, dla której stworzono muzeum w Amsterdamie jest Anna Frank. Autorzy odtworzyli z dbałością o detale dom w którym ta mała dziewczynka ukrywała się z rodzina przed nazistowskim prześladowcami podczas II wojny światowej. Dom przechowujący pamiątki po autorce Dziennika Anny Frank odwiedza rokrocznie ponad milion osób. Ludności żydowskiej poświęcono także Joods Historisch Museum (Żydowskie Muzeum Historyczne) dokumentujące historie diaspory żydowskiej zamieszkującej przez setki lat Amsterdam. Z dziejami miasta związane są także Stedelijk Museum, Van Loon Museum, i Amsterdams Historisch Museum. Nieco inny charakter ma Amsterdam Hash Marihuana Hemp Museum. Miejsce to zajmuje się prezentowaniem oryginalnego holenderskiego podejścia to tematu używek, które w odróżnieniu od większości państw świata są tu akceptowane. Znajdziemy tam demonstrację różnego rodzaju miękkich narkotyków oraz metod ich używania a także specjalnie urządzony ogródek do palenia marihuany.

 

Amsterdam Atrakcje

Wycieczki do Amsterdamu poza obejrzeniem obiektów z żelaznego repertuaru atrakcji Amsterdamu jak kościoły Oude Kerk i Nieuwe Kerk czy Magere Brug i wizycie w słynnym muzeum Amsterdamu (np. Rembrandthuis Museum czy Rijksmuseum Museum) poszukują miejsc do zwiedzania kojarzących współczesnym obliczem miasta.

Holandia to również kraj kwitów. O czym przekonamy się zaglądając do amsterdamskiego Hortus Botanicus czyli ogrodzie botanicznym z bogatą kolekcja roślin. Posiada on kilka szklarni udostępnionych do zwiedzania na kilku poziomach (np. szklarnia tropikalna czy śródziemnomorska). Nietypową atrakcją turystyczną jest także Bloemenmarkt – jedyny na świecie pływający targ kwiatowy na który składa się kilkanaście kwiaciarni i sklepów ogrodniczych zacumowanych na wodach kanału Singel. Dla wielu wielbicieli roślin zakupy w tym miejscu są głównym motywem wizyty Amsterdamie. Same domy na barkach to zresztą jeden ze znaków rozpoznawczych stolicy Holandii, podobnie jak rowery, z których masowo korzystają mieszkańcy czy drewniaki - najpopularniejsza pamiątka z Amsterdamu.

Do kategorii miejsc-symboli wartych zwiedzenia zalicza się z pewnością także dzielnica Red Light District (dzielnica czerwonych latarni). Ten rejon miasta jest bezpośrednim skutkiem bardzo liberalnej polityki władz holenderskich prowadzonej od lat 60tych XXw. Najwięcej turystów zagląda tam w nocy , spacerując w purpurowym świetle latarni i przyglądając się prostytutkom tańczącym w witrynach. W tej części bujnie rozkwita życie nocne – jego amatorzy nie będą mieli Amsterdamie co robić. Również najwięcej w tej okolicy jest lokali typu coffee shop czyli miejsc gdzie legalnie można nabyć miękkie narkotyki. Łatwa dostępność marihuany w Holandii stwarza zjawisko narkoturystyki z innych krajów europejskich i powoduje, nadaje miastu niepowtarzalny, rozrywkowy charakter.