X
Ładowanie...

Tanie loty Argentyna

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
16 sie 23 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Argentyna

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Argentyna

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Argentyna

Przewodnik po lotach Argentyna

Tanie loty do Argentyny – jak szukać tanich lotów?

Tanie loty Argentyna: wodospady Iguazu

Argentyna to niezwykle piękny i interesujący kraj, w którym możesz przeżyć naprawdę wyjątkowe przygody. Żeby tam się znaleźć, razem z FRU.PL szybko i bezproblemowo zaplanuj swoją podróż tak, aby kosztowała jak najmniej. Tanie loty do Argentyny są w zasięgu ręki, wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki umieszczonej na naszej stronie, aby poznać najniższe ceny i aktualne promocje. Chcesz natychmiast dowiadywać się o obniżkach cen? skorzystaj z naszego Alarmu Cenowego i zapisz się do newslettera. FRU.PL oferuje połączenia bezpośrednie, składane i Smart Connection, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 60-70%! Obecnie ceny biletów lotniczych do Argetyny zaczynają się od 1072 zł, więc nie czekaj.

Tanie loty do Argentyny - linie lotnicze

Najkrótsza podróż trwa 3h 15min, warto więc przemyśleć wybór przewoźnika, ktory zaoferuje wam najwyższy komfort. Na trasie do Argentyny obecnie kursuje wielu przewoźników.

Linie lotnicze latające do Argentyny

Tanie loty do Argentyny – alternatywy

Skoro i tak nie ma bezpośrednich połączeń Polska-Argentyna, do Argentyny możesz dolecieć z różnych miast w Polsce

.

Tanie loty do Argentyny – lotniska

Lecąc samolotem z Polski, wylądujesz na lotnisku mieszczącym się w stolicy Argentyny, Buenos Aires. Port Lotniczy Buenos Aires-Ezeiza stanowi największy tego rodzaju obiekt w całym kraju. Lotnisko znajduje się kilka kilometrów od Ezeizy i ponad 20 km od stolicy państwa. Tu lądują także tanie loty do Argentyny z Europy. Co ciekawe w całej Ameryce Południowej nie ma innego lotniska, które umożliwiałoby przelot na wszystkie kontynenty. Nic więc dziwnego, że obiekt stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych portów lotniczych w całej Ameryce Południowej.

Dojazd z lotniska Buenos Aires-Ezeiza

Autobusy Bez wątpienia najtańszą opcją dotarcia na miejsce jest skorzystanie z transportu publicznego. Przy lotnisku umiejscowiony został przystanek autobusowy na którym zatrzymuje się autobus linii 86 kursujący do samego centrum Buenos Aires.
Minibusy Inną opcją warto rozważenia są minibusy kursujące na przedmieścia Buenos Aires. Droga trwa mniej niż godzinę, a kursy odbywają się co pół godziny. Koszt biletu dla jednej osoby wynosi 45 argentyńskich peso.
taksówki Możecie również skorzystać z taksówek. Uważa się, że taksówki należące do firmy Ezeiza są w Argentynie najbardziej godne zaufania. Przedstawicieli firmy możecie znaleźć na lotnisku – z ich pomocą zamówicie samochód, który dowiezie was na miejsce. Koszt takiej podróży wyniesie około 118 peso.

Tanie loty do Argentyny – przewodnik po atrakcjach

Buenos Aires, Caminito

Argentyna to kraj o wielu obliczach, który z pewnością was zachwyci swoim wyjątkowym charakterem. Wszystkie osoby zainteresowane przyrodą powinny wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Iguazu. To niezwykłe miejsce pełne jest ciekawej roślinności oraz egzotycznych, dzikich zwierząt. Jego największą atrakcją pozostają Wodospady Iguazu, których majestatyczny wygląd bez wątpienia zrobi na was ogromne wrażenie. Jeżeli kochacie wspinaczkę wysokogórską, czeka tu na was Aconcagua, park umieszczony w okolicy największej góry w całej Ameryce Południowej. Samo Buenos Aires zachwyci was wspaniałą atmosferą oraz urzekającymi widokami. Zwiedzając dzielnicę La boca zobaczycie wiele niezwykle pięknie pomalowanych domów oraz zachwycicie się panującym tu artystycznym klimatem. Podczas podróży musicie także zobaczyć słynny El Obelisco, monument, który przez lata stał się już prawdziwym symbolem stolicy Argentyny.

Tanie loty do Argentyny - kiedy lecieć?

Argentyna jest tak dużym krajem, że nie można mówić o jednym czy chociażby najpowszechniejszym klimacie. Tu znajdziemy strefy przejściowe od klimatu podzwrotnikowego morskiego do subpolarnego. Dzięki takiemu zróżnicowaniu można zobaczyć w jednym kraju wiele, ale trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Argentyna nieodmiennie zachwyca o każdej porze roku. Na północy nawet zimą temperatura nie spada poniżej kilku stopni. Musicie jednak pamiętać, że w lato można tutaj spotkać wielu przyjezdnych z całego świata szukających atrakcji. Jeżeli więc nie lubicie tłoku, warto wybrać się do kraju w okresie nieco mniej turystycznym, zwłaszcza, że wtedy łatwiej o tanie loty do Argentyny.

Tanie loty do Argentyny - historia kraju

Zanim jeszcze dzięki tanim lotom do Argentyny, kraj ten stał się celem podróży ludzi z całego świata, rozwinęła się tu niezwykła cywilizacja. Najstarsze cywilizacje na terenie dzisiejszej Argentyny pojawiły się w XVIII wieku ale... przed naszą erą. Chociaż tereny Patagonii, na których się rozwinęły odkrył i nazwał Ferdynand Magellan (spędził tam zimę 1520 roku), to cztery lata wcześniej w rejonie La Platy pojawiali się hiszpańscy kronikarze i załoga Amerigo Vespucciego w 1502 roku. Jeżeli prześledzić historię prekolumbijską regionu, okaże się, że dzisiejsze miasta o europejskim charakterze mają zupełnie inne korzenie. Niesamowite wrażenie robi Jaskinia Rąk (Río Pinturas) w Santa Cruz. Chociaż są to zaledwie odciski dłoni, wzbudzają wielkie emocje. Ślady ludzi, którzy żyli ponad 9 tysięcy lat temu wydają się zupełnie naturalne jak gdyby zostawiono je chwilę wcześniej w trakcie zabawy.

Kolejne wyprawy z Europy docierały do tego regionu od 1502 roku. Dość szybko rozniosły się pogłoski o złożach srebra. Łacińskie słowo oznaczające ten właśnie metal dało początek nazwie Argentyna. Pedro de Mendoza y Luján był pierwszym gubernatorem La Platy i założycielem Buenos Aires. Z powodu zarazy rdzenna ludność odwróciła się od Hiszpanów i praktycznie na pół wieku zatrzymał się proces kolonizacji regionu. Po ponownej konkwiście La Plata weszła w skład Wicekrólestwa Peru, ale usamodzielniła się w 1763 roku i tak powstało Wicekrólestwo La Platy, które utrzymywało się dzięki złożom mineralnym i ambitnym planom gospodarczym króla Hiszpanii. Po konflikcie z Brytyjczykami koloniści hiszpańscy stwierdzili, że są dość samowystarczalni i odcięli się od Europy, tworząc Zjednoczone Prowincje Rio de La Plata. Od początku nie było zgody co do ustroju terytorialnego państwa – federaliści spierali się ze zwolennikami centralizacji. W 1816 roku ci drudzy proklamowali Argentynę i połączyli się z siłami portugalskimi. Nie był to jednak koniec konfliktu wewnętrznego, który przygasł na czas wojny z Brazylią. Zaraz potem wybuchła wojna domowa, a władzę przejęli dyktatorzy. Ich metody kwestionowała Generacja 37 – argentyńscy romantycy. W 1853 roku udało się zorganizować kongres konstytucyjny i uchwalono dokument wprowadzający w życie państwo federalistyczne, republikańskie i z reprezentatywną władzą. Kraj generalnie się rozwijał aż do kryzysu w ’73. Złagodzono go podbijając dalsze rejony Patagonii i tworząc rolniczą potęgę na światową skalę.

Dalszy rozwój przemysłu i kolejne emigracje przyczyniły się do kolejnego kryzysu w 1929 r. Od tego czasu przez kilkanaście lat państwem rządziło wojsko, a w ’46 r. prezydentem został socjalista Juan Peron, mąż Evy Peron – słynnej i kochanej przez Argentyńczyków do tej pory Evity. Wojsko jednak dokonało przewrotu i przez trzydzieści lat znów władało państwem. W tym czasie, zwanym drugą juntą, dochodziło do masowych aresztowań i tortur. Po zrujnowaniu gospodarki i niepowodzeniu w zajmowani Falklandów reżim się rozsypał i od ’83 rządy wybierane są demokratycznie

Tanie loty Argentyna: argentyńskie tango

Tanie loty do Argentyny - Atrakcje

Fascynująca i burzliwa historia odcisnęła piętno na miastach. W większości kolonialna architektura miesza się z typowo europejską, swojską dla kolejnych fal emigracji. Tak jest w Buenos Aires, które cieszy się zainteresowaniem turystów. Choć symbole miasta to El Obelisco i Casa Rosada, czyli różowy pałac prezydencki, to najchętniej odwiedzanym miejscem jest skromna uliczka w dzielnicy portowej nazywana Caminito tak jak niezwykle popularny, wzruszający utwór w rytmie tanga o człowieku, który został zdradzony przez ukochaną i ostatni raz przechodzi swoją ulicą. Kilkadziesiąt kilometrów od stolicy znajduje się uniwersyteckie miasto La Plata ze wspaniałymi muzeami oraz z naturalnym estuarium, którego głębokość nie przekracza 8 metrów. Cieszy się ono niezwykłą popularnością wśród zapalonych plażowiczów. Wycieczkę można sobie urządzić także do Luján, by zobaczyć argentyńską, neogotycką bazylikę wybudowaną dla cudownej figury Matki Boskiej. Rzeźba, według podań, przez wiele lat nie pozwalała się przenieść w inne miejsce: w tajemniczy sposób wracała lub wóz, który miał ją przewieźć, nie ruszał z miejsca. Było tak do interwencji władz kościelnych ze stolicy i do wybudowania świątyni.

Miłośnicy zwierząt powinni pojechać do San Antonio de Areco, gdzie schronienie w ogrodzie zoologicznym znalazło wiele rzadkich zwierząt. W głębi kontynentu ważnym punktem jest Cordoba. Znajduje się tu dawny uniwersytet jezuicki, który swego czasu prowadził najlepszy kierunek teologiczny na świecie. Obecnie zsekularyzowano całe szkolnictwo. Cordoba słynie w całym kraju z powodu konserwatywnych poglądów jego mieszkańców: u początku jej istnienia byli rojaliści, a dziś silny wpływ ma kościół rzymskokatolicki. Mimo to ruch robotniczy ma się całkiem dobrze w tym centrum przemysłowym państwa. Kwitnie tu życie kulturalne: zanim się tu przyjedzie warto poczytać najsłynniejszych pisarzy z Cordoby: Leopoldo Lugonesa, Arturo Capdevilę i Marcosa Aguinisa. Najstarsze i najpiękniejsze budynki znajdują się przy placu San Martin lub w jego okolicy. W przeciwieństwie do Buenos Aires Cordoba nie bywa zatłoczona.

Jeżeli chce się wybrać w Andy, warto zacząć od regionu Mendoza, z którego pochodzą najlepsze argentyńskie wina. Choć miasto znajduje się jeszcze wśród stepów, na horyzoncie widać już czekającą przygodę – wspaniałe szczyty gór.

Tanie loty Argentyna: Los Glaciares National Park, Fitz Roy i jezioro Torre

Tanie loty do Argentyny - Geografia kraju

Argentyna to także niezwykłe skarby przyrody. Na południu kraju znajdują się najpiękniejsze wodospady świata – Iguazu. Jest to prawie trzysta wodospadów, z których najwyższy, Gardło Diabła, ma 72 metry. Taras, z którego można go podziwiać znajduje się zaledwie 50 metrów od niego. Uchodzą za jeden z siedmiu cudów natury i wpisano je na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Pobliskie dżungle zamieszkują papugi, małpy i inne egzotyczne zwierzęta. Rosną tam storczyki, znane w Europie raczej jako roślina doniczkowa. Według jednej z legend Indianin Toroba prosił bogów, by jego ukochana odzyskała wzrok. Bogowie spełnili życzenie, ale zapadająca się ziemia pochłonęła mężczyznę, tworząc wodospady. Mimo to ukochana odzyskała wzrok i jako pierwsza zobaczyła ten cud.

Kiedy w Buenos Aires robi się gorąco, zawsze można polecieć do prowincji Santa Cruz i zobaczyć przepiękny patagoński lodowiec Perito Moreno. Tworzą się na nim malownicze oczka wodne o intensywnie błękitnej barwie. Jeżeli mało nam wrażeń, trzeba udać się do Tierra del Fuego, Ziemi Ognistej. Dla żeglarzy to niezwykłe przeżycie, dla amatorów pieszych wędrówek – również. Można tam zobaczyć wylegujące się foki, lwy morskie i kolonie pingwinów.

Jeszcze mocniejszych wrażeń dostarczyć może wspinaczka wysokogórska. Najwyższy szczyt obu Ameryk wznosi się na 6961 m. n.p.m. i nazywa się Cerro Aconcagua, Kamienny Strażnik. Szczyt jest dosyć łatwo zdobyć w ramach komercyjnych wspinaczek. Co ciekawe, w obozie bazowym mieści się galeria sztuki „Nautilus” z obrazami Miguela Doury.

Argentyna ma swoje mroczne tajemnice. Jedną z nich jest Epecuen. Miasto zostało założone u brzegu silnie zasolonego jeziora słynącego z wód uzdrowiskowych. Jeszcze w latach 70. było na ustach wszystkich. Ludzie zjeżdżali się tu z całego świata. W roku ’85 ulewne deszcze zerwały tamę i cały kurort został zalany. Woda cofa się powoli odsłaniając przerażające krajobrazy. W pobliżu znajduje się miasteczko Carhue, które przejęło charakter uzdrowiska i z którego można udać się na ponure zwiedzanie ruin.

Tanie loty do Argentyny - Ważne informacje

Język w Argentynie

Oficjalnym językiem jest hiszpański.

Waluta arentyńska

Obowiązuje peso argentyńskie, które jest warte mniej więcej tyle, co czterdzieści groszy.

Różnica czasowa

Różnica czasowa między Polską a Buenos Aires wynosi 5 godzin.

Wiza w Argentynie

Tanie loty do Argentyny można rezerwować niemal w ciemno, ponieważ z wizą nie będzie problemu - nie trzeba posiadać wizy przy pobycie krótszym niż 90 dni. Należy za to mieć ważny paszport, bilet powrotny i środki utrzymania. Brak obowiązku meldunkowego. Wartość bagażu nie powinna przekraczać 300 dolarów, a kolejnych trzystu zakupy w strefie wolnocłowej. Przy wyjeździe na lotnisku można odzyskać podatek VAT (IVA) od większości zakupionych na terenie Argentyny towarów o wartości ponad 70 ARS (minimalna kwota na jednym rachunku) w sklepach włączonych do systemu „Global Refund”.