X
Ładowanie...

Tanie loty do Australii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Australia

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Australia

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Australia

Przewodnik po lotach Australia

Tanie loty Australia: Ayers Rock

Zrób sobie wakacje do góry nogami! Dlaczego nie, skoro podróż do Australii dziś zajmuje dobę, a nie jak kiedyś, wiele miesięcy? To fascynujący kraj z zapierającą dech w piersiach przyrodą i nowoczesnymi udogodnieniami. Poza tym, kto może się oprzeć urokowi koali (które wcale nie są misiami)?

Tanie loty do Australii - jak znaleźć

Trudno wymyślić sobie dalszą podróż - może jedynie Nowa Zelandia, Ziemia Ognista i Wyspa Wielkanocna. Niemniej jednak do Australii można dostać się stosunkowo w conajmniej 20 godzin, ceny za bilety zaczynają się 3796 zł. Szkoły backpackerskiego podróżowania są różne, ale trudno się nie zgodzić, że najlepsze ceny są nawet 3 miesiące przed podróżą. Rezerwując z wyprzedzeniem najłatwiej dostać tanie loty do Australii. Na FRU.PL od razu zobaczysz też, które linie lotnicze mają najlepsze oferty i zarezerwujesz wszystkie etapy podróży w jednym prostym kliknięciu (niestety bez przesiadek się nie obejdzie). Ponadto na FRU.PL są wszystkie linie lotnicze łączone w ramach tych samych sojuszy lotniczych i łączone poza nimi (da się! Patent FRU). Niejednokrotnie przynosi to spore oszczędności. Pamiętaj też, że możesz się zapisać na Alarm Cenowy - wybierasz cenę, za którą chcesz lecieć do Australii i dostajesz maila, gdy tylko pojawią się bilety lotnicze nie droższe niż wskazana przez Ciebie suma. Proste - zasady są jasne, a Ty lecisz do Australii na własnych warunkach.

Tanie loty do Australii - linie lotnicze

Australia, jedyne miejsce, gdzie żyją koale

Na tak dalekich trasach wbrew pozorom panuje całkiem duża konkurencja wśród linii lotniczych - wszystkie chcą oferować tanie loty do Australii i zdobyć pasażerów dzięki dodatkowemu bagażowi albo lepszej obsłudze. Do wyboru masz:

Tanie loty Air France Australia
Tanie loty Alitalia Australia
Tanie loty Malaysia Airlines Australia
Tanie loty Cathay Pacific Australia
Tanie loty Emirates Australia
Tanie loty British Airways Australia
Tanie loty Korean Air Australia
Tanie loty KLM Australia
Tanie loty LOT Australia
Tanie loty Qantas Airways Australia
Tanie loty QATAR AIRWAYS Australia
Tanie loty United Airlines Australia
Tanie loty Air China Airlines Australia

Możesz także spróbować znaleźć niższe ceny lotów z innego miasta Polski. Loty do Australii rozpoczniesz z tych miejsc:

Tanie loty Gdańsk Australia
Tanie loty Kraków Australia
Tanie loty Katowice Australia
Tanie loty Poznań Australia
Tanie loty Rzeszów Australia
Tanie loty Olsztyn Australia
Tanie loty Warszawa Australia
Tanie loty Wrocław Australia

 

Tanie loty do Australii - lotniska

Nie zapominajmy, że Australia to kontynent - może najmniejszy, ale wciąż duży i obsługiwany przez wiele lotnisk. Oto najważniejsze z tych, do których są tanie loty do Australii z Europy:

Lotnisko Sydney

Lotnisko Sydney Kingsford Smith znajduje się tuż nad oceanem, 9 km od Sydney. Jest największym portem lotniczym Australii. Nosi imię australijskiego pilota, który w 1928 r. jako pierwszy przeleciał cały Pacyfik.

Dojazd z Portu lotniczego Sydney

Jest wiele opcji dojazdu z Portu lotniczego Sydney - ale jednaym z najwygodniejszych i najszybszych jest pociąg. W 13 minut dojedziesz do miasta. Stacja kolejowa znajduje się między terminalami T2 i T3. Bilety w jedną stronę kosztują od kilkunastu do 20 AUD. Spod terminali T1 i T3 kursują też busy, a ich ceny są nieco niższe niż w przypadku pociągów. Czas przejazdu busem wynosi około 15-30 minut. Oczywiście są też taksówki i wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko Perth

Port lotniczy Perth jest jednym z głównych lotnisk położonych na zachodzie kontynentu. Co roku obsługuje on ponad 10 milionów pasażerów. Lotnisko mieści się zaledwie kilka kilometrów od Perth.

Dojazd z Portu Lotniczego Perth

Dojazd z Portu Lotniczego Perth nie stanowi większego problemu. Specjalne autobusy zapewniają połączenie między terminalami a najważniejszymi dworcami w okolicy takimi jak Esplanade Busport oraz Burswood Train Station. Na miejscu znajduje się także postój taksówek oraz wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko Melbourne

Lotnisko Melbourne to jeden z największych tego typu obiektów w całej Australii. Lotnisko leży około 20 km od Melbourne. Obiekt posiada cztery terminale i rocznie korzysta z niego około 30 milionów gości.

Dojazd z Portu Lotniczego Melbourne

Dojazd z Portu Lotniczego Melbourne do centrum miasta nie jest kłopotliwy. Na lotnisku znajdują się przystanki, z których odjeżdżają autobusy przewoźnika Skybus. Kursy odbywają się przez całą dobę, co dziesięć minut, a ich koszt to 18 AUD od osoby. Skybus oferuje także specjalne pakiety biletowe dla rodzin z dziećmi.

Tanie loty do Australii - przewodnik

Australia - historia

Australia, Dwunastu Apostołów

Pierwszym, który umieścił Australię na mapie, był starożytny uczony Ptolemeusz. Zaznaczył na niej Terra Australis Incognita, czyli nieznane ziemie południowe. Co ciekawe, nie słyszał o niej, nigdy nie wędrował w tamte rejony. Wymyślił po prostu, że musi się znajdować w tamtych rejonach kontynent równoważący ciężar Europy. Nie bywali na tej ziemi także mieszkańcy Azji, podróże w południowe rejony okazywały się zbyt niebezpieczne. Pierwsze Europejskie odkrycie nieznanego lądu mogło mieć miejsce w XVI wieku, ponieważ po Oceanie Indyjskim żeglowali Portugalczycy, ale często swoje odkrycia zachowywali w tajemnicy. Prawdopodobnie w 1601 roku Manuel Godinho de Erédia dotarł do  Ziemi Arnhema, choć oficjalnie na odkrywcę Australii uważa się Holendra Willema Janszoona, ponieważ pozostała po jego wyprawie odpowiednia dokumentacja. Z powodu wrogości tubylców na mapę mógł nanieść tylko część wybrzeża, a potem powrócił do Indonezji. Koniec końców ziemię zaanektował  James Cook w 1768 r. do Korony Brytyjskiej. Dwadzieścia lat potem na kontynencie wylądowali brytyjscy skazańcy, którzy zaczęli budowę pierwszej osady Port Jackson (Sydney). Dopiero od lat 30. XIX wieku zaczęto sprowadzać zwyczajne rodziny. W 1851 roku, kiedy odkryto złoża w środku lądu, zaczęła się prawdziwa gorączka złota. Nowożytna historia Australii jest fascynująca, ale równie ciekawa jest ta wcześniejsza. Zanim europejscy przybysze dotarli do Australii, zamieszkiwali ją zróżnicowaniu kulturowo i językowo Aborygeni. Obecnie żyjących tradycyjnie Aborygenów jest już zaledwie kilkadziesiąt tysięcy (ogółem niecałe pół miliona, co stanowi 2% ludności państwa), ale tworzy się centra i muzea, które przekazują wiedzę kolejnym pokoleniom.

Tanie loty do Australii - zwiedzanie

W Australii jest co zwiedzać. Przeważnie zaczyna się od miasta. Z ważnych zabytków Sydney warto wymienić katedrę anglikańska oraz katedrę pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, pomniki korpusu ANZAC z czasów I wojny światowej, królowej Wiktorii, Ratusz i najstarszą ulicę Macquarie. Niemniej zainteresowaniem cieszą się nowoczesne obiekty QVB, słynna opera w Sydney, dzielnica portowa Darling Harbour ze wspaniałym Akwarium, wieża widokowa Westfield, z której 250 metrów roztacza się wspaniała panorama (wejście 30 dolarów australijskich). W zatoce Botany Bay do Manly można cieszyć się słonecznymi plażami i historyczną zabudową. W Muzeum Australii każdy zapozna się z historią odkryć kontynentu oraz dziejami rdzennych kultur regionu. Na obrzeżach Sydney znajduje się Park Olimpijski oraz Australijski Park Flory i Fauny, w którym beztrosko skaczą kangury, a eukaliptusami zajadają się koale. Z kolei Melbourne zostało okrzyknięte dwukrotnie najlepszym miastem do życia. Trudno się z tym nie zgodzić.

W Parku Narodowym Blue Mountains można podziwiać niecodzienną rzeźbę terenu i słynną skałę  Three Sisters. Monolity skalne w Olgas to jedno z najpiękniejszych miejsc, czerwony kolor skał nie daje się zapomnieć.  Zachody słońca wyglądają tu imponująco. Wschody słońca z kolei najlepiej podziwiać nad Uluru i stąd ruszyć do Ayers Rock, na świętą górę Aborygenów. W zależności od światła kolor arkozy zmienia swój odcień. U podnóża znajdują się rysunki naskalne sprzed tysięcy lat. Obok wybudowano Centrum Kultury Aborygeńskiej, które dokumentuje legendy i wierzenia tych ludów. Z parków narodowych trzeba też wymienić położony nad oceanem Port Campbell i słynne skały Dwunastu Apostołów.

Wycieczka do Australii byłaby niepełna bez zobaczenia Wielkiej Rafy Koralowej. Rejsy odbywają się każdego dnia, a zapaleńcy mogą nurkować wśród kolorowych ryb, fantazyjnych formacji koralowców i żółwi morskich. W Kurandzie zachowała się dawna osada górnicza, a dojazd do niej odbywa się najdłuższą na świecie kolejką linową. W pobliżu znajduje się też las deszczowy i wodospady Barron Falls.

Australia wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z kangurami i koalami. Te pierwsze niekoniecznie są małymi zwierzątkami, przypominającymi kolarz różnych stworzeń - niektóre gatunki są tak wysokie jak ludzie. Z kolei koale większość czasu spędzają, jedząc liście eukaliptusa - lekko się przy tym oszałamiając. Jeżeli chcesz zobaczyć australijskie zwierzęta na żywo, najlepszym miejscem jest Phillip Island, gdzie oprócz koali i kangurów żyją jeszcze całkiem sympatyczne pingwiny małe.

Tanie loty do Australii - Top 10 atrakcji

Australia, opera Sydney

  • Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta (Ayers Rock)
  • Tasmania (zwiedzanie i przyroda)
  • Broome (plaże)
  • Park Narodowy Litchfield (wodospad)
  • Quinkan (sztuka Aborygenów)
  • Phillip Island (zwierzęta)
  • Red Center (czerwona pustynia)
  • Melbourne, Sydney (najlepsze miasta do życia)
  • Winiarnie w Adelaidzie i w Dolinie Barossa
  • Park Narodowy Kakadu

Tanie loty do Australii - kuchnia

Większość nawyków kulinarnych Australijczyków pochodzi jeszcze od pierwszych brytyjskich kolonizatorów, ale zmienia się to pod wpływem sąsiednich kultur. Są też smakołyki wybitnie lokalne takie jak vegemite – pożywna pasta z drożdży do smarowania tostów. Zawiera dużą dawkę witamin z grupy B. Niektórzy zakochują się w tym smarowidle i muszą uważać, aby nie przedawkować, inni nie mogą się przekonać do słonego smaku przypominającego trochę maggi. Australia to też jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można spróbować lekko słodkawego mięsa kangura, choć niektórzy czują przed tym pewne opory. Prawdziwie australijskimi ciastkami są biszkopty w czekoladzie tim tam, których używa się jak słomek do picia herbaty lub kawy, biszkoptowe lamingtony przekładane konfiturą i posypane kokosem oraz anzaki, które zostały wymyślone jako przekąska dla walczących żołnierzy (długo zachowują świeżość).

Tanie loty do Australii - klimat i pogoda

Australia jest najmniejszym kontynentem, a i tak leży w trzech strefach klimatycznych: podrównikowej na północy, zwrotnikowej w głębi lądu oraz podzwrotnikowej na południu. Położenie na południowej półkuli sprawia, że pory roku układają się odwrotnie niż w Europie. W styczniu panuje pełnia lata, a w lipcu jest najchłodniej. Na północy notuje się dużą wilgotność powietrza, zdarzają się monsuny, podczas gdy w głębi lądu powietrze jest suche. Południowe warunki można porównać do tych znanych z basenu Morza Śródziemnego.

Tanie loty do Australii - ważne informacje

Stolicą kraju jest Canberra, a językiem urzędowym angielski. Płaci się w dolarach australijskich oznaczanych skrótem AUD.

Aby podróżować po Australii zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych należy wyrobić sobie bezpłatną wizę trzymiesięczną. Robi się to przez platformę eVisitor, a na maila dostaje się plik, który należy jeszcze wydrukować i przedłożyć w czasie kontroli granicznej. Paszport w chwili przekraczania granicy powinien zachowywać ważność jeszcze co najmniej przez pół roku. Obecnie można też skorzystać z programu „Zwiedzaj i pracuj”, jeżeli ma się od 18 do 31 lat, podróżuje się bez dzieci, posiada się bilet powrotny lub środki na jego zakup oraz środki utrzymania w przypadku niepodjęcia pracy, ubezpieczenie zdrowotne i wyższe wykształcenie oraz certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego. Aplikuje się w berlińskiej ambasadzie.

Na lotniskach Australii odbywają się wyrywkowe kontrole pasażerów i ich bagażu. Grożą bardzo wysokie grzywny za przestępstwa związane z narkotykami. Nie trzeba meldować władzom swojego miejsca pobytu. Nie ma limitów co do wwozu i wywozu kwot pieniężnych, ale trzeba zadeklarować, jeżeli wynoszą powyżej 10 tysięcy dolarów australijskich. W ogóle nie można przywieść na terytorium jedzenia, roślin, zwierząt i skór. Nie ma problemów z płatnością kartami kredytowymi z różnych banków świata.  

Wskazane jest wykupienie ważnej na terenie Australii osobowej polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane na zasadzie indywidualnych porozumień. Największe zagrożenie dla zdrowia stanowią jadowite węże i pająki. Należy zachować szczególną ostrożność w rejonach występowania krokodyli, rekinów i meduz.  Powinno się chronić skórę i oczy przed słońcem.   

Aby prowadzić samochód w Australii, trzeba posiadać ważne ubezpieczenie i międzynarodowe prawo jazdy lub polskie z tłumaczeniem z NAATI. Panuje ruch lewostronny, a mandaty są wysokie. Ogólnie poziom bezpieczeństwa na drogach ocenia się wysoko. Wjazd na tereny zamieszkane przez Aborygenów wymaga specjalnych zezwoleń.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Związku Australijskim

Australia, Canberra, 7 Turrana Street, Yarralumla, 2600 ACT

Tel.: +61 2 62721000 Tel.: +61 2 6273 1211 Tel.: +61 2 6273 1208 Tel. dyżurny: +61 411 540 466 Faks: +61 2 6273 3184

canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.canberra.msz.gov.pl

 

Sprawdź także: Sydney | Melbourne | Perth | Adelaide | tanie loty do Australii | tanie loty Australia Nowa Zelandia