X
Ładowanie...

Tanie loty Austria

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Austria

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Austria

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Austria

Przewodnik po lotach Austria

Tanie loty do Austrii

Austria jest bardzo chętnie odwiedzana przez miłośników wszelakich sportów zimowych, ale także turystów ceniących sobie piękną przyrodę, a także architekturę miast oraz ich zabytki i atrakcje. Jeśli wybierasz się do Austrii zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, które ułatwią waszą wymarzoną podróż.

Austria graniczy z Niemcami, Czechami, Włochami, Węgrami, Słowenią, Szwajcarią, Słowacja oraz Lichtensteinem. Dwie trzecie powierzchni kraju to tereny górzyste pasma Alp. Austria nie ma dostępu do morza, jednak posiada wiele jezior. Największym i najpopularniejszym jest Jezioro Bodeńskie o powierzchni 539 km² leżące na granicy z Szwajcarią i Niemcami.

Państwo dzieli się na 9 landów, zwanych także krajami związkowymi, przy czym stolica Austrii – Wiedeń jest oddzielnym krajem związkowym. Największe miasta to: Wiedeń, Graz, Linz oraz Salzburg. Najwyższym szczytem jest Góra Grossglockner: 3798 m n.p.m. W Austrii jest siedem Parków Narodowych.

 

Tanie loty do Austrii - linie lotnicze:

 

Bilety lotnicze do Austrii

Planując samodzielną podróż do Austrii możesz dostosować wszystko do swoich możliwości czasowych, fizycznych jak i finansowych. Najlepiej zorganizować najważniejsze sprawy nieco wcześniej: tj. wyszukać lot do Austrii z paromiesięcznym wyprzedzeniem oraz zarezerwować dogodny nocleg. Dzięki takiemu rozplanowaniu podróży zaoszczędzasz czas, pieniądze oraz ograniczasz niepotrzebne stresy związane z wyjazdem. Możesz oczywiście spróbować kupić oferty lotów last minute. Loty z Austrii do Polski oraz wszystkie tanie loty do Austrii są dostępne na stronach tanich linii lotniczych.

Z Polski do Austrii dolecimy z przewoźnikiem Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Austrian Airlines. Dostępne są liczne loty do Austrii z przesiadkami, zapewnione dzięki takim liniom lotniczym jak: Air Berlin, Lufthansa, SAS, Swiss oraz JAT Airways.

 

Do Austrii linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

 

Tanie loty do Austrii - Lotniska w Austrii

 

 • Port lotniczy Salzburg
 • Port lotniczy Vöslau-Kottingbrunn
 • Port lotniczy Wiedeń-Schwechat
 • Port lotniczy Wels
 • Port lotniczy Wiener Neustadt Wschód
 • Port lotniczy Zell am See
 • Port lotniczy Zeltweg

 

Największe porty lotnicze Austrii to:

 

 • Port lotniczy Wiedeń-Schwechat to lotnisko położone 18 km na południowych wschód od stolicy kraju. Jest największym lotniskiem w Austrii, obsługującym niespełna 20 milionów pasażerów rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Austrian Airlines. Ponadto obsługuje wiele linii lotniczych, między innymi: Air Berlin, Air France, Alitalia, British Airways, KLM, LOT, Lufthansa, Niki czy Turkish Airlines.
 • Port lotniczy Salzburg jest to lotnisko położone 4 km od centrum Salzburga. Stanowi drugi co do wielkości port lotniczy Austrii, obsługując rocznie ponad milion siedemset tysięcy pasażerów. Linie lotnicze obsługiwane całorocznie to Air Berlin, Austrian Airlines, Germanwings, Ryanair oraz Lufthansa. Reszta linii lotniczych kursuje w sezonie zimowym.
 • Port lotniczy Graz-Thalerhof położony jest 9 km od centrum Graz. Jest jednym z największych lotnisk Austrii, rocznie obsługującym niespełna milion pasażerów. Najpopularniejsze linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko Graz to: Air Berlin, Austrian Airlines, Lufthansa, oraz Niki.

 

Z Austrii dolecisz też do:

 

Tanie loty do Austrii - Co warto zobaczyć w Austrii

Austria to kraj pięknej, surowej przyrody oraz górskiego krajobrazu. Cudowne miasta, miasteczka i wsie kuszą urokiem turystów, którzy zjeżdżają do Austrii o każdej porze roku. Latem najlepiej zwiedza się duże miasta, urządza spływy doliną Wachau, a także odpoczywa nad pięknymi jeziorami. Zimą przybywają tu turyści z całego świata, ponieważ to Austria jest sercem sportów zimowych. Narciarze cenią sobie piękne, długie i niezwykle zadbane nartostrady oraz fantastyczny klimat Alp Austriackich. Co warto zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić będąc w tym pięknych kraju?

 

 • Wiedeń, będący stolicą Austrii to jej największe i najbardziej zaludnione miasto. Szczyci się przepiękną architekturą, zabytkami, licznymi muzeami i galeriami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Poza takimi zabytkami jak: Ratusz, Kolumna Morowa, Parlament czy Katedra św. Szczepana. Ogromną atrakcją cenioną przez mieszkańców oraz wszystkich turystów jest Wiedeński Prater o powierzchni 1700 ha. Jest to miasteczko rozrywki pełne wielu atrakcji, z wielkim kołem diabelskim, licznymi pubami i restauracjami. Wiedeń obfituje także w niesamowite pałace: Pałac Schönbrunn, Belweder, a także znajduje się w nim znana na całym świecie dzielnica muzeów.
 • Graz - drugie co do wielkości miasto w Austrii. Słynie przede wszystkim z wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta. Poza tym możemy zwiedzić tam wiele wspaniałych zabytków: katedrę św. Idziego, wiele pięknych kościołów, ratusz, wieżę zegarową oraz ruiny zamku Schlossberg. Turyści chętnie odwiedzają także tutejsze muzea.
 • Salzburg to miasto położone w Alpach na granicy z Niemcami, w którym urodził się Mozart. Jego Stare Miasto również wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponad Starym Miastem wznosi się jeden z największych europejskich zamków Forteca Salzburga. Poza tym miasto słynie z wielu pięknych barokowych kościołów. W pobliżu miasta do zwiedzenia są także piękne pałace, między innymi Pałac Mirabell z ogrodami, Pałac Leopoldskon, Hellbrunn oraz Pałac Klesshein.
 • Innsbruck to miasteczko malowniczo położone u podnóża Alp. Jest doskonałą bazą wypadową do miejscowości narciarskich, ale także sam w sobie jest miastem pełnym atrakcji i zabytków. Znajdują się tutaj dwa znane i piękne zamki: cesarski Hofburg oraz Ambras. Ponad to w mieście zachwyca jedna z najlepiej zachowanych austriackich starówek ze średniowiecza. Miłą niespodzianką dla turystów jest także najwyżej w Europie położone zoo - Alpenzoo, a także słynna skocznia Bergisel.
 • Ośrodki narciarskie w Alpach austriackich, to raj dla miłośników sportów zimowych. Wszystkie maja wysoką klasę jakość tras, a możliwość wyboru miejscowości jest tak duża jak sam kraj. Do najbardziej popularnych miejscowości narciarskich należą okolice Tyrolu, np. Zillertal, Kitzbühel, Seefeld, oraz St. Anton am Arlberg. Panują tam idealne warunki dla narciarzy, a wiele stoków jest dostosowanych także dla narciarzy niepełnosprawnych.
 • Semmering to jedna z miejscowości narciarskich, której jednakże największą ozdobą i atrakcją jest kolej Semmering – pierwsza linia kolejowa w Europie przebiegająca przez góry. Wpisana również na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W miejscowości uprawiane jest także kolarstwo górskie.
 • Spływ/rejs Dunajem doliną Wachau to wyjątkowe przeżycie. Oprócz przepięnych widoków, które napotkamy na 40 km odcinku rzeki możemy podziwiać także mijane zabytki położone nad jej brzegiem: Opactwo Mlek czy Gottweig, zamek w Artstetten czy malownicze położone miasteczka. Ze względu na swoje niezwykłe walory widokowe, architektoniczne i kulturowe dolina Wachau wpisana jest od roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Tanie loty do Austrii - Klimat Austrii

Austria leży w strefie klimatu umiarkowanego, jednak ze względu na piętrowość klimatyczną występują znaczne różnice pogodowe. Można, więc mówić o spotkaniu trzech różnych mas powietrza, które oddziałują na lokalną pogodę. Są to mianowicie masy powietrza znad Atlantyku występujące na północnym zachodzie, które cechują się łagodnym klimatem i sporymi opadami. Kontynentalne powietrze dominuje we wschodniej części kraju oraz masy powietrza śródziemnomorskiego, które napływają na południe kraju, przynosząc ze sobą wyższe temperatury. W rejonach górskich średnia temperatura zimą wynosi -10 °C, a w dolinach jest ona bliska zeru. Latem temperatura dochodzi w miastach średnio do 20 °C, adekwatnie będąc niższą w wysokich górach. Kiedy wybrać się na urlop do Austrii? To zależy co chcemy robić będąc tam! Jeśli marzymy o szusowaniu po stokach zima i wiosna wydają się być idealną porą roku na cudowne wczasy! Latem jednak Austria jest równie piękna i ciekawa!