X
Ładowanie...

Tanie loty Bastia

już od 151 zł
15 kwi 22 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Francja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Francja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
01 maj (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Paryż
07 maj (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
11 cze (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Paryż
15 cze (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
18 cze (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Paryż
25 cze (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
07 maj (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Paryż
11 maj (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
15 maj (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Paryż
19 maj (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Bastia

Przewodnik po lotach Bastia

FRU.PL ‒ tanie loty do Bastia

Na rezerwowanie tanich biletów do Bastia możesz poświęcić mnóstwo czasu, chodząc po stronach serwisach linii lotniczych. Możesz też mieć wszystkie okazje w jednej wyszukiwarce. Na FRU.PL zobaczysz połączenia wszystkich przewoźników do praktycznie dowolnego lotniska jakie wybierzesz. Wystarczy zasięg internetu oraz komputer albo komórka a zobaczysz wszystko na jednej stronie. Nie znalazłeś odpowiedniego połączenia? Nie szkodzi, sprawdź pozostałe tanie loty do Francji.

Jak znaleźć połączenia do Bastia?

Aby rozpocząć wyszukiwanie lotów, wpisz w odpowiednie pola pobliskie lotnisko, , liczbę osób oraz termin wylotu i powrotu. W rezultatach wyszukiwania prezentujemy najkorzystniejsze połączenia pasujące do Twoich wymagań. Banalne, co?

Do rezerwacji miejsc potrzebne będą najprostsze informacje o podróżnych: imiona, nazwiska i co najmniej jeden email oraz telefon kontaktowy. Dzięki nim da się wygenerować wymagane przez operatorów dokumenty.

Jak zapłacić za bilety?

Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępnia kilka metod płatności: od najbardziej tradycyjnych po wygodne szybkie płatności internetowe. Najważniejsze są komfort oraz bezpieczeństwo. Zachowujemy najnowocześniejsze zasady ochrony poufnych informacji. Do wyboru masz: przelew tradycyjny, gotówka, karta kredytowa oraz przelewy internetowe. Bez problemu znajdziesz najlepszy sposób płatności za bilety lotnicze do Bastia.

Skąd polecieć do Bastia?

Jacy przewoźnicy latają do Bastia?

‒ co zobaczyć?

Kluczem do udanej podróży są zgrane towarzystwo oraz dopracowany plan. Przed wylotem zapoznaj się z najciekawszymi atrakcjami Bastia. Szukaj także poza spisami must-see, na blogach i forach, gdzie ludzie zbierają mniej znane zabytki. Prosto w ten sposób dowiedzieć się o prawdziwych perełkach. I pamiętaj, że dużo czasu zyskasz płacąc za bilety online, szczególnie w przypadku cieszących się zainteresowaniem turystów miejsc takich jak Rzym.

 

Tanie loty Bastia - Korsyka

Korsyka, która bardzo różni się od Francji pod względami ekonomicznymi i kulturowymi, może zaskoczyć nawet podróżników bardzo dobrze znających kontynentalną część kraju. Dzięki temu coraz więcej turystów decyduje się spędzić tu urlop. Pomimo burzliwych dziejów, także tych najnowszych, kusi właśnie tym, że wciąż jest żywym autentycznym miejscem i nie zatraciła lokalnego kolorytu na rzecz stania się kolejnym turystycznym molochem.

Tanie loty Bastia - miasto

Jeżeli chcemy naprawdę poznać Korsykę, warto rozpocząć wyprawę od Bastii – miasta, w którym toczy się przede wszystkim normalne życie i które nie nabrało turystycznego charakteru. Chociaż dla wycieczkowiczów stanowi często tylko punkt przesiadkowy do dalszej wyprawy, w miejscowości wiele jest do zobaczenia. Przede wszystkim zaś Terra Vecchia – najstarsza część miasta. Wąskie, tworzące labirynt uliczki i obdrapane kamienice w kolorze ochry przypominają raczej małe włoskie miasteczka niż nadmorską Francję. W dzielnicy Terra Vecchia znajduje się kilka przepięknych kościołów, pochodzących z początku XVII wieku, bardzo eklektycznych pod względem stylu ze względu na kilkukrotne przebudowy. Są to np. Kaplica bractwa św. Rocha czy Kościół św. Jana Chrzciciela, majestatyczny i górujący nad przylegającym do Terra Vecchia Starym Portem. Warto zobaczyć te budowle korsykańskiej architektury również ze względu na rozmach sztuki sakralnej na Korsyce, nieco odmienny od kontynentalnego, stanowiący echo italskich wpływów na wyspie, a także przez to, że właśnie w kościołach niejednokrotnie kształtowała się historia państwa – tutaj przeprowadzano narady polityczne i wojskowe. W Bastii zdecydowanie trzeba zajrzeć też na place Saint Nicolas – jeden z największych placów w całej Europie, zwieńczony skwerem i otwierający się na panoramę Morza Śródziemnego. Druga część miasta, Terra Nova, młodsza, przyciąga turystów zainteresowanych przede wszystkim Pałacem Gubernatorów, dawną genueńską fortecą oraz Kaplicą św. Krzyża, gdzie przechowywany jest krucyfiks, któremu przypisywana jest cudowna moc. Jeżeli decydujemy się zwiedzić Bastię, warto zajrzeć także do La Canonica – w tej niewielkiej miejscowości znajdują się najstarsze na całej wyspie zabytki, ruiny starożytnej osady Mariana oraz katedry o tej samej nazwie.

Z lotniska przy Figari do Bastii można dostać się na kilka sposobów. Po pierwsze – wypożyczonym samochodem, który można zwrócić w Bastii. Koszt wypożyczenia auta to m.in. 550 zł, dodatkowo trzeba uwzględnić opłaty za paliwo. Trasa to około 170 km, więc na podróżujących czekają niemal 3 godziny podróży nadmorską drogą, z której roztacza się wspaniały dech w piersiach widok. Tańszą propozycją jest przejazd autobusem. Na lotnisku można złapać autobus do Porto Vecchio (pół godziny drogi, bilet kosztuje ok. 10 €. Tutaj należy przesiąść się do autokaru jadącego do Bastii. Po drodze zatrzymuje się on w kilkunastu miejscowościach, co będzie okazją do przyjrzenia się im chociaż przez chwilę. Bilet kosztuje 22 €, a podróż trwa niecałe 3 godziny. Trzeba pamiętać o tym, że dziennie odbywają się tylko dwa kursy – rano i wczesnym popołudniem, dodatkowo poza sezonem wakacyjnym połączenie zostaje zawieszone w niedziele i święta.

Tanie loty Bastia - kolejką do Calvi i Ajaccio

Powracający z Korsyki turyści szczególnie ciepło wspominają dwie rzeczy –  wspaniałe widoki i tutejszą kolej. Krótka trasa łączy Bastię i Calvi na północy z Ajaccio położonym na południu. Przebiega w niezwykle malowniczej okolicyb- wśród bajkowych miasteczek i niesamowitej przyrody, m.in. przez korsykańskie góry, przecinane rwącymi potokami. Ale uwaga – trzeba  być odważnym; część trasy przebiega po żelaznych mostach zawieszonych nad przepaściami! Podróż z Bastii do Calvi trwa ok. 3 godziny i 20 minut, a bilet kosztuje 20 €.

Najciekawszy punkt Calvi to cytadela, otaczająca maleńkie miasteczko. Rodowód miejscowości jest genueński i sięga aż XV wieku, stąd też nie powinno nikogo dziwić hasło wykute nad jedyną bramą deklarujące wierność Korsykan sprzymierzonych przeciwko Francuzom. Wewnątrz murów obronnych, odnaleźć można m.in. XIII-wieczne budynki: Pałac Gubernatorów i kościół Jana Chrzciciela. Co ciekawe, miejscowi wierzą, że Calvi było miejscem narodzin Krzysztofa Kolumba. Zaświadcza o tym nawet pamiątkowa tablica, ale nie należy jednak dawać temu specjalnie wiary – w całej Europie znaleźć można takich wiele.

Jeżeli z Calvi do Ajaccio chcemy podróżować  pociągiem, warto kupić tygodniowy karnet, obejmujący wszystkie trzy strefy komunikacyjne na Korsyce. Sam przejazd do Ajaccio kosztuje 29 €, tymczasem za taki zbiorczy  bilet zapłacić trzeba tylko 46 €. Przejazd  pomiędzy tymi dwoma miejscowościami zajmie około 5 godzin.

Ajaccio słynie przede wszystkim jako miejsce narodzin Napoleona i właśnie z jego osobą związana jest większość atrakcji turystycznych w mieście. Przy placu Focha znajduje się pomnik sławnego cesarza  oraz Salon Napoleoński gromadzący portrety, popiersia i inne eksponaty. Bilet na tę wystawę kosztuje 2,50 €. Zwiedzić można także Dom Bonapartego przy Rue de Saint Charles, którego chlubą są liczne antyki i pamiątki związane z rodziną cesarza. Dla Francuzów jest niemal muzeum narodowe. Opłata za zwiedzanie to 4 €. Najciekawszą galerią w Ajaccio okazuje się jednak Muzeum Sztuk Pięknych (Rue du Cardinal Fesch). Do jego zbiorów należy jedna z najbardziej okazałych we Francji kolekcji obrazów z XVII-XX wieku, reprezentujących sztukę francuską, flamandzką, hiszpańska i włoską. Niezbyt chlubne jest pochodzenie tych dzieł – w istocie to eksponaty zagrabione przez Napoleona. Warto obejrzeć tutaj także zbiór płócien lokalnych artystów. Wstęp do muzeum kosztuje 5,35 €. Pasjonatów historii powinno zaintrygować także Musee A Bandera przy Rue du gen. Levie, przedstawiające dzieje miasta i całej Korsyki wejście – 4 €).

Na Korsyce jest jeszcze wiele miejsc wartych odwiedzenia. Maleńkie miasteczka rozsiane wzdłuż całego wybrzeża to w większości dawne fortece obronne. Każda z nich kryje wspaniałe zabytki dawnej architektury i odzwierciedla burzliwe losy wyspy. Wśród takich miejscowości wymienić trzeba m.in. Cargese, Corte, w którym znajduje się bardzo ciekawe muzeum etnograficzno-historyczne, czy Bonifacio – „Gibraltar wyspy”. Jeżeli planujemy wizytę w okresie świat Wielkiej Nocy, obowiązkowym punktem wycieczki musi stać się Sartene. W Wielki Piątek w miasteczku odbywa się du Catenacciu, czyli jedna z najsławniejszych procesji pasyjnych na świecie.

Tanie loty Bastia - Niebiańskie plaże czy wiecznie ośnieżone góry?

Wszystkie monumenty i atrakcje turystyczne Korsyki płowieją jednak wobec piękna jej krajobrazu. Można się o tym przekonać już podczas przejazdu z lotniska do wybranej przez nas miejscowości. Niemal wszystkie autostrady na wyspie to trasy widokowe, z których roztacza się panorama na strome wybrzeża, piękne kamieniste i piaszczyste plaże oraz niebieskie Morze Śródziemne. Wielbiciele leniwego odpoczynku na leżaku powinni odwiedzić okolice Ajaccio. Tutaj znajdują się długie piaszczyste nabrzeża, m.in. sławna Plage de Ricanto. Interesująco pod tym względem jest także wokół Bonifacio – wymienić trzeba tu m.in. Plage di Paragnano czy Plage di Piantarella, przeznaczoną przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych.

Aktywnemu urlopowi sprzyjają tereny górzyste. Górskie spacery i wspinaczka to tylko niektóre rodzaje sportów, które można tu uprawiać, jednak należy pamiętać, że wbrew pozorom warunki w najwyższych górach na Korsyce są bardzo trudne, a uprawianie sportu wymaga odpowiedniego przygotowania i obecności przewodnika.

Okazją do przyjrzenia się wszystkim wspaniałościom Korsyki może być także spacer szlakiem GR-20. To specjalnie przygotowana dla pieszych podróżnych trasa ciągnąca się z północy na południe przez blisko 220 km wśród górskich pustkowi. Co ciekawe, przecina ona Park Regionalny Korsyki.

Tanie loty Bastia - Smaki Korsyki

Gastronomia Korsyki ma więcej wspólnego z Włochami niż z Francją. Sama jest bardzo zróżnicowana – na północy wyspy królują przede wszystkim ryby i owoce morza, dalej natomiast w jadłospisie dominują mięsiwa, m.in. dziczyzna, oraz produkty z mleka. Wszystko doprawia się na ostro, co jest związane z dostępnością przypraw, które rosną tutaj dziko. Do najbardziej znanych smakołyków należą sery:  bardzo popularny brocciu z mleka owczego, ostry niolo czy sartinese o charakterystycznej skórce. Spróbować trzeba także  aziminu, czyli lokalnej zupy rybnej, która podobno nigdy nie smakuje tak samo. Warto skusić się na mięsne specjały, m.in. coppę i lonzę, czyli polędwice o orzechowym smaku, surową prisuttu, czy figatellu – czosnkową kiełbasę robioną z chudego wieprzowego mięsa. Mieszkańcy Korsyki chwalą się również swoimi słodkościami, m.in. nugatami, przetworami owocowymi oraz pastiszu – wypiekiem z mąki kasztanowej z dodatkiem anyżu.

Niegdyś ludność wyspy w znacznej większości zajmowała się produkcją alkoholu z winogron, jednak tradycja ta nie utrzymała się. Wciąż jednak produkuje się tu wiele gatunków win, które zachwycają smakoszy z całego świata. Jak to zwykle bywa, nabywane bezpośrednio z apelacji czy od mniejszych hodowców, są znacznie tańsze niż w sklepach na Kontynencie.

Tanie loty Bastia - Podróż z Polski

Na Korsyce znajduje się kilka terminali lotniczych, m.in. w Bastii, Ajaccio i Calvi, jednak tych, którzy poszukują niezbyt drogich rozwiązań, powinno zainteresować przede wszystkim lotnisko w Figari, na które latają także tanie linie. Planując wyprawę na tę wyspę, należy pamiętać o tym, że niestety żaden operator nie oferuje nieprzesiadkowych lotów z Polski, co może podnieść wydatki związane z wyjazdem. Z Korsyką dobrze połączone są właściwie wszystkie lotniska we Francji oraz większe lotniska wzdłuż brzegu Morza Śródziemnego. Warto zwrócić także uwagę na loty z Londynu. Z racji tego, że większość połączeń realizowana jest przez regularne linie, jak Air France, urlop warto zaplanować ze sporym wyprzedzeniem – można zaoszczędzić nawet ponad 1000 zł!

Skoro i tak podczas drogi konieczna będzie przesiadka, ciekawą alternatywą dla podróży samolotem może być rejs statkiem. Statki kursują pomiędzy Korsyką a wieloma nadmorskimi miejscowościami, m.in. Cannes, Tulonem i Niceą, z której blisko jest do międzynarodowego lotniska. Można zdecydować się także na zmianę środka transportu we Włoszech. Opłaty są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju biletu, tego, czy chcemy zamówić kolację, apartament, czy będziemy podróżować z własnym samochodem. Koszt za podróż za dorosłą osobę bez samochodu waha się w większości przypadków w granicach 28 - 38 €, dodatkowo organizatorzy oferują obniżki dla dzieci. Nie jest to bardzo wysoka cena, a rejs zapewni każdemu niezapomniane wrażenia.

Tanie loty Bastia - Noclegi

Pod względem bazy kwaterunkowej ojczyzna Napoleona bardzo kontrastuje z Lazurowym Wybrzeżem. Kompleksów hotelowych jest znacznie mniej, jednak ze znacznie niższymi cenami. Opłaty za apartament w zależności od wyposażenia i miejsca położenia, są zróżnicowane. W Bastii w hotelu trzygwiazdkowym za pokój uiścimy maksymalnie 100 €, w Ajaccio, najbardziej znanym mieście Korsyki, i w Calvi – od ok. 160 €. Zazwyczaj jednak ceny za apartament w sezonie wahają się od 60 € do 80 €.

Korsyka oferuje turystom znacznie większy niż w przypadku hoteli wybór ośrodków kempingowych i pól namiotowych. Przy niemal każdej miejscowości turystycznej znajduje się ich przynajmniej kilka, a plusem wielu jest lokalizacja blisko plaż. Pola kempingowe na wyspie są najczęściej przytulne i dobrze wyposażone, jednak niemal wszystkie ośrodki mają jeden mankament – obsługa posługuje się wyłącznie francuszczyzną, także turyści, którzy nie znają tego języka, muszą koniecznie pamiętać o przewodniku z rozmówkami. Koszty oscylują od 5 € lub mniej do 10 € za osobę, najdroższe pola kempingowe kosztują 21 € za dzień.