X
Ładowanie...

Tanie loty do Belgii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Belgia

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Belgia

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Belgia

Przewodnik po lotach Belgia

Tanie loty do Belgii

Belgia pomimo niezachęcającej geografii obfituje w wiele wspaniałych miast chętnie odwiedzanych przez turystów. Jeśli wybierasz się tanimi liniami do Belgii, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, które ułatwią podróż do tego ciekawego państwa.

Belgia graniczy z Niemcami, Holandią, Luksemburgiem oraz Francją. Większość kraju to niziny i płaskowyże. W Belgii znajduje się także pasmo niewysokich gór – Arden, sporo niedużych jezior, a także trzy główne rzeki. Kraj ten ma dostęp do Morza Północnego, a jej linia brzegowa wynosi 64 km. Belgia ma wiele połączeń wodnych dzięki sztucznie wybudowanym kanałom.

Belgia jest krajem wieloetnicznym i z tego względu można w niej wyróżnić 3 wspólnot: francuską, flamandzką oraz niemieckojęzyczną. Kraj podzielony jest na 10 prowincji. Największe miasta to: Bruksela, Liege, Antwerpia i Gandawa. Najwyższym szczytem jest Signal de Botrange o wysokości 695 m n.p.m.

 

Do Belgii tanie linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Belgia
Tanie loty Gdańsk Belgia
Tanie loty Kraków Belgia
Tanie loty Katowice Belgia
Tanie loty Lublin Belgia
Tanie loty Poznań Belgia
Tanie loty Rzeszów Belgia
Tanie loty Szczecin Belgia
Tanie loty Warszawa Belgia
Tanie loty Wrocław Belgia

 

 

Bilety lotnicze do Belgii

Planując samodzielnie podróż do Belgii, tanimi liniami lotniczymi, możesz dostosować wszystko do swoich możliwości czasowych, fizycznych, jak i finansowych. Najlepiej zorganizować wyprawę nieco wcześniej: tj. wyszukać lot do Belgii z paromiesięcznym wyprzedzeniem oraz zarezerwować dogodny nocleg w wybranym mieście. Dzięki dobrej organizacji podróży zaoszczędzamy czas oraz pieniądze. Ceny biletów lotniczych do Belgii zaczynają się już od 78 zł.

Z Polski do Belgii dolecimy z przewoźnikiem Polskich Linii Lotniczych LOT Brussels Airlines, Ryanair oraz Wizz Air.

 

Tanie loty do Belgii - Lotniska

 

Port lotniczy Antwerpia
Port lotniczy Balen-Keiheuvel
Port lotniczy Bruksela
Port lotniczy Bruksela-Charleroi
Port lotniczy Grimbergen
Port lotniczy Hasselt-Kiewit
Port lotniczy Kortrijk-Wevelgem
Port lotniczy Liège
Port lotniczy Namur-Suarlée
Port lotniczy Ostenda-Brugia
Port lotniczy Sint Denijs-Westrem
Port lotniczy Spa-La Sauvenière
Port lotniczy Westkapelle
Port lotniczy Zoer

 

Tanie loty do Belgii - linie lotnicze:

Tanie loty British Airways Belgia
Tanie loty Air Baltic Belgia
Tanie loty Ryanair Belgia
Tanie loty Adria Airways Belgia
Tanie loty KLM Belgia
Tanie loty Lufthansa Belgia
Tanie loty Swiss Belgia
Tanie loty Czech Airlines Belgia
Tanie loty Austrian Airlines Belgia
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Belgia
Tanie loty SAS Belgia
Tanie loty Brussels Airlines Belgia
Tanie loty Aeroflot Belgia
Tanie loty EasyJet Belgia
Tanie loty Vueling Airlines Belgia
Tanie loty WizzAir Belgia

 

 

Tanie loty do Belgii - Największe porty lotnicze:

 

Port lotniczy Bruksela jest największym lotniskiem w Belgii, położonym w Zaventem, 12 km od Brukseli. Rocznie obsługuje ponad 18 milionów pasażerów. Jest głównym węzłem linii lotniczych Bruseels Airlines. Ponadto obsługuje wiele linii lotniczych, między innymi: Air Berlin, Air France, Alitalia, British Airways, easyJet, Jet Airways, KLM, LOT, Lufthansa, Swiss TAROM czy Turkish Airlines i wiele innych z całego świata.
Port lotniczy Bruksela-Charleroi to port lotniczy oddalony od Brukseli o 46 km. Rocznie obsługuje ponad 5 milionów pasażerów. Obsługiwane tanie linie lotnicze to: Jet4you, Ryanair oraz Wizz Air.
Port lotniczy Liège to lotnisko położone 9 km od centrum Liège. Jest drugim co do wielkości belgijskim lotniskiem towarowym. Chociaż większą część działalności skoncentrowana jest na przewozie cargo, to lotnisko obsługuje także loty pasażerskie.
Port lotniczy Ostenda-Brugia to także lotnisko głównie do przewozu towarowego, jednak ostatnio coraz częściej wykorzystywane do przelotów pasażerskich.

 

Tanie loty do Belgii - Co warto zobaczyć w Belgii

Niestety, Belgia nie zaskoczy nas wspaniałą roślinnością, czy niesamowitymi urokliwymi miejscami, w których natura powala na kolana. Belgia to przede wszystkim państwo bardzo mocno zurbanizowane i główną jego atrakcją są miasta. Warto nastawić się na zwiedzanie architektury i zabytków, ponieważ nawet nad morzem nie odpoczniemy przecież w cieniu palmy. Co prawda nie można odmówić mu uroku, jednak nie ma co nastawiać się na całodniowe plażowanie niczym w południowych kurortach, między innymi dlatego, iż możemy nie trafić na dogodną pogodę. Popularne są za to nadmorskie uzdrowiska Spa oraz Ostenda. Gdzie warto zatem pojechać i co warto zobaczyć, będąc w tym niezwykle uprzemysłowionym i rozwiniętym kraju?

 

Bruksela, o której zwykło się mówić stolica Europy to piękne miasto z ogromną ilością wspaniałych zabytków, budowli, pałaców, kościołów oraz muzeów! W tym miejscu nikt nie zazna nudy. Nie ważne w jaką porę roku odwiedzacie Brukselę, tu zawsze będzie moc atrakcji do zobaczenia. Na samym początku należy wymienić miejsca, które warto zobaczyć. Jest to Wielki Plac z historycznym centrum miasta zwany rynkiem, na którym znajduje się ratusz zbudowany w stylu gotyckim ze strzelistą i wysoką na 96 metrów wieżą. Wielki Plac oplatają przepiękne, zabytkowe kamienice. Kolejny punkt to pałace: Pałac Królewski, Pałac Narodów, Dom króla. Na terenie miasta znajduje się wiele budowli sakralnych tj. Katedra św. Michała i św. Guduli, kościół Notre-Dame du Sablon oraz kościół św. Jana Baptysty. Charakterystycznym symbolem miasta jest także Manneken pis, czyli brązowa figurka przedstawiająca siusiającego chłopca. Chętnie odwiedzany jest także pasaż św. Huberta, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Punktem obowiązkowym Brukseli są także liczne muzea. To właśnie do tego miasta, możecie znaleźć najlepsze tanie loty.


Antwerpia to największe miasto portowe Belgii. Jest to także ceniony ośrodek przemysłowy i kulturalny kraju. Znajduje się w nim wiele uczelni oraz zabytków, co przyciąga rocznie wielu turystów. Dominantę miasta stanowi północna wieża katedry Najświętszej Marii Panny wznosząca się na wysokość aż 123 metrów. Cała katedra zbudowana jest w stylu gotyckim. Jej pokaźne rozmiary imponują, zajmuje 8 tysięcy metrów kwadratowych i może pomieścić ponad 25 tysięcy ludzi. Kolejną piękną i charakterystyczną budowlą miasta jest zamek Het Steen. Poza tym miasto usiane jest zabytkami, kościołami oraz muzeami. Niewątpliwą atrakcją jest także najstarsze belgijskie zoo, w którym żyje ponad 5 tysięcy zwierząt 950 różnych gatunków, obejmujące opieką między innymi zwierzęta zagrożone wyginięciem.


Brugia to kolejne ważne miasto portowe Belgii. Uznana jest za kolebkę flamandzkiego malarstwa. Można tu zwiedzić wiele ciekawych muzeów i galerii. Miasto posiada piękna zabytkową zabudowę i rynek, wiele budynków sakralnych: Bazylika świętej Krwi, katedra św. Salwatora, kościół Najświętszej Marii Panny czy kościół św. Walpurgii. Warto odwiedzić dzielnice Markt i Burg, galerie i muzea, a także ratusze.


Gandawa to jedno z najchętniej odwiedzanych belgijskich miast. Leży ono na północy kraju. Charakteryzuje się piękną architekturą, licznymi okazałymi kościołami oraz uniwersytetem Gent wraz z biblioteką. Co warto zwiedzić w mieście? Sukiennice, dworzec kolejowy, Citadel Pakr, będącym sercem wydarzeń kulturalnych miasta, Liczne kościoły w tym kościół św. Mikołaja, św. Michała oraz kościół św. Jakuba, a także katedrę Bawona. Warto także zwiedzić zamek hrabiów Flandrii, ratusz oraz bardzo liczne muzea i galerie.


Liège to trzecia co do wielkości aglomeracja Belgii. Nosi miano centrum edukacyjnego, ponieważ są w nim, aż 24 uczelnie wyższe. Ponadto miasto malowniczo położone jest nad rzeką Mozą, a także posiada wiele atrakcji turystycznych, zabytków, kościołów oraz muzeów. Do najważniejszych zabytków należy historyczne centrum miasta, kościół św. Pawła, bazylika Marcina, ratusz, cytadela, a także Opera Royal.


Tongeren, Mechelen, Veurne, Namur to urocze miasta, które, warto zobaczyć będąc w ich pobliżu.
Dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa Ardeny to królestwo łagodnych zjazdów. Zimą szusują tu narciarze i snowboardziści, a latem szlaki okupują rowerzyści i traperzy.

 

Pogoda i klimat Belgii

Belgia leży w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, który cechuje się dość łagodną zimą i chłodnym latem. Średnie temperatury zimą oscylują w okolicach 3 °C, natomiast latem 18 °C. Belgia charakteryzuje się dość dużymi opadami i dużą wilgotnością powietrza. Kiedy zatem najlepiej wybrać się do Belgii? Ponieważ w państwie tym główną atrakcją są miasta, ich zabytki i liczne muzea oraz galerie, każda pora roku będzie odpowiednia. Zimą na pewno będzie większy komfort zwiedzania wszystkich atrakcji turystycznych, natomiast latem zwiedzanie będzie o wiele przyjemniejsze ze względu na wyższe temperatury.

Nie zwlekaj i zarezerwuj swoje tanie bilety do Belgii już dziś!