X
Ładowanie...

Tanie loty Białoruś

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
16 sie 23 sie Data wylotu

Loty Białoruś

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Białoruś

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Białoruś

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Białoruś

Przewodnik po lotach Białoruś

Tanie loty na Białoruś

Białoruś to cudowne miejsce dla wszystkich miłośników natury. Jeśli chcesz zwiedzić ten piękny kraj zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, które mogą stać się bardzo pomocne przy zaplanowaniu udanej podróży.

Białoruś to kraj graniczący z Litwą, Łotwą, Rosją, Ukrainą oraz Polską. Jest to państwo, w którym znajduje się ponad 4 tysiące jezior. Ponad 20% całej powierzchni kraju stanowi obszar bagnisty, choć część z bagien jest osuszona. Ponad 30 % powierzchni państwa porośnięte jest lasami, w tym ostały się jeszcze zupełnie pierwotne puszcze: Puszcza Białowieska, Puszcza Grodzieńska oraz Puszcza Nalibocka.

Białoruś dzieli się na jedno miasto Wydzielone Mińsk i 6 obwodów podzielonych na rejony. Największe miasta na Białorusi: Mińsk, Homel, Mohylew, Witebsk, Grodno. Najwyższym punktem Białorusi jest Dzierżyńska Góra o wysokości 345 m n.p.m. będąca częścią Grzędy Białoruskiej.

 

Tanie loty na Białoruś - linie lotnicze:

 

Tanie loty na Białoruś – wiza do Białorusi

Turyści wyjeżdzający na Białoruś, zobowiązanie są posiadać wizę. Wizę otrzymuje się w konsulacie w wielu regionach Polski. Jej koszt to 6 dolarów. Wizę wydają w przeciągu 5 dni. Dodatkowo konsul może poprosić o potwierdzenie rezerwacji hotelu, w którym mamy zamiar się zatrzymać. Jeśli wyjeżdżamy do rodziny, wystarczy nam zamiast meldunku imienne zaproszenie od osoby zapraszającej.

 

Bilety lotnicze na Białoruś

Organizując indywidualną wyprawę na Białoruś ma się więcej swobody i czasu, aby poświęcić go wybranym przez siebie miejscom. Można dogodnie dopasować harmonogram wyprawy do swoich możliwości fizycznych oraz finansowych. Należy jednak pamiętać o obowiązku posiadania wizy oraz meldunku na czas pobytu. Plan podróży najlepiej zrobić parę miesięcy wcześniej. Bilety na Białoruś warto zarezerwować parę miesięcy wcześniej, aby ich cena była korzystnie niska. Kolejnym ważnym krokiem udanej eskapady jest rezerwacja hotelu w dogodnym położeniu.

Z Polski na Białoruś możemy bezpośrednio dolecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz liniami lotniczymi Belavia.

Lot na Białoruś możliwy jest dzięki takim liniom lotniczym, jak: Austrian Airlines, Aerofłot, Aerosvit Airlines, Czech Airlines, Finnair, Lufthansa.

 

Na Białoruś linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

 

Tanie loty do Białorusi - Lotniska na Białorusi

Lotniska międzynarodowe:

 

 

Największe porty lotnicze Białorusi:

 

  • Port Lotniczy Mińsk to lotnisko położone 42 km na wschód od centrum Mińska. Jest to największy port lotniczy na Białorusi, rocznie obsługuje ponad milion pasażerów. Obsługuje wiele linii lotniczych, między innymi Air Baltic, Aerofłot, Austrian Airlines, Belavia, Lufthansa oraz LOT.
  • Port lotniczy Homel to jedno z największych lotnisk na Białorusi, położone 8 km od Homla. Loty w te okolice oferują takie linie lotnicze jak Gomelavia czy Belavia.

 

Tanie loty do Białorusi - Co warto zobaczyć na Białorusi

Białoruś to kraj wyjątkowo tani, piękny i bliski wielu naszym rodakom. Kraj charakteryzujący się łagodnymi wzniesieniami jest idealnym terenem do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Bogactwo jezior i rzek sprzyja także osobom lubiącym aktywny wypoczynek i sporty wodne. Jednak nie tylko to przyciąga tutaj Polaków. Wielu z nich rusza szlakiem pięknych zabytków, będących także powiązanych z historią Polski. Kolejnym zachęcającym punktem na mapie Białorusi są dobrze zachowane zamki i piękne miasta. Co zatem warto zobaczyć?

 

  • Mińsk – stolica Białorusi i jej największe miasto, będące także jedynym miastem wydzielonym. W mieście znajduje się olbrzymia ilość wartych zobaczenia rzeczy, między innymi Górne Miasto oraz Stare Miasto, a także budynki sakralne Archikatedra Najświętszej Marii Panny, liczne kościoły oraz cerkwie. W mieście warto odwiedzić także park rozrywki Chelyuskinites Park, ogród botaniczny oraz cmentarz kalwaryjski i muzea.
  • Homel to drugie co do wielkości miasto na Białorusi. Ważniejsze zabytki miasta to: Pałac Paskiewiczów wraz z parkiem krajobrazowym do niego przyległym, Kaplica grobowa Paskiewiczów, cerkwie i synagoga.
  • Spływy kajakowe na licznych białoruskich rzekach. Dzika i niezdeptana przyroda kresów wschodnich zachęca nie tylko miłośników przyrody, ale także spotu. Spływy w niektórych odcinkach przypominają wędrówkę przez nieznaną krainę, pełną pięknej przyrody i niespotykanych na co dzień zwierząt.

 

Tanie loty do Białorusi - Jedzenie i obyczaje na Białorusi

Kuchnia białoruska to tradycja wieków, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Często uznana za ciężkostrawną, ale także bardzo sycącą i rozgrzewającą trafia w gusta Polaków odwiedzających tamte rejony. Kuchnia oparta jest na takich składnikach jak: ziemniaki oraz zboża. Możemy skosztować tradycyjnej babki kartoflanej, draniki, pierogów, naleśników, blinów, barszczy, i innych zup. Popularne są także czebureki i kołduny oraz dania mięsne: nadziewany boczek, kurczak czy wołowina. Z napojów bezalkoholowych bardzo popularny jest kwas chlebowy oraz sok brzozowy, natomiast z alkoholowych wódka i koniak.

 

Tanie loty do Białorusi - Klimat Białorusi

Klimat panujący na Białorusi jest dość zbliżony do klimatu Polski, choć bywa bardziej kapryśny pod względem opadów i szybkich spadków temperatur. Kraj położony jest w strefie klimatu umiarkowanego z przejściowego pomiędzy klimatem morskim a kontynentalnym. Zimy bywają chłodne, niezbyt mroźne, chociaż przy napływie mas powietrza arktycznego odnotowuje się spadki temperatury nawet poniżej 30 °C. Średnia temperatura zimą to 4-7 °C. Latem temperatury oscylują w granicach 23 – 26 °C, przypływ mas powietrza zwrotnikowego przynoszą ze sobą upalne powietrze. Białoruś najpiękniej wygląda od wiosny do wczesnej jesieni. Wtedy też temperatury sprzyjają turystom, dlatego też najwięcej przyjezdnych odwiedza Białoruś latem. To sprzyja także przyjemnym biwakom na łonie natury.