X
Ładowanie...

Tanie loty Birma

już od 2951 zł
28 wrz 05 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Birma

Bilety lotnicze Polska Birma

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
12 lis (wto)
LOT
Yangon
24 lis (nie)
LOT
Warszawa
12 lis (wto)
LOT
Yangon
22 lis (pią)
LOT
Warszawa
12 lis (wto)
Singapore Airlines
Yangon
25 lis (pon)
Singapore Airlines
Warszawa
13 lis (śro)
LOT
Yangon
25 lis (pon)
LOT
Warszawa
14 lis (czw)
Singapore Airlines
Yangon
22 lis (pią)
Singapore Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Birma

Przewodnik po lotach Birma

Loty do Birmy

Birma to dla turystów wyjątkowy kraj pod każdym względem. Państwo pełne skrajnych emocji, wspaniałych mieszkańców, skromnych miast i tysięcy cudownych świątyni zatopionych w tropikalnej roślinności. Wszystko to jest niestety okryte cieniem od prawie 50 lat okrutnej junty wojskowej, która to zamyka ten przepiękny kraj na turystów i postęp cywilizacji trzymając mocno w ryzach wszystkich swoich obywateli. Wielu wybierających się tam podróżników mocno rozważa za i przeciw odwiedzenie tego kraju, a tym samym wsparcie finansowe dyktatury wojskowej. Dla tych, którzy chcą poznać Birmę polecamy płacić prywatnym sprzedawcom i gospodarzom, ponieważ większość pieniędzy z wejść do państwowych miejsc, hoteli i środków komunikacji trafia w nieodpowiednie ręce. Dla żyjących tam ludzi turysta to jedyne okno na świat i możliwość godnego zarobku, więc warto im pomagać. Są oni niezwykle mili i uczynni, a to sprawia, że pobyt tam staję się cudownym przeżyciem zapadającym w pamięć na długie lata. To kraj dla ludzi lubiących prawdziwy świat, uczucia połączone z piękną przyrodą.

Birma pod względem terytorium to drugie po Indonezji państwo Południowo – Wschodniej. Kraj oblewają wody Oceanu Indyjskiego – Morza Andamańskiego, a także Zatoki Bengalskiej. Linia brzegowa Birmy wynosi 1930 km.

Birma podzielona jest na 7 stanów oraz 7 prowincji. Państwo położone jest na Półwyspie Indochińskim, natomiast południowa część kraju położona jest na Półwyspie Malajskim. Graniczy z pięcioma państwami: Tajlandią, Laosem, Chinami, Indiami oraz Bangladeszem. Najwyższym szczytem Birmy jest Góra Kagaboyazi o wysokości 5881 m n.p.m.

 

Birma – loty

Organizując swoją wyprawę do Birmy możesz sam wytyczyć obowiązkowe punkty podróży oraz uwzględnić czas i pieniądze jakie na nią przeznaczysz. Jeśli chcesz wykupić bilety lotnicze do Birmy zrób to najlepiej z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem i dokładnie przemyśl trasę tej podróży. Tanie loty do Birmy oraz podstawowe informacje dotyczące kraju dostępne są na stronach internetowych tanich linii lotniczych.

 • Birma czyli Mjanma to państwo praktycznie niedostępne turystom. Po pierwsze jest trudno się tam dostać, ponieważ z Europy nie ma bezpośrednich lotów do tego państwa. Tani lot do Birmy dostępny jest wyłącznie z innych azjatyckich miast na trasach: Yangon – Bangkok, Yangon – Kalkuta oraz Yangon – Dhaka.
 • Przez granice lądowe także nie ma przejścia. Jedyna możliwość przekroczenia jej istnieje na przejściu granicznym z Tajlandią. Trzeba tam jednak pozostawić paszport, a na zwiedzenie kraju turysta dostaje limit czasowy jednego dnia.

 

Birma – lotniska

 

 • Port lotniczy Rangun to lotnisko położone 15 km od centrum Yangon. Jest największym lotniskiem w Birmie. Obsługującym około 800 tysięcy pasażerów międzynarodowych i ponad milion pasażerów krajowych rocznie. Jest głównym węzłem linii lotniczych Myanma Airways oraz Air Bagan.
 • Port lotniczy Mandalaj to lotnisko położone 35 km od centrum Mandalaj. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Birmie. Jest najnowocześniejszym i najpojemniejszym lotniskiem w Birmie. Rocznie jest w stanie obsłużyć 3 miliony pasażerów. Główne linie obsługiwane w porcie lotniczym Mandalaj to Air Bagan oraz Myanma Airways.
 • Port lotniczy Heho Jest to główny port lotniczy w pobliżu miasta Heho, obsługujący Inle Lake, jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Birmie.

 

Birma – dokąd lecieć

Pomimo, iż Birma jest krajem ubogim to jest bardzo bogata w kulturę. Jej piękne świątynie, przyroda i uprzejmi ludzie przyciągają coraz więcej turystów do tego nieosiągalnego dla nich świata. Życie tu toczy się inaczej niż w pozostałych, nawet biednych krajach Azji. Kraj nie rozwija się pod względem technologicznym czy architektonicznym lecz duchowym. Ma się wrażenie jakby tutaj świat stanął w miejscu jakieś 100 lat temu. Pomimo tego jest wiele pięknych miejsc, a Podróż po tym kraju dostarcza niezapomnianych wrażeń.

 

 • Yangon (Rangun) do niedawna stolica Myanmar. To duże miasto będące bazą dla podróżujących po Birmie. Ma ono najlepsze połączenie lotnicze z innymi państwami Azji. Jest kolorowym miastem z pięknymi świątyniami otoczonymi zielenią. Jej największa atrakcją turystyczną jest świątynia Shwedagon Paya, która najpiękniej wygląda wieczorem, gdy jest odpowiednio oświetlona. Poza tym warto odwiedzić także świątynie Maha Wizaya Paya, Sule Paya oraz Chaukhtatgy Paya z ogromnym posągiem leżącego Buddy. Aby nabyć pamiątki należy uda się na miejski bazar. Wielu przyjezdnych zachwyca bardzo egzotyczny klimat panujący w Yangon, zupełnie odmienny niż w każdym innym mieście azjatyckim. Ponad to można tu skosztować wyśmienitych potraw.
 • Bago to małe miasteczko położone nieopodal Yangon. Warto zobaczyć tu parę pięknych świątyń, w tym największą z nich Shwemawdaw Paya oraz Shwethalyaung z jednym z największych na świecie posągów leżącego Buddy, który ma aż 55 metrów długości i 16 metrów wysokości. Wiele osób zwiedza miasteczko rikszą, ponieważ ich kierowcy często potrafią załatwić wejście płatne „z boku” przez co unika się oddawania pieniędzy do rządowej kiesy.
 • Złota Skała w Kyaiktiyo - miejscowość, która zaraz po dwóch największych świątyniach Shwedagon Paya i Shwemawdaw Paya jest najważniejszym świętym miejscem dla wyznawców buddyzmu. Na szczycie góry jest umiejscowiony cały kompleks świątynni, z czego najważniejszym jego elementem jest stupa wybudowana na olbrzymim głazie, który znajduje się na skale. Zarówno stupa jak i skała pokryte są złotymi drobinami, stąd nazwa całe budowli.
 • Inle Lake jest drugim pod względem wielkości jeziorem Birmy i zarazem jedną z jej największych. atrakcji. Nad jego brzegiem znajdują się aż cztery osady, których domu, szkoły, targi umieszczone są nad samym brzegiem lub na wodzie. Miejsca te najlepiej oglądać z łodzi. Warto także spróbować charakterystycznej kuchni opartej głównie na produktach swojej uprawy.
 • Mandalay to drugie pod względem wielkości miasto w Birmie, uznane za stolicę kulturową kraju. Jest dobrą bazą wypadową, ponieważ znajduje się w centrum kraju. Miasto dość gwarne, ale urokliwe, z duża ilością świątyń i targiem na łodziach – Zegyo. Turyści często odwiedzają położone niedaleko święta miejsca, doskonałe na jednodniową wycieczkę. Są to Mingun, Inwa Amarapura, Sagaing oraz U Bein's Bridge (najdłuższy most na świecie z drewna tekowego)
 • Bagan to niesamowite miejsce, które na każdym zrobi piorunujące wrażenie. To tysiące świątyń rozmieszczonych na powierzchni 40 km² pośród pięknej i tropikalnej przyrody. Wszystkich budynków jest dokładnie 2230, z czego 911 to świątynie, 524 pagody i 415 klasztory. Warto zobaczyć tam między innymi Ananda Pahto.
 • Góra Popa to wygasła góra wulkaniczna o wysokości 518 m n.p.m. na której wznosi się kompleks świątyń. Na szczyt stromej góry z prawie pionowymi ścianami obrośniętymi piękną roślinnością prowadzi 777 schodów, po których pielgrzymi i turyści wchodzą boso.
 • Ngapali to piękna długa piaszczysta plaża, oblewana ciepłą wodą czystego turkusowego morza. Nie ma tu rozbudowanej infrastruktury turystycznej, jednak amatorzy wypoczynku na plaży i owoców morza będą mieli wszystko to czego potrzeba.

 

Birma – wiza

Szykujący się w podróż do Birmy muszą pamiętać o obowiązku posiadania wizy. Wizę turystyczną można uzyskać jedynie w ambasadzie Birmy. Najbliższa placówka ambasady Birmy mieście się w Berlinie, jednak o wizę można aplikować u pośredników. Wizę można również załatwiać będąc w krajach sąsiednich. Najpopularniejsze jest nabycie wizy w Bangkoku. Przy wylocie z kraju należy uiścić opłatę lotniskowa w wysokości 10 USD.

 

Pogoda w Birmie

Mjanma (Birma) położona jest strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Na obszarze nizin średnia roczna temperatura waha się pomiędzy 25 – 27 °C, przy czym na samym południu jest najcieplej, ąz do 32 °C, a na północy najchłodniej 22°C. W rejonach gór temperatury są dużo niższe, a średnia roczna temperatura to 10 °C, w górach wysokich powyżej 4000 metrów panują mrozy i wieczna zmarzlina, nawet podczas pory letnich upałów. Najlepszym okresem na wczasy w Birmie jest pora sucha z nieco niższymi temperaturami, która panuje od listopada do końca lutego. Od marca do października jest bardzo upalnie, a od maja do połowy października następuje pora deszczowa.