X
Ładowanie...

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny

już od 884 zł
25 sty 01 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Bośnia i Hercegowina

Bilety lotnicze Polska Bośnia i Hercegowina

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
05 lut (śro)
LOT
Sarajewo
27 lut (czw)
LOT
Warszawa
05 lut (śro)
LOT
Sarajewo
28 lut (pią)
LOT
Warszawa
06 lut (czw)
LOT
Sarajewo
27 lut (czw)
LOT
Warszawa
06 lut (czw)
LOT
Sarajewo
28 lut (pią)
LOT
Warszawa
27 kwi (pon)
LOT
Sarajewo
01 maj (pią)
LOT
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Bośnia i Hercegowina

Przewodnik po lotach Bośnia i Hercegowina

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny

Bośnia i Hercegowina to kraj graniczący z Chorwacją, Serbią oraz Czarnogórą. Jest to państwo o górzystym ukształtowaniu terenu. Bośnia i Hercegowina powstała po rozpadzie Jugosławii. Jest państwem wielu kultur posiadającym bardzo ciekawą historię. Wszystkim spragnionym odwiedzenia tych rejonów Europy i poznania niesamowitego kraju, jakim jest Bośnia i Hercegowina, proponujemy zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi udanego lotu i podróży zawartymi poniżej. A następnie, zakup tanich biletów do Bośni i Hercegowiny, na naszej stronie.

Bośnia i Hercegowina dzieli się na 10 kantonów, a te dzielą się na 74 gminy, natomiast Republika Serbska dzieli się na 7 regionów, które z kolei dzielą się na 63 gminy. Największe miasta to: Sarajewo, Bajna Luka, Tuzla, Zanica oraz Mostar. Najwyższym szczytem jest Maglić o wysokości 2386 m n.p.m. W kraju znajdują się 2 Parki Narodowe: Park Narodowy Kozara i Park Narodowy Sutjeska.

 

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny - linie lotnicze:

Tanie loty Adria Airways Bośnia i Hercegowina
Tanie loty KLM Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Lufthansa Bośnia i Hercegowina
Tanie loty LOT Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Austrian Airlines Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Croatia Airlines Bośnia i Hercegowina
Tanie loty SAS Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Turkish Airlines Bośnia i Hercegowina

 

 

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny - bilety lotnicze

Planując samodzielnie podróż do Bośni i Hercegowiny masz niewątpliwy komfort rozplanowania swoich wydatków oraz ułożenia dokładnego harmonogramu wycieczki. Zacznij od najważniejszych rzeczy i postaraj się zorganizować wszystko nieco wcześniej. Wyszukaj połączenia lotnicze z Bośnią i Hercegowiną z dwu, trzymiesięcznym wyprzedzeniem oraz zarezerwuj hotel w wybranej przez siebie miejscowości.

Z Polski do Bośni i Hercegowiny nie ma możliwości przelotu lotem bezpośrednim.

Tanie linie lotnicze do Bośni i Hercegowiny kursują z przesiadkami w innych krajach europejskich. Loty oferują między innymi tacy przewoźnicy jak: Austrian Airlines, Lufthansa i Turkish Airlines.

 

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny - wylot z Polski:

Poniżej lista polskich lotnisk, z których można kupić tanie loty do Bośni i Hercegowiny:

Tanie loty Gdańsk Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Kraków Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Katowice Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Warszawa Bośnia i Hercegowina
Tanie loty Wrocław Bośnia i Hercegowina

 

 

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny - Lotniska

Bośnia i Hercegowina dysponuje niewielką ilością portów lotniczych. Największym lotniskiem jest port lotniczy w Sarajewie, resztę stanowią mniejsze lotniska międzynarodowe oraz krajowe.

 

Port lotniczy Sarajewo to lotnisko położone 6 km od centrum Sarajewa. Rocznie obsługuje około 600 tysięcy pasażerów. Obsługuje takie linie lotnicze jak: Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Lufthansa, Turkish Airlines.
Port lotniczy Banja Luka to lotnisko oddalone o 18 km od Banja Luki. Rocznie obsługuje ponad 20 tysięcy pasażerów. Linie lotnicze korzystające z niego to: B&H Airlines, Jat Airways, Austrojet.

Kolejnymi pod względem wielkości portami lotniczymi w Bośni i Hercegowinie są:

Port lotniczy Mostar
Port lotniczy Tuzla

 

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny - Co warto zobaczyć?

Do Bośni i Hercegowiny warto wybrać się, aby poznać kraj pełen cudownych pejzaży, wypełniony przepiękną przyrodą, niezwykłą kulturą oraz klimatem. Państwo to kryje dobytek wielu pokoleń, który można odnaleźć z architekturze miast. Bośnia i Hercegowina to państwo wielu wyznań, w którym muzułmanie mają się procentowo praktycznie na równi z chrześcijanami. To daje mieszankę kultur, ale także mozaikę, jeśli chodzi o budowle sakralne. Kościoły przeplatają się z meczetami. Poza tym w Bośni i Hercegowinie możemy podziwiać bajeczne krainy niezdeptane przez ludzi i spróbować smacznej regionalnej kuchni. Co zatem warto zobaczyć, będąc w Bośni i Hercegowinie?

 

Sarajewo to największe miasto Bośni i Hercegowiny będące jednocześnie jej stolicą. Serce kraju przyciąga swą tolerancją i barwną kulturą. Z najważniejszych zabytków wymienić należy meczety - Cesarski z medresą, Hadim Ali Paszy, Bascarsijski, Husrefbega, a z budynków sakralnych: cerkiew – Sobór Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Katedra Serca Jezusowego, kryty bazar Brusa Bezistan, cytadela, ratusz wiele pięknych zabytkowych domów i pałaców.
Banja Luka to stolica Republiki Serbskiej wchodzącej w skład Bośni i Hercegowiny. Miasto prężnie rozwijające się przetkane historią i wspaniałymi budowlami. Na uwagę zasługują meczety: Ferhadija, Arnaudi dżamija, średniowieczna twierdza Gornij Šeher, a także kościoły i cerkwie. Ponadto warto zobaczyć mosty na rzece Vrbasa, wieżę zegarową i dwór wezyra bośniackiego wraz z zajazdem.
Trzy „piramidy” to nowoodkryte zjawisko, które od lat uchodziło za góry. Podobieństwa do piramid dopatrzył się ich odkrywca dopiero w 2005 roku i do tej pory owe odkrycie nie zostało potwierdzone. Jednakże nazwano je zbiorem trzech piramid: Piramidą Słońca, Bośniacką Piramidą Księżyca i Bośniacką Piramidą Smoka. Jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych atrakcji w rejonie miejscowości Visko.
Mostar to malownicze miasto położone nad rzeką Neretewą, znane najbardziej z pięknego Starego Mostu. Most stanowią charakterystyczny element tego miasta. Jako, iż jest to miasto wieloetniczne, można zaczerpnąć uroku i kultury wielu narodowości.
Travnik to raj dla miłośników sportów zimowych. Urokliwe miasteczko idealne dla osób poszukujących aktywnego odpoczynku.
Rzeka Tara to raj dla lubiących sporty ekstremalne. Na rzece, która wije się najgłębszym kanionem Europy, organizowane są raftingi. Ponadto rzeka ujmuje swym pięknym turkusowym kolorem, a wysokie strome skały otaczającego ją kanionu robią imponujące wrażenie. Na terenie Bośni i Hercegowiny przepływa tylko część rzeki, zdecydowanie dłuższy jej kawałek znajduje się w Czarnogórze.
Wodospady Kravica to jedna z najwspanialszych atrakcji turystycznych, jakie oferuje nam Bośnia i Hercegowina. Kaskady wody rozpinające się na szerokości ponad 100 metrów spadają poprzez drzewa wprost do pięknego, malowniczego jeziora, które chętnie jest odwiedzane przez wczasowiczów.
Nadmorski kurort Neum obejmuje 17 km wybrzeża Adriatyku. Jest to doskonała baza turystyczna: liczne hotele, restauracje, puby, kawiarnie, a także piaszczyste, piękne plaże. To wszystko przyciąga tu tłumy plażowiczów odwiedzających ten piękny kraj.
Warto skosztować także kuchni Bośni i Hercegowiny. Pomimo że jest ona pod dużym wpływem tureckim, cechuje się niezwykła łagodnością. Można spróbować doskonałej wołowiny, gulaszu mięsnego, a także gołąbków zawijanych w cebulę. Na każdym kroku możemy zjeść pity podawanej na słodko lub na słono. A na deser najczęściej serwowany jest pudding ryżowy.

 

Tanie loty do Bośni i Hercegowiny - Klimat

Państwo leży w dwóch strefach klimatycznych: na wschodzie i północy kraju panuje klimat umiarkowanie ciepły, natomiast na zachodzie i południu występuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski. Zimą średnia temperatura powietrza waha się od 8 °C na wybrzeżu do 0 °C na północy kraju, latem to temperatury w okolicach 22 – 26 °C. Opady uwarunkowane są przede wszystkim ukształtowaniem terenu i wraz z wysokością wzrasta ich ilość. W górach opady są nasilone, natomiast na nizinach kraju są o połowę niższe. Kiedy najlepiej wybrać się do Bośni i Hercegowiny? Dla miłośników zimowych sportów nie będzie nic lepszego niż przyprószone szczyty, natomiast osoby kochające ciepło i traperskie wędrówki powinny przygotować się na letnią wyprawę. Ten kraj jest przepiękny o każdej porze roku! Pamiętaj, że podziwiać piękno tego kraju możesz dzięki FRU.PL i naszym tanim lotom do Bośni i Hercegowiny!