X
Ładowanie...

Tanie loty do Bukaresztu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Bukareszt

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Bukareszt

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Bukareszt

Przewodnik po lotach Bukareszt

Tanie loty do Bukaresztu

Planując tanie lot do Bukaresztu, powinniśmy zarezerwować okres 3-5 dni na zwiedzenie. Dzięki temu, że samodzielnie organizujesz podróż, masz szansę nabyć tani bilet lotniczy, wyszukać odpowiedni dla siebie nocleg, a także zaplanować zwiedzania miasta we własnym tempie. Wybierając termin podróży, warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

Wcześniejsza rezerwacja biletów lotniczych

Tak jak większość lotów, tak i tanie loty do Bukaresztu należy rezerwować z wyprzedzeniem. Im wcześniej kupiony bilet lotniczy, tym większa szansa na niższą jego cenę. Najlepiej zacząć szukanie odpowiedniej oferty nawet trzy miesiące przed planowanym wylotem. Tanie loty do Bukaresztu oferują między innymi linie lotnicze SWISS i Lufthansa.

Pora roku

Bukareszt cechuje się ciepłym latem i chłodną zimą. Najbardziej popularną porą roku dla odwiedzających miasto turystów jest lato oraz jesień. Nie ma jednak obaw, że w czasie sezonu utkniemy w kolejkach do muzeów, ponieważ nie jest to miasto oblegane przez przyjezdnych urlopowiczów. Wiele osób podróżujących do Bukaresztu po zwiedzeniu miasta jedzie w rejony ciepłego Czarnego Morza.

Nocleg w Bukareszcie

Po zakupieniu taniego biletu lotniczego dobrze jest także zarezerwować nocleg. Nawet jeśli wybieramy się tam przejazdem, warto zwiedzić to przepiękne miasto. Duża sieć hoteli pozwala na wcześniejszą rezerwację noclegów online.
Kolejnym krokiem w planowanej przez nas wyprawie jest zakup dobrego przewodnika po mieście i okolicach. Doskonałym sposobem na poznanie tutejszych zwyczajów oraz na zaczerpnięcie wiedzy na temat tego, co warto zobaczyć w mieście, są strony internetowe o tematyce podróżniczej. Na forach ludzie dzielą się przydatnymi poradami, które zdecydowanie ułatwiają podróżowanie pozostałym wojażerom. Pamiętajcie, że bardzo ważna jest dobra organizacja przed wylotem, ponieważ zapewnia bardziej komfortowe warunki odpoczynku!

 

Tanie loty do Bukaresztu - linie lotnicze:

Tanie loty Alitalia Bukareszt
Tanie loty British Airways Bukareszt
Tanie loty Ryanair Bukareszt
Tanie loty Blue Air Bukareszt
Tanie loty KLM Bukareszt
Tanie loty Lufthansa Bukareszt
Tanie loty LOT Bukareszt
Tanie loty Czech Airlines Bukareszt
Tanie loty Austrian Airlines Bukareszt
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Bukareszt
Tanie loty SAS Bukareszt
Tanie loty Turkish Airlines Bukareszt
Tanie loty Aeroflot Bukareszt
Tanie loty Brussels Airlines Bukareszt
Tanie loty WizzAir Bukareszt

 

 

Tanie loty do Bukaresztu - Lotnisko w Bukareszcie

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni położony jest 16 km na północ od Bukaresztu. Jest to największe lotnisko w Rumunii. Rocznie obsługuje około 5 milionów pasażerów. Dojazd do miasta zapewniony jest poprzez połączenia komunikacyjne:

Kolej: stacja kolejowa znajduje się 900 metrów od lotniska i ma bezpośrednie połączenie z centrum miasta. Do stacji kolejowej można dojechać autobusem, skąd podróżować można pociągiem na tym samym bilecie autobusowym do dworca Gara de Nord w centrum miasta.
Autobus: autobusem linii 780 do dworca głównego Gara de Nord oraz linią 783 do centrum miasta.
Taksówka: licencjonowane taksówki dostępne są dla przyjezdnych przed terminalem. Koszt przejazdu to około $13, czas: 25 minut.

Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko w Bukareszcie to między innymi: Air France, British Airways, Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, TAROM oraz Wizz Air, który jest głównym operatorem tanich lotów do Bukaresztu.

 

Tanie loty do Bukaresztu - loty z Polski

Miasta Polski, które oferują tanie loty do Bukaresztu:

Tanie loty Gdańsk Bukareszt
Tanie loty Kraków Bukareszt
Tanie loty Katowice Bukareszt
Tanie loty Warszawa Bukareszt
Tanie loty Wrocław Bukareszt

 

 

Tanie loty do Bukaresztu – co warto zwiedzić?

Bukareszt zwany kiedyś „małym Paryżem” lub „Paryżem Wschodu” to przepiękne miasto, choć część jego uroku legła w gruzach za panowania dyktatorskich rządów Nicolae Ceausescu. To za jego nakazem wyburzono wiele cennym i zabytkowych budowli tym 22 cerkwie oraz historyczne centrum miasta. W zamian za pozbycie się niechcianych zabytków wybudowano w ich miejscu wysokie apartamentowce i 23 tysiące budynków mieszkalnych, a także rozbudowano Pałac Parlamentu. Kolejny krokiem było poprowadzenie od niego arterii przypominającej Pola Elizejskie, a także przeprowadzenie rzeki przez miasto poprzez budowę tamy na rzece Dymbowicy! Zaskoczeniem okazały się niedawno odkryte tunele podziemne wykopane na prywatny użytek dyktatora. W tym 10 km trasy metra i trasy przejazdowe dla jego samochodów. Wojsko wybudowało także czteropiętrowy schron atomowy pod pałacem parlamentu na polecenie Ceausescu. Nie wszystko jednak udało mu się zrównać z ziemią. Część z zabytków ocalała, jest objęta ochroną i udostępniona dla zwiedzających. Co zatem warto zobaczyć, będąc w Budapeszcie?

     

Pałac Parlamentu – jego budowę rozpoczęto w 1983 roku, po wyburzeniu około 7 km² centrum starego miasta i przesiedleniu około 40 tysięcy ludzi z jego obszaru. Jest to największa budowla w Europie i największa budowla cywilna na świecie. Jej powierzchnia to 65 000 m². Posiada dwanaście nadziemnych i osiem podziemnych kondygnacji, na których znajduje się 1100 pomieszczeń.
Bulwar Unirii, arteria poprowadzona od Pałacu Parlamentu, mająca przypominać francuskie Pola Elizejskie.
Pałac Królewski to ogromna budowla znajdująca się na Placu Rewolucji. Mieści się w nim Narodowe Muzeum Sztuki z ponad stu tysiącami dzieł sztuki.
Ateneum Rumuńskie - budowla z roku 1888, w której znajduje się przepiękna sala koncertowa z niesamowicie zdobioną kopułą wieńczącą sklepienie. Jedna z najbardziej urokliwych budowli w Bukareszcie.
Łuk Triumfalny wzniesiony został przez Rumunów po odzyskaniu niepodległości. Po pierwszej wojnie w roku 1922, gdy uległ zniszczeniu, odbudowano go, jednakże w 1935 zburzono go i postawiono nowy Łuk Triumfalny na znak pamięci rumuńskich żołnierzy. Symbolizuje także międzypaństwową rumuńsko – francuską przyjaźń.
Park Karola II to największy park w Bukareszcie. Zajmujący powierzchnię 110 ha. Położony jest nad jeziorem Herastrau. Na terenie parku znajduje się również Muzeum Wsi.
Katedra patriarchalna to główna świątynia prawosławnego kościoła oraz Katedra Świętego Józefa – katedra rzymsko – katolicka.
Liczne cerkwie: Cerkiew Kretzulescu, Cerkiew Colţea, Cerkiew Grecka, Cerkiew Kretzulescu, Cerkiew księżniczki Balaşy, Cerkiew księcia Michała, Cerkiew Włoska – kościół rzymsko- katolicki.
Liczne muzea: Curtea Veche, Muzeum Historii Bukaresztu, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Historii Rumunii, Muzeum Literatury Rumuńskiej, Muzeum Rumuńskiego Chłopa, Narodowe Muzeum Sztuki, Muzeum Wsi, Narodowe Muzeum Wojskowe.

Wszystkie te atrakcje, są możliwe do zobaczenia dzięki tanim lotom do Bukaresztu.

 

Tanie loty do Bukaresztu - Jedzenie w Bukareszcie

Jedzenie w Bukareszcie jest bardzo smaczne. Warto spróbować tamtejszych specjałów. Królują tu mięsa i przeróżnego rodzaju kiełbaski. Do dań mięsny podawane są ziemniaki w różnej formie. Rumuni lubią także zupy. Typowo rumuńską potrawą są sarmale – tamtejsze gołąbki robione w bardzo podobny sposób jak u nas, a także mamaliga - kasza kukurydziana podawana ze śmietaną lub serem. Polecamy także spróbować rumuńskiego wina.

 

Tanie loty do Bukaresztu - Jak się poruszać po Bukareszcie?

Najwygodniejszą i najszybszą formą komunikacji miejskiej jest dobrze rozbudowane metro, (Metrorex) zapewniające doskonałe połączenia. Siec stanowi ponad 67 km linii podziemnej tras kolejowych. Niestety jeśli chcemy skorzystać z autobusu, konieczny jest wówczas zakup dwóch różnych biletów: na przejazd metrem i przejazd środkami komunikacji naziemnej (autobusy, tramwaje i trolejbusy).

 

Tanie loty do Bukaresztu - Atrakcje w okolicy:

Największą atrakcją dla przybyłych do miasta turystów jest dobry dojazd do Morza Czarnego. Podróż do Konstancy trwa nieco ponad 2 godziny (samochodem). Jedzie się wygodnie, ponieważ Bukareszt i Konstancy łączy autostrada. Jeśli jednak nie dysponujemy autem, doskonałym rozwiązaniem będzie podróż klimatyzowanym pociągiem. Czas przejazdu to 4 godziny. Stąd już blisko jest do licznych nadmorskich kurortów, do których z miasta odjeżdżają busy.

 

Tanie loty do Bukaresztu - Pogoda i klimat w Bukareszcie.

W kraju panuje klimat kontynentalny z bardzo ciepłym latem i mroźną zimą. Średnia temperatura latem to około 23 °C, jednakże w lipcu i sierpniu temperatury sięgają nawet 40 °C. Zimą słupki rtęci często wskazują 0 °C, a nawet mniej. Wszystkim turystom, którzy wybierają się na odpoczynek w te rejony, proponujemy gorące lato lub bardzo ciepłą jesień. Pamiętaj, że tanie loty Bukareszt, tylko z FRU.pl!