gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Chicago

już od 1781 zł
26 lis 03 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Chicago

Bilety lotnicze Polska Chicago

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Katowice
13 lut (śro)
Air Canada
Chicago
20 lut (śro)
Air Canada
Kraków
11 lut (pon)
American Airlines
Chicago
04 mar (pon)
American Airlines
Kraków
21 sty (pon)
British Airways
Chicago
28 sty (pon)
American Airlines
Kraków
22 sty (wto)
British Airways
Chicago
28 sty (pon)
American Airlines
Kraków
13 lut (śro)
British Airways
Chicago
04 mar (pon)
American Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Chicago

Przewodnik po lotach Chicago

Tanie loty Chicago: Chicago

Tanie loty do Chiacago na FRU.PL

Jak znaleźć tanie loty do Chicago, jeżeli nie na FRU.PL? Tutaj wybierasz z oferty ponad 500 linii lotniczych, masz możliwość lecieć bezpośrednio lub z przesiadką, jeżeli zleży CI na bardzo konkretnym terminie lub niższej cenie. Bilety lotnicze do Chicago zarezerwujesz bez problemu, ale pamiętaj, że najtaniej podróżują ci, którzy rezerwują z wyprzedzeniem. W przypadku lotów do USA dobrym terminem jest wykupienie lotu między 6 a 3 miesiącem przed wylotem. Trzy miesiące to też optymalny termin, żeby złożyć wniosek o wizę amerykańską.

Obecnie najniższe ceny lotów do Chicago zaczynają się już od 18 zł. Jeżeli masz dużo czasu i czekasz na jeszcze większe promocje zapisz się na Alarm Cenowy do Chicago. Dostaniesz e-maila, gdy tylko ceny biletów lotniczych spadną do wpisanej kwoty.

Tanie loty do Chicago - historia miasta

Jeszcze na początku XIX wieku nikt nie podejrzewał, że w miejscu, gdzie rzeka Chicago wpada do jeziora Michigan, na ziemiach Indian Illinois, powstanie wielka metropolia.Pierwszym traperem, który osiedlił się wśród Indian był czarnoskóry Jean Baptiste Point du Sable z Haiti. W 1803 r. Amerykanie wznieśli Fort Dearborn, ale ten niecałe dziesięć lat później został zniszczony przez Indian w czasie wojny amerykańsko-brytyjskiej. Nie odstraszyło to kolejnych osadników. Wietrzne Miasto rozwinęło się w błyskawicznym tempie właśnie dzięki położeniu między wschodnimi wybrzeżami a Dzikim Zachodem. Spławnymi rzekami i lądem przybywali ludzie z całego kraju i w ciągu kolejnych dziesięcioleci podwajało liczbę mieszkańców. Nie przeszkodził w tym nawet pożar z 1871 roku, według legendy spowodowany przez krowę pani O'Leary, zwierzę miało kopnąć lampę (dziennikarz Michael Ahern przyznał się, że historię wymyślił, ale ta zadomowiła się w świadomości mieszkańców). Mieszkańcy wykorzystali to wydarzenie do wybudowania miasta z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań. W ten sposób narodziła się architektoniczna szkoła chicagowska, która stała się na wiele lat wzorem nowoczesnego, wielkomiejskiego budownictwa. Najwyższym drapaczem chmur w Chicago jest zbudowany w latach 70. Sears Tower wznoszący się na 440 metrów (obecnie przejęła go firma Willis). Z tarasu widokowego na 103 piętrze roztacza się widok na ponad 80 km, co oznacza, że widać sąsiednie stany. Sam budynek pokryto ogniotrwałą warstwą, co było potrzebne, bo rocznie uderza w niego prawie pół tysiąca piorunów. Główną ulicą miasta jest Michigan Avenue z licznymi parkami miejskimi między wieżowcami. Najsłynniejszy odcinek nazywany jest Złotą Milą. Możesz się tu znaleźć w każdej chwili, bo tanie loty do Chicago są dostępne od ręki.

Na pewno trzeba zajść do trzech miejsc: do The Art Institute’s Modern Wing, Field Museum oraz Adler Planetarium. W pierwszym zobaczy się kolekcję XX-wiecznej sztuki w trzech pawilonach zaprojektowanych przez Renzo Piano, w drugim miłośnicy dinozaurów znajdą szkielet prawdziwego tyranozaura, a ostatnia atrakcja to najstarsze planetarium po zachodniej stronie globu. Działa od 1930 roku. W Astronomy Museum na interaktywnych wystawach można zobaczyć rzadkie dzieła astronomiczne, przyrządy, dowiedzieć się, co się dzieje w kosmosie i jak się go bada, a w specjalnej sali puszczane są filmy IMAX o astronomii. W ramach kampusu muzealnego stworzono także Shedd Aquarium. W czasie wystawy światowej w 1933 r. wpuszczono do zbiornika rogozęba australijskiego, który żyje do dziś. Obiekt służy ochronie zagrożonych gatunków i popularyzacji wiedzy o ekologii i środowisku. Żyją w nim gatunki zwierząt i koralowców z całego świata. W Field Museum oprócz wspomnianych szczątek tyranozaura jest wiele reliktów z całego świata, które zachwycą antropologów i zoologów.

Jeżeli ma się czas na wypad na dalszy wypad, warto pojechać do Willmete, gdzie mieści się świątynia wszystkich wyznań postawiona przez wyznawców Bahai, religii, która akcentuje jedność całej ludzkości. Bogata symbolika i ciekawa architektura przyciągają do tego miejsca nieminiej niż nieznane zbyt dobrze w Polsce wierzenia.

Można zjeść w Chinatown, albo zdecydować się na rejs po jeziorze. Na spacer idealnie nadaje się Aleja Solidarności, która kończy się pominikami Kopernika i Kościuszki. Do wyboru mamy też ogród botaniczny i niezliczone parki w tym Grant Park i Fontannę Buckingham ufundowaną na pamiątkę Clarence’a Buckinghama przez jego siostrę, Millenium Park czy Daley Bicentennial Plaza, gdzie można pojeździć zimą na łyżwach. Wzdłuż jeziora jest też kilka plaż.

Do Chicago linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

Tanie loty do Chicago - Kuchnia w Chicago

Najważniejszym kulinarnym wydarzeniem roku jest festiwal Taste of Chicago. Wiele osób ma w zwyczaju stołować się na mieście, więc działa mnóstwo ciekawych restauracji od budek z burgerami, przez kuchnie etniczne prowadzone przez imigrantów po luksusowe lokale. Oczywiście, będąc w Ameryce trzeba spróbować legendarnych steków i niemniej słynnych żeberek. Niesłabnącą popularnością cieszą się owoce morza. Charakterystyczna chicagowska pizza ma grube ciasto ustrukturyzowane kaszką kukurydzianą i z włoskimi kiełbaskami. Oprócz tego działa mnóstwo restauracji etnicznych. Wszędzie jednak porcje są ogromne, niezależnie od ceny.

Tanie loty Chicago: Chicago, fontanna Buckingham

Tanie loty do Chicago - linie lotnicze:

Tanie loty do Chicago - Klimat i pogoda

Chicago leży w strefie klimatu kontynentalno-morskiego. Pory roku pokrywają się z tymi w Polsce. Temperatura zimą spada 10 stopni poniżej zera, a latem wzrasta do trzydziestu. Często pada, najwięcej w grudniu i styczniu oraz w maju, najmniej we wrześniu, ale nie intensywnie. Najsilniejsze deszcze są w sierpniu. Zgodnie z przydomkiem „Wietrzne Miasto” prawie ciągle wieje ze strony jeziora Michigan.

Tanie loty do Chicago

Jako że w Chicago znajduje się jedna z największych polonii, można polecieć d Wietrznego miasta bez przesiadek. Takie połączenia oferuje LOT z Warszawy. Tanie loty bezpośrednie do Chicago zaczynają się od dwóch tysięcy w obie strony. Z przesiadkami będzie jeszcze korzystniej – okazje zaczynają się już od tysiąca złotych. Najczęściej wybieranymi przewoźnikami na tej trasie są oprócz Lotu: Delta, Air France, KLM, Lufthansa i germanwings, choć to oczywiście nie wszyscy. Podroż bezpośrednia trwa około 9 godzin, z przesiadką od 12 to 16.

Tanie loty z Warszawy do Chicago – lotniska

W odległości 30 km od centrum miasta położony jest Port Lotniczy Chicago-O'Hare stanowiący prawdziwą dumę stanu Illinois i jedno z najważniejszych lotnisk w całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest to drugi co do wielkości port lotniczy w USA, a rocznie z jego usług korzysta ponad siedemdziesiąt milionów podróżników! Na lotnisku znajduje się pięć terminali. Warto pamiętac, że wszystkie przyloty zagraniczne obsługiwane są przez terminal 5. Właśnie tutaj wylądujesz, jeżeli zarezerwujesz Tanie loty do Chicago.

Dojazd z Portu Lotniczego Chicago-O'Hare

Pociągi Wyjątkowo wygodną opcją dojazdu z lotniska do centrum miasta będzie skorzystanie z pociągu. Pociągi CTA pozwalają odbyć podróż do Chicago w mniej niż 45 minut, a sam przejazd kosztować was będzie 5 dolarów. Stacja pociągowa znajduje się w pobliżu Terminali 1,2 i 3. Między Terminalem 5 a Terminalem 2 kursuje specjalny, bezpłatny pociąg ATS, który pozwoli wam szybko znaleźć się na stacji głównej.
Taksówki Możecie również skorzystać z taksówek działających w okolicy lotniska. W tym przypadku podróż będzie trwała około pół godziny, a jej koszt wyniesie około 40 dolarów.

Tanie loty do Chicago - Ważne informacje

Wizy amerykańskie dzielą się na imigracyjne i nieimigracyjne. Jeżeli podróż odbywamy w ramach wakacji albo chcąc odwiedzić rodzinę, wybieramy wizę nieimigracyjną. Dla osób podróżujących służbowo lub w celach turystycznych jest wiza odpowiednio B-1 i B-2. Wiza B-2 jest także dla tych, którzy chcą odwiedzić swoją rodzinę. Trzeba wykazać, że pobyt ma charakter czasowy, przyświeca nam określony cel (udział w konferencji, odpoczynek w kurorcie, leczenie w specjalistycznym szpitalu itd.). Konsulowi należy udowodnić, że posiada się odpowiednie środki na podróż i utrzymanie oraz że ma się w kraju zamieszkania silne więzy, które uniemożliwiają imigrację.  Wymagane dokumenty to: formularz DS-160 (umieszczony na stronie internetowej ambasady USA), paszport z datą jeszcze pół roku po planowanej wizycie, aktualne zdjęcie w formacie 5x5 cm, potwierdzenie opłaty za rozpatrzenie wniosku (160 dolarów) oraz potwierdzenie terminu spotkania z urzędnikiem konsularnym. Pierwsze kroki wykonuje się przez Internet, za pośrednictwem strony ambasady, a następnie przynosi się dokumenty na umówioną rozmowę, w trakcie której konsul zbierze dodatkowe informacje o rodzinie, planach na przyszłość, pracy i studiach. Takie spotkanie nie trwa zwykle długo a odbywa się w języku angielskim albo w polskim (urzędnik zna oba). W języku angielskim odbywają się te rozmowy, które dotyczą wyjazdów na studia lub w ramach pracy.

Wiza ma określoną datę ważności, w jej ramach możliwy jest wjazd na teren Stanów Zjednoczonych. Sam pobyt jednak nie może przekroczyć określonej długości, którą wyznacza urzędnik imigracyjny w punkcie granicznym na formularzu I-94. Posiadanie wizy nie gwarantuje jeszcze wjazdu na teren USA. Decyzję wydaje się w punkcie granicznym.

Na granicy powinno się zdeklarować sumy powyżej 10 tys. dolarów (w tym na kartach płatniczych). Nie wolno posiadać narkotyków, wwozić żywności i roślin. Nie ma obowiązku meldunku czy wykupienia ubezpieczenia, ale to drugie warto mieć, ponieważ koszty leczenia są wysokie.

Aby wypożyczyć samochód trzeba mieć prawo jazdy (wystarczy polskie, ale kontrole drogowe czasem wymagają międzynarodowego), paszport w ważną wizą, kartę kredytową i ukończone 25 lat. Trzy systemy wypożyczania samochodów różnią się tym, czy trzeba płacić od każdej mili, od przekroczonego limitu czy niezależnie od przejechanej trasy. Występują różne rodzaje ubezpieczeń: CDW/LDW – od wypadku, kradzieży i wandalizmu, SLP/SLI – od szkód do miliona dolarów, PAI – na koszty leczenia, PEC – od kradzieży i zniszczenia rzeczy z samochodu. Niektóre karty kredytowe pokrywają koszt ubezpieczenia, jeżeli się nimi płaci.

Trzeba mieć przejściówkę do gniazdek elektrycznych, bo napięcie w amerykańskich wynosi 120 V.

Adres Ambasady

Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki

Al. Ujazdowskie 29/31, 00-540 Warszawa

tel. 628 30 41-49; fax 628 82 98

tlx 813304 usa pl, 817771 usa pl

www.usaemb.pl

Ambasada RP

2640 16th Street, N.W., Washington, D.C. 20009

tel. (0-01202) 234-3800, 363-2189; fax 328-6271

tlx (230) 62075182 ESL UD

http://www.polishworld.com/polemb

Konsulat Generalny RP w Chicago

1530 North Lake Shore Drive, Chicago,

Illinois 60610-1695 USA

tel. (0-01312) 337-8166; fax 337-7841

e-mail: polcon@interaccess.com

http://www.polishconsulatechicago.org

Zobacz wszystkie tanie loty do USA i wybierz najlepszą ofertę. Pamiętaj, że samo podróżowanie po Stanach jest dosyć tanie.