X
Ładowanie...

Tanie loty do Czarnogóry

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
22 kwi 29 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Czarnogóra

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Czarnogóra

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Czarnogóra

Przewodnik po lotach Czarnogóra

Tanie loty do Czarnogóry – przewodnik

CZARNOGÓRA

Czarnogóra to kraj graniczący z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią. Słynie jako perła Bałkanów, zachwyca górzystym ukształtowaniem terenu, wspaniałym wakacyjnym klimatem, piaszczystymi plażami. Mimo że zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię, skupia ogromną liczbę atrakcji. Tanie loty do Czarnogóry obfitować będą w moc wrażeń! Warto udać się m.in. do największych miast, m.in. Podgorica, Nikšić, Pljevlja oraz Bijelo Polje, zdobyć najwyższy szczyt Zla Kolata (o wysokości 2534 m n.p.m.), a także wybrać się do aż pięciu parków narodowych. Turyści jednak najchętniej wybierają się w okolice wybrzeża kraju, które rocznie przyciąga coraz większą liczbę turystów.

Tanie loty do Czarnogóry – Najciekawsze zabytki i atrakcje

Do Czarnogóry turystów przyciągają przede wszystkim piaszczyste plaże, piękne widoki, ciepłe morze i życie nocne. Poza tym warto zwiedzić zabytki i zwrócić uwagę na przyrodę – m.in. parki, jeziora czy góry. W miastach zaś można poznać wieloletnią spuściznę, a wybrane zabytki wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zatoka Kotorska (Boka Kotorska): zatoka leżąca na Adriatyku; głęboko wcina się w głąb lądu, tworząc zawijasy przypominające fiordy. Nazywana jest bałkańskimi fiordami; wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kotor: miasto położone na wybrzeżu Adriatyku, nad zatoką. Niezwykłe miasto z wieloma perełkami kultury, przystanią oraz promenadą. Starówka Kotoru także została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zwiedzić urokliwe miasteczko, aby poczuć tutejszy klimat.
Rejs na wyspy: z przystani warto wybrać się w rejs łodzią na jedną z wysepek leżących w zatoce lub przepłynąć wnętrzem skalnej groty; można też zdecydować się na tzw. taksówkę wodną.
Stari Bar: maleńka, ale urokliwa Starówka. W Barze mieści się ponadto wspaniała, piaszczysta plaża, a także infrastruktura dostosowana pod turystów. Z Baru kursuje też kolejka linowa, którą można dotrzeć do Belgradu, stolicy Serbii.
Budwa: jeden z najsłynniejszych kurortów; słynie z bajecznych, tętniących życiem plaż oraz nocnego życia – tu zabawa trwa do białego rana. Koniecznie trzeba się też wybrać na Starówkę. Ponadto panują tu doskonałe warunki także do uprawiania wodnych sportów, np. nurkowania czy windsurfingu. W Budwie organizowane są także cykliczne imprezy kulturalne.
Perast: zabytkowe miasteczko położone przy Zatoce Kotorskiej. Miasteczko nazywane jest również miastem białych kościołów, ze względu na charakterystyczne białe zabudowania. W pobliżu znajdują się dwie urokliwe, charakterystyczne wyspy: Wyspa św. Jerzego oraz Wyspa Matki Boskiej na Skale.
Horceg Novi to kolejny przepiękny kurort – miasteczko położone w Zatoce Kotorskiej charakteryzujące się orientalną zarówno roślinnością, jak i zabudową. To doskonałe miejsce dla osób kochających sporty wodne, ale także dla plażowiczów ceniących wypoczynek na plaży, dobry posiłek i wyjątkowy klimat miasta.
Sveti Stefan to kurort i wyspa dla najbogatszych turystów. Jeden z najbardziej charakterystycznych widoków Czarnogóry, który w głównej mierze zarezerwowany jest dla śmietanki odwiedzającej ten kraj. Jeśli jednak macie czas, pieniądze i ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiedzić to miasto
Petrovac to znacznie spokojniejsze miasteczko z uroczą piaszczystą plaża zakończoną wysokim, skalnym klifem, z którego roztacza się niezapomniany widok
Ulcinj to miejscowość znana z największej piaszczystej plaży na wybrzeżu adriatyckim, której długość to aż 13 km oraz mniejszej plaży położonej tuż przy starówce. Warto zwiedzić owo małe miasteczko, ponieważ jest niezwykle urokliwe, a w jego budownictwie odbijają się już lekko orientalne dźwięki islamu, ponieważ miasto to graniczy z Albanią
Rafting – spływ pontonem lub kajakiem rzeką Tarą. Podczas przepływu tą piękną rzeką możemy podziwiać niesamowity krajobraz kształtujący się w jednym z największych kanionów na świecie i najgłębszym kanionie w Europie. Ściany skał otaczających rzekę są momentami całkowicie pionowe i wznoszą się na wysokość aż 1300 metrów. Między ścianami kanionu rozpościera się wysoki na 172 metry most przęsłowy. Długość przełomu Tary to aż 78 km, a podczas spływu tą rzeką mijamy dwa Parki Narodowe: Park Narodowy Tara i Park Narodowy Durmitor.

Ważne adresy i numery telefonu

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Czarnogórze
ambasador : Grażyna Sikorska
Czarnogóra, Podgorica, Kozaračka 79, 81000
Tel.: +382 20 608 320 Tel.: +382 20 608 321 Tel. dyżurny: +382 67 326 071 Faks: +382 20 658 581
Numery telefonu
Z komórek wystarczy wybrać 112, które jest ogólnym numerem alarmowym dla Unii Europejskiej
Policja – 92
Pogotowie ratunkowe – 94
Straż pożarna – 93
Pomoc drogowa – 987

Tanie loty do Czarnogóry – kuchnia

Kuchnia czarnogórska zaskakuje bogactwem i różnorodnością - w kraju leżącym nad Morzem Adriatyckim, ale i w otoczeniu wysokich gór każdy znajdzie coś dla siebie. Lekkie sałatki, owoce morza, w może konkretne dania mięsne? Tanie loty do Czarnogóry to okazja, aby wybrać się w kulinarną podróż! Wśród tradycyjnych dań warto wymienić mięsa z rusztu, ale i ryby oraz owoce morza. Na północy, w górach, królują mięsa na czele z jagnięciną, a w okolicach Lovcen kiełbaski czy suszona baranina. Jezioro Szkoderskie słynie z karpia oraz pstrąga, a nad Adriatykiem rozkoszować się można warzywami ('punjene paprike' – faszerowane papryki, 'prebranac' – zapiekana fasola z cebulą i papryką, serwowana w glinianym naczyniu) oraz owocami morza, a także oliwą z oliwek, która stanowi podstawę lub dodatek niemal do każdego czarnogórskiego dania! Polecamy m.in. 'cevapčići', czyli grillowane szpadki z mięsa wołowego i wieprzowego, 'pršut', szynkę wieprzową – suszoną i wędzoną w specjalnych warunkach, sałatkę bałkańską lub Šopską.

Ryby i owoce morza przyrządza się na wiele sposobów, polecamy okonia morskiego, piotrosza czy bardzo tu cenioną doradę. W czarnogórskim menu nie brakuje też potraw z kalmarów, kałamarnic czy ośmiornicy. Na deser najsłynniejsza jest baklava, przysmak spopularyzowany w Turcji, ale stanowiący klasykę także w krajach bałkańskich. Dodatkowe smaku dodaje mu miód, z którego region bałkański słynie. Jeśli wolicie spróbować czegoś oryginalnego, wybierzcie ciasto 'kesten torta' z jadalnych kasztanów. Z alkoholi spróbujcie lub przywieźcie w prezencie 'rakiję', mocną wódkę owocową (np. śliwkową, winogronową) lub z orzechów włoskich. Z win zaś najbardziej znany jest Vranac, czerwone wino wytrawne.

Tanie loty do Czarnogóry – klimat i pogoda

Wybrzeże Czarnogóry leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a we wnętrzu kraju panuje klimat podzwrotnikowy kontynentalny. Latem na wybrzeżu średnia temperatura wynosi 26 °C, choć nawiew mas powietrza z Afryki często przynosi ze sobą upalne temperatury – nawet do 40 °C! Lato trwa bardzo długo i kąpieli w morzu można zażywać jeszcze w październiku! W zimę utrzymuje się przez długi czas, nawet do początku ciepłych letnich miesięcy – nawet wtedy można tam jeszcze poszusować na nartach! Durmitor i Kolasin to dwa najbardziej znane ośrodki narciarskie, w których sezon trwa bardzo długo. Zima w Czarnogórze na terenach wybrzeża jest łagodna, a średnie temperatury wahają się pomiędzy 8 a 15 °C. Ze względu na ten fantastyczny klimat, warto wybrać tanie loty do Czarnogóry o każdej porze roku.

Tanie loty do Czarnogóry – wiza

Jeśli myślisz nad tanim lotem do Czarnogóry, ucieszy Cię, że wystarczy ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Obywatele Polski nie potrzebują wizy.

Tanie loty do Czarnogóry - historia

Czarnogóra chociaż jest jednym z najmłodszych krajów europejskich, to wzmianki o niej pojawiały się już w XIII wieku. Słowianie zamieszkiwali te tereny od VI w., natomiast wcześniej te tereny były pod władaniem Dokleatów, a później Rzymian przechodząc z czasem do Cesarstwa Bizantyjskiego. Słowianie przybywając na te ziemie, założyli Królestwo Zeta, nazwa ta obowiązywała do XII wieku. W roku 1389 Turcy podbili południową część kraju, ich nieustające ataki doprowadziły do tego że w roku 1482 podbili oni resztę kraju. W XVI wieku w kraju do władzy kościelnej i świeckiej doszedł Kościół Prawosławny. Mieszkańcy terenów Czarnogóry, zmobilizowali się by walczyć o niepodległość, walki te nasiliły się w XVIII w., począwszy od 1712, kiedy to czarnogórska partyzantka odniosła sukces zmuszając do odwrotu prawie 100 tysięczną armię. Walki trwały jeszcze wiele wiele lat, by finalnie Czarnogóra odzyskała niepodległość dopiero w 1878 roku, po kongresie berlińskim na którym zakończono wojnę Turków z Serbami. W roku 1910, panujący już, Mikołaj Petrovic ogłosił się królem, czyniąc z Czarnogóry królestwo. Trwało to jedynie przez 8 lat, z końcem I Wojny Światowej, przyłączono ją do Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, by w roku 1929 przekształcić ją w Jugosławię.
Jugosławia zostałą zatakowana przez Niemcy 6 kwietnia 1941 roku, bombardując i finalnie niszcząc Belgrad. Kraj ogłosił kapitulację, w przeciwieństwie do jego mieszkańców którzy utworzyli partyzanckie armie, pod wodzą Josipa Broza Tito. Po II Wojnie Światowej objął on rządy nad Republiką Jugosławii, kraj został podzielony na 6 republik, a jedną z nich była Czarnogóra. Po jego śmierci, w roku 1980 w kraj zaczął gospodarczo podupadać. Chorwacja i Słowenia również chciał dążyć do oddzielenia od Jugosławii. Rządzący Jugosławią Slobodan Milosevic odpowiedział agresją, wysyłajac wojska na teryny buntujące się przeciw jego władzy, co doprowadziło do wojny rozpoczętej w 1992 r. Wojna ta trwała do roku 1995, przyniosła ona ponad 200 tysięcy ofiar cywilnych. Po kilku latach znowu rozpoczęły się bunty, na skutek czego samoloty NATO rozpoczęły bombardowanie Bałkanów trwające ponad 2 miesiące. Po jego zakończeniu Czarnogóry ogłosiła swoją neutralność, została ona jednak przyłączona do Serbii.
Na początku XXI w. nowy serbski rząd rozpoczął rozmowy na temat oderwania Czarnogóry od Serbii. W 2002 roku Serbia wraz z Czarnogórą podpisały porozumienie, na skutek którego Jugosławia przestała istnieć. Dwa lata później Czarnogóra rozpoczęła oficjlalny odłam od Serbii, przyjmując swoją własną flagę i wyznaczając granicę przyszłego Państwa. W roku 2006, większość ludności zamieszkującej Czarnogórę opowiedziała się w referendum za niepodległością. Pierwszy prezydentem kraju był Boris Tadić. Po kilku dniach odbyły się pierwsze wybory parlamentarne, ustanawiające pierwszy rząd Czarnogóry.

Tanie loty do Czarnogóry – lotniska

Czarnogóra dysponuje jedynie dwoma międzynarodowymi portami lotniczymi – Tivat oraz Podgorica. Reszta lotnisk to głównie lądowiska wojskowe.

Port lotniczy Tivat

Port lotniczy Tivat oddalony jest o około 4 km od centrum Tivat. Rocznie gości ponad 450 tysięcy pasażerów. Obsługuje takie linie lotnicze jak: LTU International, Montenegro Airlines, Air Berlin czy Austrian Arrows.

Dojazd na lotnisko/do centrum  

Taksówka: dostępne są one przed lotniskiem; koszt do centrum Podgoricy wynosi około 10 euro. Kurs trwa około 15-20 minut.
Wypożyczony samochód: do centrum można dojechać autem, które wypożyczycie na terenie lotniska. Mieści się ono przy Jadranskiej magistrali (E-65/E80), tylko 7 km od Kotoru i 3 km od centrum Tivatu. Niedaleko znajduje się zaś słynna zatoka, Boka Kotorska.
Minibus: różne firmy prywatne, m.in. Boka Sun oferują kurs do centrum. Można zarezerwować podróż m.in. telefonicznie.

Port lotniczy Podgorica

Port lotniczy Podgorica oddalony jest od centrum Podgoricy o ok. 12 km. Rocznie gości ponad 500 tysięcy pasażerów. Obsługuje takie linie lotnicze jak: Austrian Airlines, Croatia Airlines, Jat Airways, Montenegro Airlines i Turkish Airlines.

Dojazd na lotnisko/do centrum  

Taksówka: dostępne przed lotniskiem; koszt za kurs do centrum Podgoricy wynosi około 10 euro. Podróż trwa około 15-20 minut.
Wypożyczony samochód: do centrum można dojechać autem, które wypożyczycie na terenie lotniska. Dojazd zwykle trwa około 15 minut. Dojazd na lotnisko możliwy jest z drogi Podgorica – Bar.
Autobus: różne firmy oferują połączenia autobusowe do centrum. Sprzed terminala odjeżdżają także minibusy.

Tanie loty do Czarnogóry – przewoźnicy

Przelot do Czarnogóry zabierze minimum 3 godziny, dlatego zdecyduj się na linię lotniczą, która daje komfort – pieniądze nie mogą być jedynym kupienia przelotu. Prezentujemy listę przewoźników, którzy oferują tanie loty do Czarnogóry:

Tanie loty Air Berlin Czarnogora
Tanie loty Air Canada Czarnogora
Tanie loty Air France Czarnogora
Tanie loty Finnair Czarnogora
Tanie loty AlItalia Czarnogora
Tanie loty British Airways Czarnogora
Tanie loty Air Baltic Czarnogora
Tanie loty Ryanair Czarnogora
Tanie loty KLM Czarnogora
Tanie loty Lufthansa Czarnogora
Tanie loty LOT Czarnogora
Tanie loty Swiss Czarnogora
Tanie loty Austrian Airlines Czarnogora
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Czarnogora
Tanie loty SAS Czarnogora
Tanie loty Brussels Airlines Czarnogora
Tanie loty Aeroflot Czarnogora
Tanie loty EasyJet Czarnogora
Tanie loty UnMEed Airlines Czarnogora
Tanie loty WizzAir Czarnogora

Tanie loty do Czarnogóry – pozostałe lotniska wylotu

Nie tylko z Warszawy możesz polecieć do Czarnogóry. Porównaj ceny z innych miast wylotu:

Tanie loty Gdańsk Czarnogora
Tanie loty Kraków Czarnogora
Tanie loty Katowice Czarnogora
Tanie loty Łódź Czarnogora
Tanie loty Poznań Czarnogora
Tanie loty Rzeszów Czarnogora
Tanie loty Warszawa Czarnogora
Tanie loty Wrocław Czarnogora

Tanie loty do Czarnogóry na FRU.PL

Skąd wiemy, że w naszej wyszukiwarce kupisz najlepsze cenowo tanie loty do Czarnogóry? Odpowiedź wydaje się dziecinnie prosta, choć za FRU.PL kryje się najbardziej nowoczesna technologia. Mamy dostęp do wszystkich linii lotniczych, także tych, których nie da się rezerwować z Polski. Zaliczają się do nich tani przewoźnicy, a także ekskluzywni przewoźnicy, czyli od razu dostajesz wgląd do każdej możliwej oferty. Nie do każdego miejsca dolecisz bez przesiadek, z tej przyczyny oferujemy także podróże z przesiadkami – tak robi prawie każda przeglądarka, jednak tylko my składamy w jedną ofertę loty firm zrzeszonych w różnych hubach i systemach rezerwacyjnych – te połączenia oznaczamy znakiem Smart Connection.

W naszym serwisie wyszukasz bezpośrednie oferty do Czarnogóry, tanich firm i regularnych przewoźników, połączenia realizowane przez dwóch przewoźników (lot do Czarnogóry np. z Wizzair, powrót z inną) oraz połączenia ze zwykłymi przesiadkami lub Smart Connection. Wiemy, że nie ma lepszego przelotu niż w naszej wyszukiwarce i ręczymy za to – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Czarnogóry na FRU.PL ?

Tanie loty do Czarnogóry znajdziesz dzięki wyszukiwarce biletów lotniczych na górze serwisu FRU.PL. Zobacz też Kalendarz lotów i aktualny wykres najlepszych cen na trasie do Czarnogóry w nadchodzących miesiącach. W wynikach wyszukiwania masz jeszcze szansę zobaczyć, ile zyskasz zmieniając datę lotu do Czarnogóry, o dwa-trzy dni. Masz też wgląd do bieżących kosztów lotów do Czarnogóry z okresu podróży. I to nie wszystko.

Mamy użyteczne narzędzie, które sprawią, że będzie łatwiejsze znajdowanie najkorzystniejszych promocji lotów do Czarnogóry. Ustaw Alarm Cenowy. Wpisz cenę, która jest atrakcyjna, miasto, przykładowo Czarnogóry, a dostaniesz od nas maila natychmiast, gdy ceny spadną od wyznaczonego poziomu. Nie trzeba już sprawdzać co godzinę cen lotów do Czarnogóry, zrobimy to za Ciebie.

Jeżeli kochasz podróże, daj się zainspirować i zapisz się do Newslettera FRU.PL. Dobieramy najkorzystniejsze obniżki, informujemy o aktualnych promocjach i w dobrym momencie doradzamy, w którym momencie najkorzystniej bukować przeloty. Selekcja ofert jest skrupulatna, dlatego dostajesz tylko te wyjątkowo korzystne.

Hotel i wypożyczanie aut w Czarnogórze

FRU.PL oferuje znacznie więcej niż tanie loty do Czarnogóry. Pragniemy stworzyć Tobie szansę całościowego planowania podróży – nie tylko transportu samolotem. Znajdziesz z nami hotel oraz wynajmiesz samochód, który pozwoli Ci zobaczyć znacznie więcej. Opracujemy dla Ciebie transfer z lotniska Czarnogóra i damy odpowiedź na każde pytanie. Skontaktuj się z naszym Centrum Rezerwacji.

Jak podróżować tanio do Czarnogóry? Rady od FRU.PL

Uwielbiamy to, co robimy, dlatego wiemy dużo na temat lotów i miejsc, które widzieliśmy lub planujemy poznać. Dzielimy się naszym doświadczeniem i podpowiadamy Tobie, jak podróżować tanio do Czarnogóry.

 

Połączenia do Czarnogóry są najtańsze około 10-8 tygodni przed urlopem. To najkorzystniejszy moment na rezerwację transportu i noclegu.
Kiedy tylko możesz, lataj z bagażem podręcznym – na niedalekich trasach i gdy pobyt ma do dwóch tygodni, będzie w zupełności, a koszty za bagaż rejestrowany w tanich liniach lotniczych bywają droższe niż za sam przelot.
Nie zapomnij, żeby być na lotnisku przynajmniej 2 godz. przed startem. Okienka odprawy kończą pracę zazwyczaj na 45-30 minut przed planowanym startem.
Nie bierz wartościowych, delikatnych rzeczy, a jeżeli musisz – miej je w bagażu kabinowym. Zmniejszy to szansę, że się zniszczą.
Nie bój się przesiadek – zazwyczaj pomagają obniżyć nawet 3/5 standardowej ceny.

Tanie loty do Czarnogóry - loty z Polski

Jeśli chcą Państwo lecieć z Polski do Czarnogóry, to loty tam oferuje większość polskich lotnisk. Jeśli jednak zależy Państwu na bezpośredniej podróż, to należy wybrać jedno z lotnisk – Katowice, Warszawa-Okęcie lub Wrocław, ponieważ tylko z tych lotnisk leci się bez przesiadek do Czarnogóry, a dokładniej do Podgoricy. Poniżej przedstawimy Państwu kluczowe informacje na temat lotnisk i miast wylotu.

Katowice

Ten międzynarodowy port lotniczy, znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o 30 km o centrum Katowic. Jest on głównym portem województwa śląskiego. Pod względem ruchu pasażerskiego jest to 4. port lotniczy w Polsce. Lotnisko posiada wszelkie istotne udogodnienia, w tym sklepy, restauracje, Fast Track i Business Lounge.
Parking
Lotnisko przy Pyrzowicach posiada kilka stref parkingowych, znajdą tu Państwo również parking premium – położony najbliżej jednego z terminali i oferujący część miejsc zadaszonych. Parking nr 3 jest całodobowo strzeżony. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online (najpóźniej 12 godzin przed przyjazdem). Pobyt na parkingu nr 2 od 5 do 7 dni to koszt 69 zł. Łącznie znajduje się tutaj ponad 3900 miejsc parkingowych.
Dojazd
Na lotnisko poza dojazdem własnym samochodem, łatwo jest się dostać za pomocą autobusów, bądź autokarów. Autobusy linii miejskiej z Bytomia nr 85 i 53, z Mierzęcic nr 17 i z Katowic Linia Airport Bus. Autobusy „Linia Lotnisko”, które kursują z i do centrum Katowic. Usługi świadczą tu również prywatni przewoźnicy – Matuszek (Kraków – Pyrzowice), P-Air Pyrzowice Express (z Krakowa i Częstochowy), Leo Express (z Ostrawy).

Miasto

Katowice jako stolica województwa śląskiego i jego główny ośrodek, ma do zaoferowania bardzo dużo. Znakiem rozpoznawczym miasta jest Spodek, ale coraz wyższą pozycję na turystycznej mapie miasta zajmuje Strefa Kultury, która zresztą wyrasta obok Spodka. Innymi wartymi są Śląskie ZOO, wraz z Ogrodami i Wesołe Miasteczko.

Warszawa - Okęcie

Położony jest na jednej z dzielnicy Warszawy i oddalony zaledwie o 8 km od centrum miasta. Lotnisko to jest największe, jeśli chodzi o ruch pasażerski w Polsce. Ten port lotniczy posiada wszelkie udogodnienia typu – Fast Track, Executive Lounge, VIP Line, wypożyczalnie samochodów, stanowisko do foliowania bagażu, a także jest wyposażone w defibrylatory przewidziane dla nagłych przypadków.
Parking
Lotnisko posiada wielopoziomy parking podzielony na różne strefy. Opłata za postój od 11 do 15 dni wyniesie 270 zł. Jeśli regularnie korzystasz z parkingu przy lotnisku, możesz wyrobić kartę abonamentową.
Dojazd
Na lotnisko możemy dojechać na kilka sposobów, najłatwiej będzie oczywiście dojechać samochodem, dojazd jest świetnie oznakowany, a przedostanie się przez miasto, nie będzie stanowić problemu. Jeśli jednak nie mamy możliwości podróży samochodem, to możemy skorzystać z dojazdu środkami komunikacji publicznej, na lotnisko dojeżdzają autobusy miejskie linii – 175, 188, 148, 331 oraz N32, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie.

Miasto

Oferta turystyczna Warszawy jest naprawdę bogata! Znaleźć tu można wszystko – muzea, pomniki, historyczne budynki, historyczne tereny spacerowe, obiekty kultu religijnego czy inne zabytkowe miejsca. Warszawa jest ważnym ośrodkiem historycznym-zwłaszcza, jeśli chodzi o historię II Wojny Światowej ze względu na Powstanie Warszawskie. Do najważniejszych atrakcji na pewno należą: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Starówka, Plac Zamkowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Kościół Św. Anny itd. Tu nie da się nudzić.

Wrocław

Wrocławskie lotnisko znajduje się na jednym z osiedli – Strachowicach, oddalone jest ono o 10 km na zachód od centrum miasta. Port lotniczy znajduje się blisko obwodnicy Wrocławia, czyli S8, nie daleko jest jeszcze do drogi krajowej nr 8 oraz autostrady A4.
Terminal
Terminal portu lotniczego posiada wszelkie udogodnienia, a więc jest tu możliwość odprawy Fast Track, włączając w to Executive Lounge. Dodatkowo są tutaj rozmaite sklepy i restauracje. Do użytku pasażerów są również wypożyczalnie samochodów. Warto również wspomnieć, że lotnisko to otrzymało od pasażerów nagrodę Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce.
Parking
Przy wrocławskim lotnisku znajdziemy parking na ponad 2000 miejsc parkingowych. Posiada on specjalnie wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również bezpłatna strefa Kiss&Fly.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Na lotnisku kursują 2 linie autobusów miejskich – nr 106 i 206. Pierwszy z nich kursuje za dnia, a drugi nocą na trasie lotnisko-dworzec PKP. Poza autobusami miejskimi na lotnisko dojeżdża jeszcze WRO Airport Express.

Miasto

Wrocław słynie przede wszystkim z posiadania ponad 100 mostów, a jednym z ciekawszych jest Most Tumski, czyli most zakochanych. Zostając przy wodzie, to do jednej z ciekawszych atrakcji należy Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie, oczywiście znajdziemy tu jeszcze aquapark, zoo i Afrykarium. Będąc w stolicy dolnego Śląska, trzeba zobaczyć Panoramę Racławicką. Polecamy również wycieczkę na którąś ze znanych wież, czy to Katedry, czy kościoła garnizonowego, czy też matematyczna.