X
Ładowanie...

Tanie loty do Dubaju

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Dubaj

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Dubaj

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Dubaj

Przewodnik po lotach Dubaj

Tanie loty do Dubaju – jak szukać tanich lotów?

Tanie loty: Dubaj

Dubaj to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki FRU podróż do tego magicznego miejsca nie musi stać się znaczącym obciążeniem dla waszego portfela. Aby znaleźć tanie loty do Dubaju, skorzystajcie z wyszukiwarki dostępnej na naszej stronie internetowej. Tam wybierzcie ilość pasażerów oraz proponowany termin wyjazdu, żeby móc obejrzeć najnowsze oferty. FRU łączy loty bezpośrednie, składane i Smart Connection – te ostatnie pozwalają obniżyć cenę nawet o 60-70%! Obecnie ceny tanich lotów do Dubaju zaczynają się od 643 zł, a najkrótszy lot trwa 6h 0min. Jeżeli chcecie dostawać najświeższe newsy dotyczące naszych, aktualnych promocji, już dziś zapiszcie się do newslettera bądź też skorzystajcie ze specjalnego Alarmu Cenowego.

Tanie loty do Dubaju - linie lotnicze

Pomiędzy Polską a Dubajem kursuje wielu przewoźników, ale większość połączeń to loty przesiadkowe. Od listopada 2016 roku linia lotnicza Wizz Air oferuje bezpośrednie loty do Dubaju z Katowic - zobacz więcej na tanie loty do Dubaju z Wizz Air.

Tanie loty British Airways Dubaj
Tanie loty Emirates Dubaj
Tanie loty Ryanair Dubaj
Tanie loty Gulf Air Dubaj
Tanie loty KLM Dubaj
Tanie loty Lufthansa Dubaj
Tanie loty LOT Dubaj
Tanie loty Swiss Dubaj
Tanie loty Egyptair Dubaj
Tanie loty Czech Airlines Dubaj
Tanie loty QATAR AIRWAYS Dubaj
Tanie loty Ukraine Airlines Dubaj
Tanie loty WizzAir Dubaj

 

Tanie loty do Dubaju – alternatywy

Podróż do Dubaju możecie rozpocząć w różnych miejscach, bo loty przesiadkowe mogą być tańsze niż bezpośrednie. Tanie loty do Dubaju znajdziecie z tych miast:

Tanie loty Gdańsk Dubaj
Tanie loty Kraków Dubaj
Tanie loty Katowice Dubaj
Tanie loty Poznań Dubaj
Tanie loty Warszawa Dubaj
Tanie loty Wrocław Dubaj

 

Możecie porównać ofertę wszystkich tanich lotów do ZEA, a więc także do takich miast jak Abu Dabi, Ras Al Khaimah i Sharjah.

Tanie loty do Dubaju – lotniska

Port lotniczy Dubaj został umiejscowiony 5 km od ścisłego centrum miasta. Rocznie obsługuje około 70 mln pasażerów i ciągle jest rozbudowywany. Władzom miasta wyjątkowo zależy na ciągłym rozbudowywaniu i modernizacji tego istotnego lotniska. Obecnie z obiektu korzysta niemal stu przewoźników z całego świata.

Port Lotniczy w Dubaju (DXB) jest jednym z największych lotnisk na świecie. Posiada trzy nowoczesne terminale, które stanowią główny węzeł komunikacyjny Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jeden z terminali zajmuje się tylko i wyłącznie obsługą linii lotniczych Emirates. Władze Emirates dążą do zwiększenia zasięgu linii, tak aby z każdego większego miasta na świecie było bezpośrednie połączenie z Dubajem. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój gospodarczy tego miasta, jest to cel, który może zostać osiągnięty. Na lotnisku znajdziemy bogatą ofertę usługową, począwszy od barów, kafejek, wykwintnych restauracji a skończywszy na poczcie oraz klubie fitness. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort pasażerów, którzy czekają na przesiadkę, na lotnisku znajdują się specjalne sale wyposażone w leżaki. Istnieje również możliwość wynajęcia pokoju w luksusowym hotelu na godziny, jednakże cena oscyluje w granicy 50 $ za godzinę. Jak niemal wszystko w Dubaju, także lotnisko jest luksusowe - co nie znaczy, że trudno o tanie loty do Dubaju.

Dojazd z Portu Lotniczego Dubaj

Popularnym sposobem dotarcia z lotniska do centrum Dubaju jest taksówka. Pojazdy do wynajęcia znajdziecie przed terminalami 1,2 i 3 – łatwo je poznać po charakterystycznym, kremowym kolorze. Opłata za każdy przejechany kilometr wynosi 1.96 dirhamów. Możecie również skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobus linii F55 dowiezie was z lotniska prosto na stacje metra Battuta. Dubajskie metro pozwala dostać się bez kłopotu do każdego zakątka miasta.

Tanie loty do Dubaju – przewodnik po atrakcjach

Dubaj, wycieczka na pustynię

Krajobraz Dubaju robi ogromne wrażenie na przyjezdnych. Potężne wieżowce pokazują, jak bardzo miasto rozwinęło się przez lata. Budowlą, którą po prostu musicie zobaczyć, podczas spędzanych tu wakacji jest Burdż Kalifa – najwyższy drapacz chmur na całym świecie! Osoby kochające zakupy bądź też pragnące nabyć pamiątki dla najbliższych, powinny wybrać się do Dubai Mall, czyli największego centrum handlowego w mieście. Tam miło spędzicie czas, a w eleganckich butikach kupicie wszystko, co niezbędne. Jeżeli chcecie wyszaleć się za wszystkie czasy, proponujemy emocjonującą wyprawę do Wild Waldi Water Park. Ten nowoczesny aquapark gwarantuje niezapomnianą rozrywkę gościom w każdym wieku! Amatorów nieco spokojniejszego spędzania urlopu zachęcamy do zwiedzania Zatoki Dubajskiej. Skosztujecie tam lokalnych przysmaków, zrelaksujecie się na plaży, lub wybierzecie się na przyjemną przechadzkę po parku Jumeirah - prawdziwej enklawie dzikiej przyrody. Jedną z popularniejszych atrakcji Dubaju są jednak wycieczki na pustynię. Można ją zwiedzać na wielbłądach, w samochodach z napędem na cztery koła. Organizowane są też wyścigi wielbłądów.

Tanie loty do Dubaju - transport

Nie tylko loty do Dubaju są tanie - także komunikacja na miejscu nie należy do drogich (zwłaszcza że beznyna jest śmiesznie tania). W Dubaju znajduje się rozwinięty system komunikacji miejskiej (głównie transport autobusowy), jednak przy ciągłym wzroście liczby mieszkańców niekiedy wydaje się niewystarczająco sprawny. Większość porusza się głównie własnymi samochodami, mogą się więc zdarzać korki. Wszędzie można się również poruszać taksówkami (zarówno publicznymi, jak i prywatnymi).

Popularnym środkiem transportu w Dubaju jest też metro. W całości mam być ono otwarte w 2012roku, tworząc dwie linie Red Line (Czerwona Linia) oraz Green Line (Zielona Linia). Pierwszą z nich dojedziemy z lotniska Rashidiya do Jebel Ali, natomiast zieloną linią dojedziemy z jednego centrum miasta do drugiego (rozdzielona rzeką Dubai Creek). Ciekawostką jest to, że metro w Dubaju, jest automatycznie sterowane (Driveless).

W pociągach i innych środkach komunikacji znajdują się strefy przeznaczone tylko dla kobiet. Kobiety mogą jednak podróżować w części, w której przebywają też mężczyźni.

Tanie loty do Dubaju – kiedy lecieć?

Latem w Dubaju panują naprawdę wysokie temperatury (od 30 do 40 stopni), więc jeżeli jesteście wrażliwi na upał, polecamy wybrać inny termin. W okresie zimowym temperatura nie spada poniżej 10 stopni, a najprzyjemniej jest wiosną i jesienią.

Tanie loty do Dubaju - ważne informacje

Wiza w ZEA

Rezerwuj bez obaw tanie loty do Dubaju, bo wiza w przypadku pobytu turystycznego lub biznesowego nie jest potrzebna. Dopiero, jeżeli wycieczka trwa ponad 90 dni albo chce się podjąć pracę w ZEA, trzeba wyrobić sobie wizę.

Przydatne informacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem muzułmańskim, w którym obowiązuje prawo szariatu. W myśl jego przepisów utrzymywanie związków pozamałżeńskich jest zakazane i podlega karze. Przepisy te obejmują także niemuzułmanów. Handel, spożywanie oraz posiadanie narkotyków grozi wieloletnim więzieniem, bądź nawet podlega karze śmierci.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich bez specjalnego zezwolenia policyjnego zakazane jest spożywanie, przewóz oraz sprzedaż alkoholu. Hotele, także objęte są tymi przepisami, jednak w praktyce nie są one egzekwowane. Nie można jednak pic alkoholu oraz przebywać w stanie nietrzeźwości w miejscach publicznym, gdyż grozi za to areszt bądź wysoka grzywna. Trzeba pamiętać, iż w okresie ramadanu, od wschodu do zachodu słońca nie wypada jeść i pić w miejscach publicznych.

Jak się ubierać w Dubaju?

Dubaj jest nowoczesną metropolią. Klimat zachęca do zakładania ubrań z naturalnych materiałów przepuszczających powietrze, najlepiej w jasnych kolorach. Stosując się do norm lokalnych, nie wypada odsłaniać ramion i kolan - dotyczy to wszystkich, bez względu na płeć. W Dubaju nikogo nie dziwi kobieta bez chusty na głowie. Jedynie w meczecie naprawdę trzeba zasłonić włosy. Na plażach można być w dwuczęściowym bikini (nie ma opalania się topless lu w stringach) lub w szortach (bez obcisłych slipków).

Kobieta w Dubaju

Kobiety w Dubaju mogą liczyć na specjalne traktowanie - są dla nich specjalne (szybsze) kolejki w urzędach, wydzielone miejsca w transporcie publicznym, a osoba zaczepiająca nieznajomą na ulicy uchodzi za niekulturalną. Można to wszystko odbierać dwojako, ale tak czy inaczej, do tych norm na miejscu należy się stosować.

 

Sprawdź także: Tanie loty do Dubaju z Pragi | tanie loty do Dubaju z Berlina | Tanie loty z Dubaju | Tanie loty z Dubaju do Budapesztu | Tanie loty Dubaj Bangkok