X
Ładowanie...

Tanie loty do Finlandii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Finlandia

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Finlandia

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Finlandia

Przewodnik po lotach Finlandia

Tanie loty do Finlandii

Jeżeli chodzi o loty do Finlandii, bezpośrednio do Helsinek można polecieć z Krakowa. O takie przeloty dba przewoźnik lotniczy Finnair, dzięki czemu z łatwością znajdziemy tanie loty do Finlandii. W kwestii innych miast Gdańsk oferuje podróżnym przelot do Turku liniami Wizz Air. Poszukując tanich lotów do Finlandii, warto „polować” na promocje, które zdarzają się dość często.

 

Tanie loty do Finlandii - linie lotnicze:

Tanie loty Aegean Air Finlandia
Tanie loty Air Berlin Finlandia
Tanie loty Air France Finlandia
Tanie loty Finnair Finlandia
Tanie loty Norwegian Finlandia
Tanie loty KLM Finlandia
Tanie loty Lufthansa Finlandia
Tanie loty LOT Finlandia
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Finlandia
Tanie loty SAS Finlandia
Tanie loty WizzAir Finlandia

 

 

Tanie loty do Finlandii - informacje o lotach z Polski

Loty z Finlandii do Polski zapewniają podróżnym dwa fińskie miasta. Są to Helsinki oraz Turku. Ceny takich lotów nie są zbyt wygórowane. Jeżeli znany nam jest termin powrotu do Polski najlepiej bukować bilety w dwie strony. Jest to często rozwiązanie korzystniejsze. Co więcej, niewygórowane ceny, jeżeli chodzi o loty z Finlandii do Polski, zapewniają także niedrodzy przewoźnicy lotniczy, czyli Wizz Air oraz Finnair.

 

 

Tanie loty do Finlandii - lotniska

Finlandia posiada dwa ważne porty lotnicze: Helsinki Vantaa oraz lotnisko Turku. Obydwa porty lotnicze obsługują zarówno tradycyjne, jak i tanie linie lotnicze. Lotnisko w Helsinkach jest oczywiście najbardziej znaczącym portem lotniczym w Finlandii, który oferuje pasażerom podróż w 120 różnych kierunkach na świecie. Lotnisko w Turku jest natomiast piątym co do wielkości lotniskiem w Finlandii.

Tanie loty do Finlandii - Dojazd na lotnisko

Lotnisko Helsinki Vantaa – port lotniczy oddalony jest od Helsinek o 19 km. Mimo to, dojazd na lotnisko jest doskonały, istnieje wiele linii autobusowych, które kursują między terminalami a centrum miasta co kilka minut. Do dyspozycji pasażerów pozostają także taksówki oraz samochody do wynajęcia.
Lotnisko Turku – ten port lotniczy znajduje się zaledwie 8 km od centrum miasta Turku. Mimo że należy do mniejszych lotnisk w Finlandii, posiada dwa terminale, spod których odjeżdżają autobusy oraz taksówki.

 

Tanie loty do Finlandii - wylot z Polski

Poniżej prezentujemy listę polskich miast, z których można wykupić tanie loty do Finlandii:

Tanie loty Gdańsk Finlandia
Tanie loty Kraków Finlandia
Tanie loty Katowice Finlandia
Tanie loty Poznań Finlandia
Tanie loty Rzeszów Finlandia
Tanie loty Szczecin Finlandia
Tanie loty Warszawa Finlandia
Tanie loty Wrocław Finlandia

 

 

Tanie loty do Finlandii - miasta

Helsinki – najważniejsze miasto Finlandii, przede wszystkim dlatego, że stanowi jego stolicę. Leżą nad Zatoką Fińską stąd też znajduje się tam ogromny port. Helsinki to miasto zabytkowe oraz pełne atrakcji: pałace, biblioteki, przepiękne budowle sakralne. Fińska stolica to także bogate noce życie, a także liczne morskie atrakcje, takie jak przejażdżki statkiem, czy dalsze rejsy promem po Bałtyku.
Turku – jest to dawna stolica Finlandii. Turku jest miastem bardzo zabytkowym, na jego terenie znajdują się ponad 53 najróżniejsze zabytki. Muzea stanowią także fantastyczną rozrywkę dla turystów przebywających w Turku. Rovaniemi – jest to miasteczko dość nowe, ponieważ zostało całkowicie zniszczone w czasie wojny. Ciekawostką jest to, że co roku w lutym odbywa się tutaj Festiwal Zorzy Polarnej. Na tą okazję przygotowywane są najróżniejsze atrakcje sportowe oraz artystyczne.

 

Tanie loty do Finlandii - kuchnia

Z biegiem lat tradycyjna kuchnia fińska ewoluowała i można zaobserwować w niej wyraźne wpływy kuchni europejskiej. To, co rzeczywiście wyróżnia kuchnię fińską, od kuchni innych krajów europejskich jest to, że jest niezwykle tłusta. Zupełną nowością dla turystów mogą być potrawy z mięsa renifera. Będąc w Finlandii, trzeba koniecznie spróbować smażonego mięsa z renifera z sosem jagodowym, co może okazać się nieco zaskakującym połączeniem. Warto także spróbować pierogów karelskich, a także ciepłego chleba razowego podawanego z masłem i ostrym żółtym serem, a do tego piwo lub mleko. Kuchnia fińska może nie raz zaskoczyć, lecz jest to coś tak innego, że loty do Finlandii warto bukować choćby z tego tylko powodu.

 

Tanie loty do Finlandii - pogoda

Finlandia w większej części leży w strefie klimatu umiarkowanego. Północną część, czyli Fińską Laponię, charakteryzuje klimat okołobiegunowy subpolarny. Średnie roczne temperatury w Finlandii nie są zbyt duże. W najcieplejszych miesiącach temperatura rzadko sięga powyżej 25°C . Upały się nie zdarzają, natomiast zimy są mroźne – w środkowej części kraju oscylują około -10°C, a na północy osiągają powyżej -14°C. Co ciekawe, nawet w lipcu można spodziewać się sporadycznych przymrozków. Sierpień jest natomiast okresem, na który przypada największa częstotliwość opadów. Wybierając się do Finlandii, trzeba przygotować się na to, że nie będzie to upalny wypoczynek pod palmami. Tak więc, jeśli nie straszna Ci zima, kup tanie loty do Finlandii razem z nami!