X
Ładowanie...

Tanie loty do Gdańska

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Gdańsk

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Gdańsk

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Gdańsk

Przewodnik po lotach Gdańsk

Tanie loty do Gdańska - przewodnik lotniczy

Tanie loty do Gdańska to świetna alternatywa dla niezbyt szybkiej komunikacji naziemniej. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilka godzin podróży. Kto nie lubi stać w korkach, czekać na spóźniony pociąg lub nudzić się podczas długiej jazdy autobusem - ten wybiera loty do Gdańska. Ceny lotów do Gdańska są bardzo niskie - znaczynają się już od 78 zł, a sam lot trwa tylko 50minut.

Tanie loty do Gdańska - jak znaleźć tanie bilety?

Normalnie tanie loty należy rezerwować z kilku (2-3) miesięcznym zapasem, ale tanie loty krajowe dostaniesz nawet na kilka dni przed podróżą. Jeżeli już teraz wiesz, że za miesiąc czy dwa lecisz do Gdańska, nie zwlekaj z rezerwacją biletu, bo mogą się skończyć bilety w najlepszych taryfach, ale nie przejmuj się też, gdy podróż do Trójmiasta wypada nagle i musisz rezerwować tanie bilety na już. Prawdopodobnie i tak znajdziesz tanią ofertę.

Tanie loty do Gdańska - linie lotnicze

Bilety lotnicze do Gdańska oferuje kilku przewoźników. Zdecyduj się na usługi tego, który daje najlepszą cenę lotu albo gwarantuje najwygodniejszą podróż w odpowiednich godzinach. Oto lista linii lotniczych latających do Gdańska:

Tanie loty Air France Gdańsk
Tanie loty Finnair Gdańsk
Tanie loty Eurowings Gdańsk
Tanie loty Ryanair Gdańsk
Tanie loty KLM Gdańsk
Tanie loty Lufthansa Gdańsk
Tanie loty LOT Gdańsk
Tanie loty Swiss Gdańsk
Tanie loty Austrian Airlines Gdańsk
Tanie loty SAS Gdańsk
Tanie loty WizzAir Gdańsk

 

Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo

Gdański lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.
Terminal
Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.
Parking
Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej
Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

Przewodnik po Gdańsku

Wiele osób podróżuje do Gdańska w sprawach zawodowych, biznesowych lub na studia. Warto znaleźć kilka godzin, by zwiedzić conajmniej kilka ciekawych miejsc w Trójmieście. Oto nasza lista atrakcji Gdańska:
Stocznia Gdańska
Miejsce z historią przez duże H. Budowa stoczni rozpoczęła się już w 1850 r., ale jej najważniejsze dla Polaków losy rozpoczęły się za czasów PRL-u. Warto zobaczyć na własne oczy miejsce w którym zmieniały się losy Polski. Poza zwiedzaniem, w tym miejscu często organizowane są róznego typu imprezy kulturalne czy koncerty.
Centrum Solidarności
Czyli idealne miejsce do zwiedzania po Stocznii Gdańskiej. Misją Europejskiego Centrum Solidarności jest ukazanie historii Solidarności i ruchów opozycyjnych jakie miały miejsce pod koniec XX w. w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Muzeum dzieli się na część z wystawą stałą jak i wystawy okresowe.
Żuraw
Czyli dźwig portowy istnieje w tym miejscu już od XV wieku i jest symbolem Gdańska. Wewnątrz tego zabytku znajduje się Narodowe Muzeum Morskie, w którym podziwiać można wystawę obrazującą życie mieszkańców Gdańska na przełomie wieków.
Gdańskie browary
Mało kto wie, ale właśnie w tym miejscu są bogate tradycje browarnicze. Piwo w kolorze bursztynu!
Heweliusz
Ten genialny astronom jest bardzo często zapominany. Wszyscy znają Kopernika, a równie wielkim naukowcem był właśnie Heweliusz. W Gdańsku poświęcono mu aż 2 pomniki – jeden przed szkołą w Oliwie, a drugi na placu przy ulicy Korzennej. Dodatkowo w mieście działa Centrum Hewelianum, które jest centrum świata nauki.
Westerplatte
Powinna być to pozycja obowiązkowa każdego turysty. To właśnie tutaj rozpoczęła się II Wojna Światowa. Na prawdę warto udać się tam z wizytą, nie tylko by zobaczyć pomnik na cześć obrońców tego miejsca, ale też by zobaczyć gdzie to wszystko się zaczęło.
Sąd Ostateczny Hansa Memlinga
Obraz ten uchodzi za jedno z najcenniejszych dzieł sztuki znajdujących się w Polsce. Można go podziwiać, wraz z wieloma innymi obrazami w Muzeum Narodowym.
Park Oliwski
Ten wspaniały park to zielone płuca miasta, miejsce idealne na długie spacery. Wewnątrz tego pomnika przyrody, znajdziecie Państwo palmiarnię i część ogrodową. Flora, jaką można tu zobaczyć, pochodzi niemal ze wszystkich zakątków świata.
Wyspa Sobieszewska
To coś dla miłośników leniwego wypoczynku, przyrody i zwiedzania. W szczególności fani przyrody będą zachwyceni tym miejscem, bowiem można tu spotkać aż 300 gatunków ptaków, przez co powstały tu 2 rezerwaty ornitologiczne – Ptasi Raj i Mewia Łacha.
Sopot
Słynny od wieków kurort wypoczynkowy pozwoli zapomnieć o zmęczeniu i troskach! Nie można sobie odmówić spaceru po sopockim molo czy „Monciaku”, przy którym znajdziecie Państwo mnóstwo restauracji i kawiarni.

Historia miasta

Gdańsk pod względem historycznym, to miasto wyjątkowe, żeby nie powiedzieć, że wręcz pechowe. Miasto to przez ponad 300 lat było władane przez obcych najeźdźców. Postaramy się w skrócie przybliżyć Państwu dzieje tego miasta.
Pierwsze wzmianki o Gdańsku pochodzą z roku 999 i mówią o tym, że św. Wojciech przybył do niego w 997 r. by ochrzcić kilka tysięcy osób. Tutejsza ludności trudniła się połowem i handlem rybami. W roku 1119 Bolesław Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski. W XIII wieku rozpoczęły się krzyżackie najazdy na pomorze, by w 1308 r. zająć Gdańsk. I tak przez 146 lat w mieście panowali Krzyżacy, kiedy to ludność wystąpiła przeciwko ich rządom. Później nastąpiła wojna trzynastoletnia, w której czasie Pomorze były ziemiami spornymi. Po zakończeniu wojny Gdańsk należał już do Polski. W latach 1793-1807 Gdańsk znajdował się pod zaborem Pruskim. W 1807 miasto zostało podbite przez wojska Napoleona, wspomagane przez polskie oddziały. Miasto odzyskało wolność na 7 lat, by w 1815 roku ponownie trafić w panowanie Prus. Gdańsk stał się wolnym miastem dopiero w roku 1920, do tego czasu Prusy zamieniły się w Cesarstwo Niemieckie, ono z kolei w Republikę Weimarską (po I Wojnie Światowej). W okresie międzywojennym Gdańsk był zamieszkiwany głównie przez ludność niemiecką, Polacy byli w zdecydowanej mniejszości. Politycznie miasto miało nastawienie antypolskie. I tak aż do 1 września 1939 roku.
II Wojna Światowa Rozpoczęła się dokładnie o godzinie 4:45 rano, kiedy to pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał równocześnie Pocztę Gdańską na placu Heweliusza oraz półwysep Westerplatte. Obrona poczty gdańskiej wytrzymała do późnych godzin wieczornych 1 września, po czym kapitulowała, zaś obrońcy Westerplatte walczyli do dnia 7 września. Obie te bitwy uznawane są za pierwsze bitwy II Wojny Światowej. Pancernik stacjonował w Gdańsku z tzw. wizytą kurtuazyjną od 25 sierpnia 1939 r., jednak w rzeczywistości na jego pokładzie znajdowały się jednostki wojskowe gotowe do ataku i zajęcia Gdańska. Siły Polskie broniące Westerplatte to 180-210 żołnierzy, zaś w obronie Poczty Gdańskiej brało udział ponad 100 osób, w tym znaczna większość była przeszkolona na wypadek ataku. Wynikiem konferencji w Poczdamie, w roku 1945 Gdańsk stał się Polskim miastem, a przy tym stał się głównym miastem województwa gdańskiego.
Czasy PRL-u
W Gdańsku, a dokładniej jego stoczni, odbywały się bardzo ważne wydarzenia historyczne, które miały wpływ na sytuację polityczną zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu 1970 roku robotnicy pracujący w gdańskiej stoczni rozpoczęli strajk, dotyczący głównie podwyżek cenowych, odmawiając rozpoczęcia pracy i to właśnie stocznia jest uważana za miejsce, w którym rozpoczęły się te wydarzenia. Niestety strajki oraz wiece organizowane w kilku miejscach miast przybrały zły obrót i przerodziły się w zamieszki, w efekcie których kilkadziesiąt osób zmarło. Latem 1980 roku, w Polsce rozpoczęły się masowe strajki, jednak te najistotniejsze wydarzyły się w Gdańsku. Za przywódcę tego strajku uznaje się Lecha Wałęsę. W sierpniu 1980 powstało kilka ruchów społecznych, które później przerodziły się w NSZZ Solidarność, zaczęły się zmiany w systemie politycznym, które koniec końców doprowadziły do upadku PRL-u.

Tanie loty do Gdańska - alternatywa

Czy wiesz, że do Gdańska możesz dolecieć z wielu miejsc?

Tanie loty Bydgoszcz Gdańsk
Tanie loty Kraków Gdańsk
Tanie loty Katowice Gdańsk
Tanie loty Łódź Gdańsk
Tanie loty Lublin Gdańsk
Tanie loty Poznań Gdańsk
Tanie loty Radom Gdańsk
Tanie loty Rzeszów Gdańsk
Tanie loty Szczecin Gdańsk
Tanie loty Warszawa Gdańsk
Tanie loty Wrocław Gdańsk