X
Ładowanie...

Tanie loty do Indii

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Indie

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Indie

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Indie

Przewodnik po lotach Indie

Tanie loty do Indii

Jeśli wybierasz się w podróż do Indii warto zapoznać się w poniższymi informacjami, które będąc pomocne w organizacji twojej wymarzonej wycieczki.

Indie dzielą się na 28 stanów i 6 terytoriów związkowych i jedno narodowe terytorium stołeczne. Największe miasta to: Nowe Delhi, Mumbaj, Delhi, Bangalore, Kolkata, Cennaj, Ahmadabad. Graniczą z sześcioma państwami: Bangladeszem, Chinami, Pakistanem, Nepalem, Mjanamą oraz Bhutanem. Linia brzegowa Indii wynosi 7001 km, najwyższy szczyt to Nanga Parbat o wysokości 8126 m n.p.m.

Państwo to zajmuje ogromną przestrzeń terytorialną. Jest krajem z bardzo zróżnicowaną strukturą językową, czego dowodzi używanie ponad tysiąca różnych języków i dialektów. Indie to tuż po Chinach, drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie. Również skład etniczny jest dość szeroki. Jest bogate w historię i tradycje, posiada niezwykła przyrodę i zabytki. Indie są przy tym niezwykle barwne, znane z przepychu kinematografii Bollywoodu, ale także ze skrajnego ubóstwa części mieszkańców. Dzikie terytoria, niesamowity klimat panujący wśród ludu i cudowna przyroda przyciągają co roku wielu turystów z całego świata, szczególnie w rejony nadmorskie oraz górskie. Przyjezdni chętnie zwiedzają tu najciekawsze miasta poznając obyczaje i kulturę oraz zwiedzając cudowne świątynie.

 

Tanie loty do Indii - wylot z Polski:

Poniżej lista polskich miast, z których można wykupić tanie loty do Indii:

Tanie loty Gdańsk Indie
Tanie loty Kraków Indie
Tanie loty Poznań Indie
Tanie loty Warszawa Indie
Tanie loty Wrocław Indie

 

Tanie loty do Indii - informacje

Planując samodzielnie swą podróż do Indii masz szansę zaplanować swą podróż dokładnie tak jak tego chcesz, przeznaczyć na zwiedzanie miejsc odpowiednią ilość czasu, a dodatkowo idealnie dostosować cały harmonogram wycieczki do swoich możliwości zarówno fizycznych jak i finansowych. Najlepiej kupić tanie bilety lotnicze do Indii z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem i postarać się o rezerwacje hotelu w promocyjnej cenie. Najpopularniejsze są loty do Delhi oraz loty do Goa. Tanie loty do Indii są dostępne w ofertach stron tanich linii lotniczych.

Z Polski do Indii nie ma możliwości przelotu lotem bezpośrednim. Dostępne są jednak liczne, wygodne połączenia dzięki takim liniom lotniczym jak: Air France, Austrian Airlines, Aeroflot, British Airways, Delta, Finnair, KLM, Lufthansa, Turkish Airlines oraz Swiss. Do Indii polecimy już za 664 zł. Pamiętaj, tanie loty do Indii, tylko z FRU.PL!

 

Tanie loty do Indii - największe lotniska w Indiach

 

Port lotniczy Chatrapati Shivaji to największe lotnisko w Indiach, położone 35 km od centrum Mumbaju. Rocznie obsługuje ponad 40 milionów pasażerów. Jest głównym węzłem Air India. Obsługuje wiele linii lotniczych, w tym wiele przewoźników europejskich taki jak: Austrian Airlines, Alitalia, Air France, British Airways, Lufthansa, Norwegian Airlines oraz Swiss.
Port lotniczy Indira Gandhi to lotnisko położone 16 km od Nowego Delhi. Rocznie obsługuje ponad 35 milionów pasażerów. Jest głównym węzłem Air India oraz Indian Airlines. Obsługuje wiele linii lotniczych, w tym wiele przewoźników europejskich taki jak: Aerofłot, Austrian Airlines, Alitalia, Air France, British Airways, Finnair, Lufthansa, Iberia, KML, Norwegian Airlines oraz Swiss.
Port lotniczy Ćennaj to lotnisko oddalone 7 km od centrum Ćennaju. Rocznie obsługuje ponad 12 milionów pasażerów. Obsługuje wiele europejskich linii lotniczych np.: Air France, British Airways, Jet Airways i Lufthansa.
Port lotniczy Kolkata to lotnisko oddalone 18 km od Kalkuty. Rocznie obsługuje około 10 milionów pasażerów. Przyjmowane europejskie linie lotnicze to British Airways oraz Lufthansa.
Port lotniczy Goa to lotnisko położone 23 km od Goa. Rocznie obsługuje ponad 3 miliony pasażerów, w tym głównie turystów, dlatego część lotów jest tylko sezonowa. Sezonowe loty możliwe są liniami lotniczymi Aerofłot, Thomson Airways i Monarch Airlines.

 

Tanie loty do Indii - linie lotnicze:

Tanie loty Jet Airways Indie
Tanie loty Air France Indie
Tanie loty Finnair Indie
Tanie loty British Airways Indie
Tanie loty Emirates Indie
Tanie loty Etihad Airways Indie
Tanie loty KLM Indie
Tanie loty Lufthansa Indie
Tanie loty Swiss Indie
Tanie loty Austrian Airlines Indie
Tanie loty QATAR AIRWAYS Indie
Tanie loty Brussels Airlines Indie
Tanie loty Aeroflot Indie
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Indie

 

Tanie loty do Indii - atrakcje turystyczne

Indie to kraj usiany atrakcjami turystycznymi, zabytkami oraz piękną przyrodą i cudownymi plażami. Właśnie dlatego co roku odwiedza kraj coraz większa liczba turystów. Co warto zobaczyć w Indiach?

Delhi to dawna stolica Indii i jedno z największych miast. Jak mówi historia miasta przez stulecia nabudowano na siebie siedem miast Delhi. Obecnie dzieli się na Nowe i Stare Delhi. Znajduje się w nim wiele zabytków wartych zobaczenia: Kubt Minar o wysokości 73 metrów i Grobowiec Humajuna, oba wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ponad to Meczet Dźami Masadźir, Czerwony Fort, Brama Indii, będąca pomnikiem ofiar poległych w I wojnie światowej. Warto odwiedzić także obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, Muzeum Mahatmy Gandhiego, Muzeum Jawaharlala Nehru, Raj Ghat oraz Świątynię Lotosu.
Agra to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów, a to zapewne za sprawą wielu niesamowitych zabytków, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO takich jak Czerwony Fort, Fatephur Sikri oraz uznane za jeden z siedmiu cudów świata Mauzoleum Tadź Mahal zwane także świątynią miłości.
Jaipur to jedno z najbardziej kolorowych i malowniczych miast w Indiach. Wiele uroku dodaje niesamowita architektura, w której dominują takie zabytkowe budowle: Pałac Wiatrów, Pałac Miejski, Jantar Mantar, Nahargarh oraz Fort Amber.
Khajuraho to niesamowite miasto z olbrzymim kompleksem hinduistycznych świątyń. Pierwotne założenie zabudowane były aż z osiemdziesięcioma świątyniami. Pomimo, iż do dziś zachowało się jedynie 20 z nich, nadal wyglądają one niezwykle imponująco.
Kalkuta to piękne miasto, w którym znajdują się liczne zabytki architektury pałacowej oraz świątynie hinduskie. W mieście znajduje się również najstarszy w Indiach ogród botaniczny. Warto także zobaczyć Muzeum Wiktorii, katedrę św. Pawła, świątynię Kali, Dom Matki Teresy, a także most Hawra.
Mumbaj to ogromne miasto położone na wyspie Salsette na Morzu Arabskim – szósta pod względem wielkości metropolia na świecie. Cechuje je niezwykła kolorystyka oraz architekruta. Najbardziej znanymi budowlami miasta są: Brama Indii, i Dworzec Kolejowy Chhatrapati Shivaji Terminus wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wysoki na 153 metry budynek Shreepati Arcade, kościół Mount Mary, świątynia Mahalaxmi, liczne muzea i znane galerie np.: Narodowa Galeria Sztuki Współczesnej oraz Galeria Sztuki Jehangir.
Goa to najsłynniejszy turystyczny region nadmorski w Indiach. Charakteryzuje się wieloma rajskimi plażami w otoczeniu lazuru ciepłej morskiej wody. Najbardziej znane plaże Goa to: Anjuna, Baga, Kalanguta, Kadolim, i Vagator.

 

Tanie loty do Indii - wizy do Indii

Jeżeli planujemy podróż do Indii musimy pamiętać o wyrobieniu wizy. Wniosek należy złożyć najpóźniej 14 dni przez wylotem, jednak to ostateczny termin, ponieważ czasami okres oczekiwania na wizę może się nieco wydłużyć. Wszystko zależy od tego na jak długo i w jakim celu wyjeżdżamy. Jeśli staramy się o wizę turystyczną jej czas trwania zacznie się od momentu wydania wizy, a nie od momentu przylotu do kraju. Czas jej trwania to miesiąc do trzech miesięcy, można jednak starać się o wizę wielokrotną ważną przez okres 6 miesięcy. Cena wizy turystycznej to 224 złote. Koszt biznesowej wizy to 707 złotych. Jakie dokumenty potrzebne są do wyrobienia wizy do Indii? Paszport ważny przez okres co najmniej 12 miesięcy z miejscem na wklejenie wizy, fotografia formatu paszportowego oraz wydruk zakupionego biletu do Indii.

 

Tanie loty do Indii - pogoda i klimat

Indie to ogromny kraj o skrajnie zróżnicowanym ukształtowaniu powierzchni. Na jednym krańcu znajduje się najwyższe na świecie pasmo gór, a z przeciwnej ląd otaczają wody oceanu. Wpływa to także w znacznym stopniu na pogodę. Indie leżą głównie w strefie klimatu zwrotnikowego, natomiast w górach panuje klimat podzwrotnikowy. W Indiach panują trzy pory roku: gorąca, deszczowa oraz chłodna. Opady śniegu oraz mrozy dotyczą tylko i wyłącznie wysokich szczytów górskich, gdzie temperatura spada nawet do – 40 °C. W pozostałej części kraju w porze gorącej: kwiecień – maj panują upały z temperaturą do 40 °C. Wraz z nastaniem letniego monsunu nastaje pora deszczowa i temperatury spadają. Zima, czyli pora sucha trwająca od listopada do marca cechują się temperaturami na poziomie 20-25 °C (na południu) i 15 – 20 °C (w centrum) i jest to najczęściej wybierana pora urlopowa wśród turystów pragnących odpocząć na południu Indii. Na północy kraju w górach panują wtedy doskonałe warunki narciarskie.