X
Ładowanie...

Tanie loty do Japonii

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Japonia

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Japonia

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Japonia

Przewodnik po lotach Japonia

Tanie loty do Japonii: góra Fudżi

Majestatyczna góra Fudżi, buddyjskie świątynie, idealne ogrody - a może biznesmeni z ponurą miną, dziwaczni naukowcy i jeszcze dziwniejsi fani mangi i anime? Jak rzeczywiście wygląda Japonia, można się przekonać tylko w jeden sposób - lecąc tam. My obiecujemy jedno - moc doświadczeń.

Tanie loty do Japonii – jak szukać tanich lotów?

Japonia to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na ziemi. Podróż do tego wspaniałego kraju warto zaplanować z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, aby móc zaoszczędzić na przelocie i dostać naprawdę tanie loty do Japonii. Z pomocą przyjdzie wam wyszukiwarka tanich lotów dostępna na naszej stronie internetowej – wystarczy tylko wybrać ilość pasażerów i proponowany termin wyjazdu. FRU.PL łączy loty bezpośrednie, składane i Smart Connection, które pozwalają obniżyć cenę nawet o 60-70%! Obecnie ceny lotów do Japonii zaczynają się od 2040 zł, a najkrótszy lot trwa 11 godzin. Jeżeli chcecie być na bieżąco z aktualnymi promocjami dotyczącymi tanich lotów do Japonii, zapiszcie się do naszego newslettera, lub skorzystajcie z Alarmu Cenowego.

Tanie loty do Japonii - linie lotnicze

Na trasie pomiędzy Polską a Japonią kursuje kilku przewoźników, ale większość z nich oferuje loty przesiadkowe. Faktycznie, przesiadka to dobry sposób na tanie loty do Japonii, jednak są też bezpośrednie loty do Tokio z LOT-em.

Tanie loty Air France Japonia
Tanie loty Alitalia Japonia
Tanie loty Air China Japonia
Tanie loty Cathay Pacific Japonia
Tanie loty China Southern Airlines Japonia
Tanie loty Emirates Japonia
Tanie loty Etihad Airways Japonia
Tanie loty Japan Airlines Japonia
Tanie loty Korean Air Japonia
Tanie loty KLM Japonia
Tanie loty Lufthansa Japonia
Tanie loty LOT Japonia
Tanie loty Swiss Japonia
Tanie loty Nippon Airways Japonia
Tanie loty QATAR AIRWAYS Japonia
Tanie loty SAS Japonia
Tanie loty Singapore Airlines Japonia
Tanie loty Turkish Airlines Japonia

 

Wybierają połączenie do Japonii, pamiętajcie, że lot zajmie co najmniej 10-11 godzin, a z przesiadką nawet dobę. Pokonacie w tym czasie tysiące kilometrów i zmienicie strefę czasową - różnica czasu wynosi 8 godzin. Dlatego to nie jest podróż na kilka dni - warto zostać w Japonii przynajmniej 2 tygodnie, żeby organizm doszedł do siebie i żeby mieć czas na zobaczenie wielu, wielu pięknych, interesujących a czasem nawet dziwnych miejsc w Japonii.

Tanie loty do Japonii – alternatywy

Do Japonii możecie dolecieć także z innych miast Polski. Pamiętajcie jednak, że tanie loty do Japonii odbywające się z Warszawy są stosunkowo najtańsze i najwygodniejsze.

Tanie loty Gdańsk Japonia
Tanie loty Kraków Japonia
Tanie loty Katowice Japonia
Tanie loty Poznań Japonia
Tanie loty Olsztyn Japonia
Tanie loty Szczecin Japonia
Tanie loty Wrocław Japonia

 

Tanie loty do Japonii – lotniska

Najprawdopodobniej wylądujecie na jednym z dwóch lotnisk położonych w Japonii: Porcie Lotniczym Tokio-Haneda lub Porcie lotniczym Osaka, bo właśnie one przyjmują tanie loty do Japonii z różnych miejsc na świecie.

Port Lotniczy Tokio-Haneda położony jest na niewielkiej wyspie w granicach stolicy Japonii, w dzielnicy Ora. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych lotnisk na całym świecie – rocznie jest w stanie przyjąć ponad 70 milionów pasażerów. Port Lotniczy Osaka mieści się w Kinki, w południowej części Japonii, nieopodal miasta Itami. Lotnisko przede wszystkim obsługuje loty krajowe, jednak korzysta z niego również kilku przewoźników międzynarodowych.

Dojazd z Portu Lotniczego Tokio-Haneda

Dojazd z Portu Lotniczego Tokio-Haneda nie stanowi najmniejszego problemu. Dzięki pociągom i autobusom przewoźnika o nazwie Keyiku z łatwością dotrzecie w wybrane przez was miejsce. Ceny wahają się od 400 do 2000 jenów, zależnie od waszego celu podróży. Możecie również skorzystać z taksówki, jest to jednak opcja nieco droższa.

Dojazd z Portu Lotniczego Osaka

Podróż z Portu Lotniczego Osaka również nie będzie dla was uciążliwa. Na lotnisku znajduje się stacje, gdzie zatrzymują się pociągi linii JR i Nankai. Podróż do samej Osaki zajmie wam raptem godzinę. Ceny są podobne jak w przypadku dojazdu z portu w Tokio. Oprócz tego możecie skorzystać z postoju taksówek lub wynająć samochód bezpośrednio na miejscu.

Tanie loty do Japonii – przewodnik po atrakcjach

Święto Kwitnących Wiśni

Japonia to jeden z najciekawszych krajów na świecie, a zwiedzanie go to czysta przyjemność. Miejscem, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, jest góra Fudżi – prawdziwy symbol Japonii i jedno z najlepszych miejsc do wspinaczki wysokogórskiej na świecie. Obiektem równie ważnym dla lokalnej kultury jest Kinaku-ji - buddyjska świątynia położona w Kioto. Panuje tam niezwykły, duchowy klimat, typowy dla japońskich budowli sakralnych. Miejscem wyjątkowo ważnym dla mieszkancow tego wyjątkowego kraju jest Hiroshima Peace Memorial upamiętniający wybuch bomby atomowej na terenie Hiroshimy i Nagasaki. Podczas wycieczki musicie także zobaczyć Zamek Himei jeden z najlepszych przykładów dawnej, architektury japońskiej. Nawet dzisiaj, po tylu latach, prezentuje się wspaniale. Warto pamiętać, że również samo Tokio stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną – w mieście można spędzić całe miesiące na zwiedzaniu niezwykłych atrakcji. Podczas pobytu w stolicy Japonii polecamy wam zwiedzić Pałac Cesarski - budynek o niezwykłej historycznej wartości oraz przespacerować się pięknym parkiem Yoyogi, w którym panuje przyjemna, sprzyjająca relaksowi, atmosfera.

Najciekawsze w Japonii

Tokio stanowi wraz z innymi miastami położonymi przy Zatoce Tokijskiej największy zespół miejski na świecie, tak zwane Wielkie Tokio. Magalopolis warto zobaczyć, pomimo, iż jest bardzo tłocznym i ruchliwym miejscem. Miasto jest wyjątkowo nowoczesne, pełne nowinek technicznych i zaskakujących rozwiązań. Pomimo wielkiej urbanizacji w prefekturze Tokio położone są aż cztery Parki Narodowe, które warto zobaczyć. Co warto zobaczyć w Tokio? Pałac cesarski i historyczne centrum wraz z otaczającym je ogrodem oraz dzielnicami. Na uwagę zasługuje także jeden z najciekawszych japońskich ogrodów chiński ogród Koishikawa Korakuen. Dla miłośników mody ciekawą dzielnicą będzie Shibuya, w której roi się od sklepów, modnych restauracji, klubów, hoteli oraz kolorowych wielkich telebimów i neonów. Jest to także jeden z najbardziej charakterystycznych wizerunków miasta. Tokio nocą przyciąga szczególną mocą. Warto zobaczyć je po zmroku. W dzień natomiast można podziwiać całą panoramę miasta z jednej z restauracji ulokowanej na samej górze 50 piętrowego drapacza chmur, szczęśliwy przy pięknej pogodzie mają szanse, dostrzec górę Fudżi! Polecamy też odwiedzenia licznych muzeów i galerii sztuki.

Nagasaki to ciekawe miasto portowe. Przyciąga swą historią, która jest udokumentowana w ciekawych muzeach. Charakteryzuje się także piękną przyrodą. Nara to miasto przepełnione zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Turystów przyciągają liczne i piękne świątynie buddyjskie, między innymi Horyu-ji czy Todai-ji, Kasuga-taisha oraz pałac cesarski Heijo-kyo.

Kioto to kulturalne centrum Japonii. Słynie z wielu pięknych zabytków i świątyni. Najważniejszymi budowlami są: świątynia Kiyomizu-dera, Złoty Pawilon, Srebrny Pawilon, Ryoan-ji z ogrodem skalnym i Pałac Cesarski. W mieście odbywa się wiele festiwali. Kioto słynie także z przepysznego, zdrowego jedzenia!

Kamakura - miasto słynące z największego posągu Wielkiego Buddy, wzniesionego przy świątyni Kotoku-in.

Yakushima to egzotyczna japońska wyspa, która chętnie odwiedzana jest przez turystów. Nie jest to jednak rajska wyspa z białym piaskiem, lecz zalesiony gąszcz przecięty szlakiem turystycznym. Las Yakusugi gromadzi w sobie cenne skupiska przyrodnicze.

Zamek w Himeji (Zamek Białej Czapli) to najstarszy zamek Japonii, wpisany również na listę światowego dziedzictwa. Jest najczęściej odwiedzanym zamkiem i razem z dwoma innymi: Matsumoto i Kumamoto tworzy grupę japońskich "trzech sławnych zamków”.

W Japonii znajduje się 29 Parków Narodowych. Obejmują ochroną wiele gatunków roślin i zwierząt, a ich zróżnicowany krajobraz przyciąga miłośników przyrody. Park Narodowy Kirishima-Yaku to park rozdzielony na dwie oddalone od siebie części, jedna obejmuje wyspę Yaku, która w całości wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i chroni w swym ekosystemie wiele gatunków rzadko występujących zwierząt. Druga część Kirishima to pasmo górskie z czynnymi wulkanami wciąż ulegającymi erupcji oraz jeziorami pochodzenia wulkanicznego.

Fudżi to najwyższy szczyt Japonii, który jest zarazem czynnym wulkanem. To jeden z najbardziej charakterystycznych widoków Japonii oraz duża atrakcja turystyczna. Fudżi można zdobywać w sezonie letnim od lipca do sierpnia. Udostępnione są dla turystów 4 szlaki prowadzące na szczyt wulkanu. Zimową porą – od listopada czynne są szlaki dla narciarzy. Góra Fudżi otoczona jest także jeziorami i wodospadem, stanowiąc także część Parku Narodowego.

Plażowanie oraz sporty wodne. Wszystkim miłośnikom sportów wodnych i plażowania polecamy wypoczynek na Wyspach Nansei, u wybrzeży Sikoku, Kiusiu, na półwyspie Kii i Izu, a także na wyspach Keramie i Reto. Japonia obfituje też w piękne i liczne jeziora. Warto wybrać się także na południowy – zachód wyspy Ishigaki i Iriomote, aby podziwiać cudowną dziką przyrodę, rzeki i liczne wodospady.

Tanie loty z Warszawy do Japonii – kiedy lecieć?

Japonia to kraj o bardzo zróżnicowanym klimacie, więc warunki będą różne, w zależności od tego, w którym rejonie się znajdziecie. Bez wątpienia warto go odwiedzić na początku wiosny – wówczas roślinność budzi się do życia, a japońskie parki i rezerwaty wypełniają się prawdziwą serią barw. Taki widok po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Tanie loty do Japonii - wiza

Rezerwując tanie loty do Japonii, nie musisz się martwić o wizę japońską, ponieważ przy pobycie d 90 dni jej nie potrzeba. Wizy studenckie i pracownicze wydaje się tylko w ambasadach - nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.