gs
X
Ładowanie...

Tanie loty John F Kennedy

już od 1319 zł
23 lip 30 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska John F Kennedy

Bilety lotnicze Polska John F Kennedy

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
25 wrz (wto)
WizzAir
Nowy Jork
14 paź (nie)
Norwegian
Gdańsk
23 wrz (nie)
WizzAir
Nowy Jork
14 paź (nie)
Norwegian
Gdańsk
24 wrz (pon)
WizzAir
Nowy Jork
14 paź (nie)
Norwegian
Gdańsk
25 wrz (wto)
WizzAir
Nowy Jork
13 paź (sob)
Norwegian
Gdańsk
24 wrz (pon)
Ryanair
Nowy Jork
14 paź (nie)
Norwegian
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje John F Kennedy

Przewodnik po lotach John F Kennedy

Lotnisko Johna F. Kennedyego

John F. Kennedy International Airport (Kod IATA: KIA) to angielska nazwa największego lotniska w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens, przyjmującego loty międzynarodowe z całego świata. Wcześniej nazywało się Idlewild Airport, Major General Alexander E. Anderson Airport a po II wojnie światowej New York International Airport. Port Authority of New York and New Jersey zarządza nim i trzema innymi dużymi lotniskami w mieście.  

W 2013 roku lotnisko przyjęło ponad 50 milionów pasażerów i lata stale do ponad 150 miejsc na świecie. Najczęstszym kierunkiem lotów krajowych jest Los Angeles, a międzynarodowych Londyn.

Linie lotnicze

Lotnisko jest bazą dla linii JetBlue Airways. Stanowi ważny węzeł komunikacyjny dla  Delta Air Lines i American Airlines. Z Polski lata LOT. Najtaniej można na kurs w obie strony za . Z naszego kraju na lotnisko JFK lot zajmie nam co najmniej . Przewoźnicy kursujący na JFK:

Do John F. Kennedy International Airport loty odbywają się za następujących polskich miast:

Usługi

Dużą zaletą lotniska jest szeroka baza usługowa: kilkadziesiąt punktów gastronomicznych, setka sklepów przy wszystkich terminalach a ponadto wypożyczalnie samochodów, przechowywania bagażu i punkty gastronomiczne na zewnątrz lotniska. Ceny są dość wysokie. 

Komunikacja

Dojazd na lotnisko możliwy płatną autostradą międzystanową nr 678 lub pociągiem metra Air Train JFK. Stacje postojowe znajdują się przy każdym terminalu i w ramach wewnętrznego odcinka lotniska można jeździć za darmo. Wyjeżdżając do miasta należy kupić dość tani bilet. Inną opcją, rzadziej wybieraną, są autobusy Q3, Q6, Q7 i Q10 oraz B15. Kursują też prywatni przewoźnicy jeżdżący do Manhattanu. Słynne żółte taksówki to większy wydatek – około 50 dolarów. Podróż do centrum Manhattanu zajmie stąd ponad godzinę.

Uwagi

Mimo wybudowania kolejki połączonej z metrem dotarcie do niektórych miejsc, np. do Manhattanu zajmuje ponad godzinę. Ceny usług są dość wysokie, np. samochody taniej wypożyczyć można poza lotniskami. Zarządzający utrzymują obiekt w porządku i inwestują w remonty oraz w nowe rozwiązania technologiczne. Procedury kontrolne trwają długo – należy zarezerwować na nie około 3 godzin.  Przy stanowisku LOT-u można porozumieć się w języku polskim.