X
Ładowanie...

Tanie loty Kambodża

już od 2782 zł
22 lis 29 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Kambodża

Bilety lotnicze Polska Kambodża

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Wrocław
10 lut (pon)
KLM
Phnom Penh
26 lut (śro)
KLM
Kraków
10 lut (pon)
KLM
Phnom Penh
25 lut (wto)
KLM
Kraków
28 lis (czw)
LOT
Phnom Penh
11 gru (śro)
Jetstar Asia
Warszawa
10 paź (sob)
Singapore Airlines
Siem Reap
31 paź (sob)
Singapore Airlines
Warszawa
28 lis (czw)
LOT
Phnom Penh
10 gru (wto)
Jetstar Asia
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kambodża

Przewodnik po lotach Kambodża

Loty do Kambodży

Wszystkim osobom planującym lot do Kambodży polecamy zaznajomić się z najistotniejszymi wiadomościami, które w znaczny sposób ułatwią i podpowiedzą, jak zorganizować udaną podróż w daleki ląd.

Kambodża w przeciwieństwie do swoich sąsiadów nie zaoferuje tylu rajskich przeżyć. To kraj obarczony ciężką i trudną historią, z którą de facto boryka się do tej pory. Niegdyś bowiem Kambodża była wielkim państwem z największą stolicą świata Angkor, a jej terytoria stanowiły częściowo obszary dziś zajmowane przez Tajlandię, Laos oraz Wietnam. Po krwawych latach wojny Kambodża zajmuje stosunkowo małą powierzchnię terytorialną i trudno jej odbudować straconą świetność. Jest najbiedniejszym krajem azjatyckim, dlatego panują tu zupełnie inne warunki turystyczne. Większość mieszkańców Kambodży traktuje przyjezdnych jak dobrą inwestycję, na której można sporo zarobić. Pomimo skrajnej biedy i ogólnego chaosu panującego w kraju, miejsce to ma także wiele pięknych zakamarków, chociaż zwiedzenie Kambodży jest opcją dla najbardziej wytrawnych turystów, lecz do zobaczenia niesamowitej świątyni Angkor i poznania tego państwa warto tu jechać choćby z drugiego krańca świata.

Kambodża ma dostęp do Zatoki Tajlandzkiej należącej do Morza Południowochińskiego. Linia brzegowa Kambodży wynosi 443 km.

Kambodża podzielona jest na 20 prowincji, 4 miasta wydzielone i posiada 10 wysp. Graniczy z trzema państwami: Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Położona jest na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką należącą do Morza Południowochińskiego. Linia brzegowa Kambodży wynosi 443 km. Trzy czwarte powierzchni kraju stanowią niziny, a reszta to obszar górzysty. Najwyższym szczytem Kambodży jest góra Aural o wysokości 1771 m n.p.m.

 

Kambodża - bilety lotnicze

Organizując swoją wymarzoną podróż do Kambodży możesz sam wyznaczyć miejsca godne uwagi oraz uwzględnić czas i pieniądze jakie na nie przeznaczysz. Jeśli chcesz wykupić bilety lotnicze do Kambodży musisz to zrobić nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Dobrze jest również wyszukać dogodny hotel w okazyjnej cenie. Wiele osób, lecących do sąsiedniego państwa - Wietnamu planuje przelot Wietnam Kambodża jako dodatkową wycieczkę. Tanie loty z Polski do Kambodży oraz sprawdzone oferty hotelowe dostępne są na stronach tanich linii lotniczych.

Jakie loty najczęściej wybierają Polacy? Loty Kambodża Siem Reap, czyli miejscowości będącej najlepszą bazą wypadową do Angkoru. Z Polski nie ma niestety bezpośredniego połączenia Kambodża Angkor samolotem. Do Kambodży dolecimy jedynie liniami lotniczymi Air France. Dlatego wielu turystów decyduje się na loty Wietnam – Kambodża będąc na wczasach w kraju sąsiednim np. Tajlandii lub Wietnamie.

 

Kambodża - lotniska

Kambodża posiada jedno główne lotnisko obsługujące loty z Europy. Reszta portów lotniczych obsługuje połączenia azjatyckie, oraz loty czarterowe.

  • Port lotniczy Phnom Penh położony jest 10 km od centrum Phnom Penh. Jest największym lotniskiem Kambodży obsługującym rocznie ponad 1,5 miliona pasażerów. Obsługuje połączenia z Europy linii Air France.
  • Port lotniczy Siem Reap - Angkor położony jest 8 km od Siem Reap. Jest drugim co do wielkości lotniskiem Kambodży obsługującym rocznie ponad 1 milion pasażerów. Jest popularnym lotniskiem ze względu na bliskie położenie największej atrakcji turystycznej Kambodży – świątyni Angkor. Do Angkor samolotem dolecimy jedynie z przesiadką ze stolicy Kambodży, bądź z krajów sąsiednich, w tym wypadku najwygodniej dotrzeć tam z Bangkoku.

 

Kambodża – dokąd lecieć

Kambodża to kraj dla miłośników obcej kultury i czasami wyjątkowo nie luksusowych warunków bytowych. Wiele osób traktuje lot do Kambodży jako dodatkową wycieczkę z przyległych do niej państw. Turyści decydujący się na dłuższą wyprawę do krajów Azji Południowo – Wschodniej często wyszukują lot do Angkory lub do stolicy Kambodży. W państwie tym mamy również możliwość odpoczynku na plaży w niedrogich guesthousach i podziwiania pięknej przyrody. Co może zaskoczyć? Nietypowe przekąski sprzedawane przy ulicach, takie jak pieczone chrząszcze czy pędraki. Ale jest tu także zwykłe, typowe azjatyckie jedzenie, więc bez obaw! Co warto zobaczyć w Kambodży?

 

  • Phnom Penh to stolica Kambodży. Gwarne, kolorowe miasto z szalonymi motocyklistami. Wiele tu straganów i ulicznych targów, np. Russian Market, Old Market i Central Market. Równie wiele zabytków do zwiedzania. Phnom Penh oraz jego okolice zapewniają sporo miejsc, które warto odwiedzić, na przykład: Najciekawsze z nich to Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, złoty posąg króla Norodoma i liczne świątynie oraz ich ruiny. Warto odwiedzić także Muzeum Narodowe oraz więzienie 2-21, Pola śmierci i Muzeum Ludobójstwa.
  • Siem Reap porównując do Phnon Pneh to nieco spokojniejsze miasto, bardziej nastawione na turystykę, momentami monotonne. Główną atrakcją są liczne świątynie. Można także odwiedzić bazar oraz nocny market.
  • Angkor to świątynia, która jest także najbardziej charakterystyczną budowlą dla całej Kambodży. Angkor Wat zajmuje powierzchnię 2 km², a jej najwyższa wieża ma 65 metrów wysokości. Wraz z otaczającą ją fosą daje jeden z największych kompleksów świątyń. Najbardziej cenione przez turystów są świątynie na małej pętli poza centrum świątyni. Cały Kompleks Angkor jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznany za największe miasto na świecie do XVIII wieku.
  • Battambang to drugie co do wielkości miasto Kambodży, dużo spokojniejsze i cichsze. Wielu ludzi zachwyca jego wyjątkowy klimat. Są tu do zwiedzenia nieliczne świątynie i piękne posągi. Jest dobrą bazą wypadową do Siem Reap, do którego można w 8 godzin dopłynąć łódką po rzece i jeziorze. Trasa jest bardzo urokliwa i oddaje charakter kambodżańskich wiosek.
  • Sihanoukville to jeden z największych kurortów Kambodży. Może nie powala rajską urodą jak tajlandzkie plaże, ale z pewnością niczego tu nie zabraknie. Tani nocleg, świeże jedzenie i dobra baza wypadowa na pobliskie wysepki, przy których można ponurkować lub po prostu odpocząć na piasku.
  • Koh Rong to już typowo rajska wyspa z białym piaskiem, lazurową, ciepłą i przejrzystą wodą. Piękna roślinność i miłe dla oka podwodne widoki. To druga pod względem wielkości kambodżańska wyspa położona około 25 km od wybrzeża Sihanoukville. Znajduje się na niej 43 plaż, przy których można znaleźć także guesthousy.
  • Koh Russei to małą wyspa oddalona o 10 km od wybrzeża Sihanoukville. Urocza i wyposażona w infrastrukturę turystyczną. Zwana także wyspą bambusową daje możliwości nurkom i snorkelingowcom.
  • Phnom Kulen to Park Narodowy to miejsce dla wszystkich miłośników pięknej przyrody, w której zatopiony jest buddyjski świat. Liczne wodospady i tafle wody dodają niezwykłego uroku.

 

Kambodża – wiza

Wybierając się do Kambodży trzeba być w posiadaniu wizy. Udogodnieniem jest możliwość wyrobienia wizy elektronicznej lub inaczej e-wizy, której otrzymanie możliwe jest przez Internet. Nie trzeba w celu uzyskania jej odwiedzać ambasady, ani też czekać na wydanie dokumentu. Za wizę płaci się kartą kredytową. Po opłaceniu i otrzymaniu wizy należy ją wydrukować w dwóch egzemplarzach, po czym okazać przy przekraczaniu granicy.

Wizę możemy bez problemów kupić także na granicy czy lotniskach w Phnom Penh i Siem Reap. Nie ma obowiązku okazywania biletu powrotnego. Przy wylocie należy uiścić opłatę lotniskowa w wysokości 25 USD.

 

Kambodża – pogoda

Kambodża leży w strefie klimatu zwrotnikowego, w której panują dwie pory: sucha i deszczowa. Klimat panujący w kraju charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami i wysokim wskaźnikiem wilgotności. Słupek rtęci wskazuje czasami nawet do 38 °C, najczęściej tuż przed nastąpieniem pory deszczowej, czyli monsunowej: luty – kwiecień. Następnie przychodzi pora obfitych, intensywnych, lecz stosunkowo krótkotrwałych opadów, która trwa aż do września. Pora sucha i zarazem najprzyjemniejsza, z temperaturami w okolicach 24- 26°C trwa od listopada do stycznia. Do Kambodży można wybrać się właściwie o każdej porze roku, ponieważ opady w porze deszczowej nie są aż nadto uciążliwe.