X
Ładowanie...

Tanie loty do Kanady

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Kanada

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Kanada

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Kanada

Przewodnik po lotach Kanada

Tanie loty Kanada - informacje

Kanada rozciąga się na ogromnej przestrzeni terytorialnej. Jest krajem dwujęzycznym i wielokulturowym, z dostępem do wielu bogactw naturalnych, dzięki którym uzależnia od siebie między innymi Stany Zjednoczone. Jej dzikie terytoria, cudowna przyroda przy jednoczesnym rozwoju technologicznym i przemysłowym kraju przyciągają rokrocznie wielu turystów z całego świata. Turyści zwiedzają tu najciekawsze miasta, parki narodowe oraz podziwiają piękno kanadyjskiego krajobrazu. Tanie bilety z Polski do Kanady zaczynają się już od 1472 zł. Część osób przylatuje do Kanady w celach zarobkowych. Jeśli chcesz zwiedzić ten niesamowity kraj, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami zawartymi poniżej i kup tanie loty do Kanady na FRU.pl.

 

Tanie loty do Kanady - Prowincje Kanady i ich stolice

Alberta - Edomonton
Kolumbia - Brytyjska Victoria
Minitoba – Winnipeg
Nowa Funlandia i Lablador - St. John’s
Nowa Szkocja – Halifax
Ontario – Toronto
Quebec – Quebec
Saskatchewan – Regina
Wyspa Księcia Edwarda – Charlottetown

 

Tanie loty Kanada - bilety lotnicze

Planując na własną rękę tanie loty do Kanady, możesz dostosować je wyłącznie do swoich potrzeb oraz środków finansowych jakimi dysponujesz. Postaraj się zaoszczędzić pieniądze na zakupie biletów lotniczych. Najrozsądniej jest nabyć bilety lotnicze do Kanady z dużym wyprzedzeniem, ponieważ na trasach długodystansowych są one o wiele tańsze przy wcześniejszym ich zakupie. Warto, więc pół roku wcześniej zacząć organizować swój lot.

Bez przesiadki z Polski do Kanady (Z Warszawa: Port lotniczy Warszawa – Chopin do Toronto: Port lotniczy Toronto-Lester B. Pearson) dolecimy jedynie Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Tanie Bilety do Kanady można zakupić na trasach z przesiadkami, takich linii lotniczych jak: Air Canada, Air France, Austrian Airlin, British Airways, Finnair, Lufthansa, KLM, SAS, United Airlines, Swiss.

 

Tanie loty Kanada - największe lotniska w Kanadzie

Kanada posiada bardzo dużą siatkę portów lotniczych. Większość z tych lotnisk jest jednak dość mała. Największe kanadyjskie porty lotnicze obsługujące loty z Europy to:

Port lotniczy Toronto–Lester B. Pearson położony w Toronto to największe lotnisko Kanady. Rocznie obsługuje ponad 43 miliony pasażerów. Lotnisko posiada 3 terminale. W roku 2007 lotnisko zostało uznane przez Institute of Transport Management za najlepsze lotnisko na świecie.

 

Port lotniczy w Toronto jest głównym węzłem komunikacyjny Air Canada. Oprócz głównego przewoźnika znaczny ruch generują tu także takie linie lotnicze jak: Air Canada Jazz, a sezonowo również Sunwing Airlines oraz WestJet. Z europejskich linii lotniczych obsługiwane są między innymi: Air France, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, LOT, Lufthansa i KML.

Port lotniczy Vancouver położony jest w Richmond, 12 km od centrum Vancouver. Rocznie obsługuje ponad 17 milionów pasażerów. W 2011 był to drugi najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Kanadzie. Lotnisko posiada 3 terminale. Parokrotnie nagradzane przez Skytrax jako najlepsze północnoamerykańskie lotnisko. Znajduje się także w pierwszej dziesiątce najlepszych lotnisk na świecie.

Port lotniczy w Vancouver jest głównym węzłem komunikacyjnym Air Canada, Air Canada Express i Air Transat. Z europejskich linii lotniczych obsługiwane są między innymi: British Airways, Condor Airlines, Lufthansa, KML i Zoom Airlines.

Port lotniczy Montreal-Pierre Elliott Trudeau położony w Dorval, 20 km od centrum Montrealu. Rocznie obsługuje ponas 12 milionów pasażerów. Lotnisko posiada 3 terminale. Jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Kanadzie.

Port lotniczy w Montrealu jest głównym węzłem komunikacyjnym Air Canada, Air Inuici, Air Transat i Sunwing Airlines. Z europejskich linii lotniczych obsługiwane są między innymi: British Airways, Lufthansa, KML oraz Swiss International Air Lines.

 

Tanie loty Kanada - wylot z Polski

Poniżej lista miast, z których można kupić tanie loty do Kanady:

Tanie loty Gdańsk Kanada
Tanie loty Kraków Kanada
Tanie loty Katowice Kanada
Tanie loty Poznań Kanada
Tanie loty Rzeszów Kanada
Tanie loty Szczecin Kanada
Tanie loty Warszawa Kanada
Tanie loty Wrocław Kanada

 

Pozostałe ruchliwe porty lotnicze w Kanadzie to:

Port lotniczy Calgary – Calgary
Port lotniczy Greater Moncton –Moncton
Port lotniczy Winnipeg – Winnipeg
Port lotniczy Ottawa – Otaawa
Port lotniczy Fort McMurray – Fort McMurray

 

 

Tanie loty Kanada - linie lotnicze

Poniżej lista linii lotniczych, które oferują tanie loty do Kanady:

Tanie loty American Airlines Kanada
Tanie loty Air Canada Kanada
Tanie loty Air France Kanada
Tanie loty British Airways Kanada
Tanie loty Condor Kanada
Tanie loty Iberia Kanada
Tanie loty KLM Kanada
Tanie loty LOT Kanada
Tanie loty Austrian Airlines Kanada
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Kanada
Tanie loty Brussels Airlines Kanada
Tanie loty Turkish Airlines Kanada
Tanie loty United Airlines Kanada
Tanie loty Delta Kanada

 

Tanie loty Kanada - atrakcje i miejsca warte zobaczenia w Kanadzie

Kanada to kraj wielu kontrastów i kultur. Charakteryzuje się głównie bezkresnym pięknem przyrody. Lasy stanowią ponad połowę obszaru całego kraju, poza tym na terytorium Kanady znajduje się największa ilość wód śródlądowych, 42 Parki Narodowe i setki rezerwatów przyrody, a także liczne pasma górskie. Jest to nie tylko państwo dla miłośników zapierającej dech w piersiach i surowej natury, można tu także zwiedzić piękne, doskonale rozwinięte miasta. Pamiętaj, że tanie loty do Kanady tylko na FRU.pl. A więc, gdzie warto pojechać?

 

Wodospad Niagara leży na pograniczu Kanady i USA. Każdy, kto odwiedza to państwo, marzy o tym, żeby zobaczyć ten piękny, potężny najbardziej znany wodospad na świecie. Nic dziwnego, bowiem robi on niesamowite wrażenie. Wodospad można oglądać z dwóch stron – kanadyjskiej i amerykańskiej, umożliwia to przejście graniczne piesze oraz samochodowe. Przejście ze strony kanadyjskiej na stronę amerykańską nie jest jednak możliwe do Polaków bez ważnej wizy do USA. W drugą stronę nie ma problemów z przejściem, ponieważ zniesiono obowiązek posiadania wiz przy wjeździe do Kanady. Nocą wodospad jest podświetlany, przez co staje się niezwykle efektowny.
Ottawa to stolica Kanady. Jest to miasto o przepięknej zabudowie i położeniu. Na uwagę zasługuje budowla Parlamentu, biblioteka Parlamentu oraz National Gallery of Canada. Poza tym Ottawa pełna jest wspaniałych muzeów, galerii i ośrodków kulturalnych. Jedną z atrakcji turystycznych jest pływanie łódką po kanale Rideau lub zamiennie zimą – jazda na łyżwach. Miasto to tętni życiem i przyciąga turystów niczym magnes.
Toronto pod względem etnicznym jest najmocniej zróżnicowanym miastem świata, zamieszkałym przez ponad 150 grup etnicznych. Sporą część populacji miasta stanowi Polonia. Najpopularniejszą atrakcją w mieście jest jego najwyższy budynek, czyli wieża CN o wysokości 553 metrów, na której szczycie znajduje się obrotowa restauracja. Pełnym obrót wokół własnej osi trwa 70 minut, a przez ten czas mamy szansę poznać całe Toronto z lotu ptaka, między innymi jezioro Ontario, dzielnicę Bay Street Uniwersytety czy stadion Skydome. W Toronto mamy szanse zwiedzić liczne muzea, galerie, a nawet zoo.
Québec to miasto o francuskim charakterze zabudowań, niesłychanie urokliwe i chętnie odwiedzane przez turystów. Zabytkowa dzielnica Vieux-Québec wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Na uwagę zasługuje również Quebec Bridge – najdłuższy most wspornikowy na świecie o długości 549 metrów.
Calgary miasto prężniej rozwiniętych kanadyjskich miast w ostatnim stuleciu. Piękne położenie, ponad 40 parków, a także doskonała infrastruktura to dowód na to, że wielka aglomeracja może być zielona. W Calgary największą atrakcją turystyczną i symbolem miasta jest Calgary Tower o wysokości niespełna 200 metrów, z której to rozciąga się przepiękny widok na miasto.
Vancouver jest niebywale pięknie położonym miastem. Z trzech strony graniczy ono z wodami Pacyfiku, sąsiaduje ze stromymi szczytami gór. Poza tym miasto posiada wiele atrakcji, zabytków, muzeów i galerii. W Vancouver znajduje się ponad 180 parków, w tym niesamowity ogród chiński – pierwszy autentyczny zbudowany poza terytorium Chin.
Parki Narodowe to jest największe dziedzictwo Kanady i jej największa atrakcja. Co roku miliony osób z całego świata przybywają tu w celu podziwiania niesamowitej przyrody i przepięknych widoków. Kanada posiada, aż 42 Parki Narodowe. Wszystkie są niesamowite i ujawniają surowe piękno niezdeptanego lądu. Na pewno warto odwiedzić najstarszy Park Narodowy Banff, Park Narodowy Nahanni, Park Narodowy Auyuittuq czy Park Narodowy Bruce Peninsula.

 

Tanie loty Kanada - Klimat i pogoda

Kanada rozciąga się na dużym obszarze szerokości geograficznej, przez co znajduje się w paru strefach klimatycznych. Na północy występuje klimat subpolarny i polarny. W części centralnej przeważa klimat kontynentalny chłodny, a na południu umiarkowanie ciepły. W górach występują większe zróżnicowania temperatur, a w Kordylierach występuje klimat typowo górski. Północ Kanady jest znacznie chłodniejsza niż południe: na północy średnia roczna temperatura to -5 °C, na południu zaś to aż 21 °C. Turyści odwiedzają Kanadę o każdej porze roku, wielu amatorów narciarstwa odnajduje tu swoją wymarzoną przystań. Ci, którzy pragną zwiedzać liczne Parki Narodowe i zdobywać Kanadę na kołach roweru przybywają w porze letniej. Dzięki FRU.pl możesz poznać klimat Kanady, nie zwlekaj i już teraz kup tanie bilety do Kanady.