gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice

już od 179 zł
30 lip 06 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Katowice

Bilety lotnicze Polska Katowice

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
03 paź (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Katowice
10 paź (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
03 paź (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Katowice
11 paź (czw)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
03 paź (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Katowice
12 paź (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
03 paź (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Katowice
13 paź (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
03 paź (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Katowice
14 paź (nie)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katowice

Przewodnik po lotach Katowice

Tanie loty do Katowic – przewodnik

KATOWICE

Katowice to największe miasto w województwie śląskim, uchodzące za jego stolicę. Znajdują się na terenie Wyżyny Śląskiej, tzw. Wyżyny Katowickiej, a zarazem na granicy między Małopolską a Śląskiem. Słyną jako miasto pełne kontrastów oraz unikatowych połączeń architektonicznych, pięknych budowli i zabytków. Powstało w wyniku rozwoju w XIX wieku przyległych wsi i osiedli robotniczych. Centrum miasta określane było jako „Mały Paryż” ze względu na piękną zabudowę. Późniejszy rozwój miasta w części południowej sprawił, że Katowice charakteryzują się jednym z najciekawszych przykładów rozwoju i układu miasta. Ponadto działa tu wiele muzeów, galerii i teatrów, odbywają się liczne festiwale, imprezy kulturalne, koncerty – przybywają na nie ludzie z całej Polski, a nawet z Europy. Miłośnikom polskich tradycji, kochającym miasta szczycące się wieloma ciekawymi miejscami i atrakcjami proponujemy tanie loty do Katowic.

Tanie loty do Katowic – Najciekawsze atrakcje Katowic

Katowice uchodzą za jedno z ciekawszych polskich miast, obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Poniżej podpowiadamy, co warto zobaczyć w stolicy Śląska.

 • Drewniany kościół św. Michała Archanioła: najstarsza budowla sakralna na terenie Katowic. Został on wybudowany w 1510 roku we wsi Syrynia, a w 1938 roku przeniesiono go na teren Katowic. Jest jednym z ulubionych kameralnych kościołów, w którym katowickie pary zawierają małżeństwa.
 • Kościół Mariacki: Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w stylu neogotyckim. Najstarszy parafialny kościół katolicki Katowic znajdujący się na końcu tzw. deptaku mariackiego.
 • Deptak Mariacki: najbardziej charakterystyczna ulica w Katowicach, otoczona zabytkowymi kamienicami. Jej nazwa pochodzi od kościoła mariackiego, który wieńczy deptak.
 • Katedra Chrystusa Króla i pałac biskupi: największa katedra w Polsce.
 • Klasztor Franciszkanów w Panewnikach: posiada status bazyliki mniejszej; słynie ponadto ze swej bożonarodzeniowej Szopki. Neoromański zespół klasztorny z przyległą Kalwarią Panewnicką.
 • Pomnik Powstańców Śląskich: największy pomnik w Polsce, symbol upamiętniający wywalczenie powrotu Śląska na terytorium Polski. Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Katowic.
 • Plac Bolesława Chrobrego: z pomnikiem Józefa Piłsudskiego; znajduje się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
 • Gmach Sejmu Śląskiego: ogromy budynek składający się z czterech głównych skrzydeł; wewnątrz mieści się część sejmowa. Oprócz tego w skład budynku wchodzi sala Marmurowa, Boazeryjna, Skarbiec, tunele oraz schron.
 • Nikiszowiec: początkowo było to osiedle robotnicze dla górników kopalni „Giesche”. Obecnie turyści moga poczuć się jakby cofnęli się do głębi górniczej historii miasta. Centralną budowlą, rozchodzą się stąd uliczki osiedla, jest neobarokowy kościół św. Anny. No osiedlu nadal czynna jest kopalnia "Wieczorek". Wyprawę na Niszkowice najlepiej zaplanować na środę, piątek lub niedzielę, gdyż można wtedy zwiedzić muzeum i wejść do galerii obrazów w dawnym maglu.
 • Katowicki Spodek: najbardziej rozpoznawalny symbol Katowic. W hali widowisko-sportowej organizowane są koncerty, festiwale oraz imprezy sportowe. Ponadto w budynku znajduje się antresola, lodowisko, sala gimnastyczna oraz hotel.

Tanie loty do Katowic – kuchnia

Kuchnia Katowic to kwintesencja kuchni śląskiej. Tanie loty do Katowic to świetna okazja, aby poznać regionalne smaki. Przez wiele wieków kultura śląska mieszała się i czerpała inspiracje z wpływów innych regionów Polski, ale także Czech, Niemiec oraz Austrii. W ten sposób utworzyła się odrębna kultura, m.in. z oryginalną i bardzo zróżnicowaną kuchnią. Na Górnym Śląsku spożywane są potrawy typowo śląskie (popularne też w krajach sąsiadów). Kuchnia śląska jest pożywna, ciężka, dominują ziemniaki w różnej postaci oraz wyroby mięsne.  Popularne dania to m.in. buchty – kluski na parze, mozgoł - ugotowane osobno ziemniaki i kapusta, ugniecione razem ze smalcem, krupniok – wyrób wędliniarski z kaszy i krwi oraz podrobów, golonka – koniecznie z kuflem piwa, gołąbki z farszem z ziemniaków oraz gryki, karminadle – kotlety mielone z mięsa wieprzowego, żur śląski, kluski śląskie oraz czarne, germuszka (zupa z chleba), modra kapusta.

Tanie loty do Katowic – klimat i pogoda

W Polsce panuje klimat przejściowy, pomiędzy klimatem umiarkowanym oceanicznym na zachodzie kraju, a klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie. Katowice położone są na południu kraju, więc panujący tu klimat jest pod silnym wpływem kontynentalnym z gorącym latem i mroźną zimą. Średnia roczna temperatura wynosi 8 °C, latem z kolei 17,5 °C, a zimą -3 °C. Najlepszą porą na zwiedzanie miasta jest wiosna lub lato, gdyż pogoda sprzyja spacerom. Trzeba jednak pamiętać, że w Katowicach wiele atrakcji jest zadaszonych. Osoby, które zimą przylatują do Katowic z północy kraju traktują miasto jako doskonałą bazę wypadową do miejscowości narciarskich.

Tanie loty do Katowic – lotnisko

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

Międzynarodowy port lotniczy leży w Pyrzowicach, około 30 km od centrum Katowic. Stanowi on regionalny port województwa śląskiego, a pod względem liczby odprawianych pasażerów i operacji lotniczych jest na czwartym miejscu wśród polskich lotnisk. Wybierz tani lot do Katowic, a następnie prześledź różne opcje dojazdu z lotniska do centrum.

Dojazd na lotnisko/do centrum 

 • Taksówka: można wybrać spośród wielu firm, ceny wahają się w okolicy 100 zł.
 • Wypożyczony samochód: z lotniska do centrum należy się kierować drogą wojewódzką nr 913. W pobliżu biegną ponadto dwa bezkolizyjne węzły – Pyrzowice-Lotnisko łączące drogę 913 z drogą ekspresową S1 oraz portem, a także Pyrzowice łączący autostradę A1 z drogą S1.
 • Autobus: uruchomiono„Linię Lotnisko” – autobusy kursują na trasie Katowice Centrum – Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice. Podróż zajmie około 40 minut, a bilet kosztuje 26 zł. Transfer jest także w ofercie wielu prywatnych przewoźników, m.in. autobusem firmy Matuszek dojedziecie w ok. 35 minut. Ceny zaczynają się od 22 zł.

Tanie loty do Katowic – przewoźnicy

Lot do Katowic zajmie powyżej , dlatego wybierz operatora, który zapewnia komfort – pieniądze nie mogą być jedynym kupienia lotu. prezentujemy spis linii lotniczych, które oferują tanie loty do Katowic:

Tanie loty do Katowic – pozostałe miejsca wylotu

Do Katowic dolecisz z wielu miejsc. Sprawdź pozostałe miasta wylotu:

Tanie loty do Katowic na FRU.PL

Skąd mamy pewność, że u nas kupisz najlepsze cenowo tanie loty do Katowic? Odpowiedź wydaje się banalna, chociaż za mechanizmem naszej strony stoi zaawansowana technologia. Otrzymujesz u nas dostęp do każdej linii lotniczej na świecie, także tych niedostępnych w Polsce. Znajdują się wśród nich firmy LCC a także ekskluzywne linie lotnicze, więc – na początek od razu otrzymujesz dostęp do każdej możliwej oferty. Nie nie na wszystkie lotniska dotrzesz bez przesiadek, dlatego pokazujemy także podróże z przesiadkami – to oferują wszyscy, jednak tylko FRU.PL składa w jedną podróż oferty firm zrzeszonych w różnych hubach i systemach rezerwacyjnych – te loty sygnujemy logiem Smart Connection.

Na naszej stronie znajdziesz bezpośrednie oferty do Katowic, LCC i regularnych linii lotniczych, podróże realizowane przez kilku operatorów (lot do Katowic z jedną linią, droga powrotna z np. Ryanair) oraz loty z normalną przesiadką albo Smart Connection. Jesteśmy pewni, że nie znajdziesz lepszego przelotu niż w naszej wyszukiwarce i ręczymy za to – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Katowic na FRU.PL ?

Sensownie tanie loty do Katowic zabukujesz dzięki wyszukiwarce lotów na górze tej strony. Zobacz także Kalendarz lotów i aktualny wykres najniższych cen na połączenia do Katowic w nadchodzącym półroczu. kiedy już wyszukasz lot, możesz zobaczyć, ile zaoszczędzisz zmieniając termin lotu do Katowic o 2-3 dni. Otrzymujesz też wgląd do aktualnych cen biletów lotniczych do Katowic z miesiąca, w którym planujesz podróż. Mamy dla Ciebie jeszcze coś.

Stworzyliśmy użyteczne narzędzie ułatwiające wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert biletów lotniczych do Katowic. Wypróbuj Alarm Cenowy. Wpisz cenę, którą chcesz zapłacić, kraj, przykładowo Katowic, a dostaniesz od nas e-maila, gdy tylko pojawią się połączenia odpowiadające na Twoje potrzeby. Nie trzeba już sprawdzać co godzinę cen biletów lotniczych do Katowic, Alarm Cenowy Cię wyręczy.

Jeżeli szukasz naprawdę dobrych promocji, daj się zainspirować i zapisz się na Newsletter FRU.PL. Znajdujemy wyjątkowe obniżki, informujemy na bieżąco o zniżkach i w odpowiednim momencie podpowiadamy, w jakim terminie najlepiej rezerwować loty. Selekcja lotów jest duża, dlatego dostajesz tylko te wyjątkowe.

Hotel i wynajem samochodów w Katowicach

FRU.PL to więcej niż tanie loty do Katowic. Chcemy dać Ci miejsce całościowego planowania wypraw – a nie wyłącznie przelotu. Zabukujesz z nami nocleg i wypożyczysz samochód, dzięki któremu zobaczysz znacznie więcej. Zaplanujemy razem transfer z portu lotniczego Katowice i znajdziemy odpowiedź na każde pytanie. Napisz do naszego Centrum Rezerwacji.

Jak podróżować tanio do Katowic? Rady od FRU.PL

Uwielbiamy naszą pracę, dlatego wiemy wszystko na temat lotów i miejsc, które widzieliśmy lub chcemy zobaczyć. Dzielimy się zdobytą wiedzą i mamy dla Ciebie wskazówki, jak podróżować tanio do Katowic.

 • Połączenia do Katowic są najtańsze około 10-8 tygodni przed wyjazdem. To najkorzystniejszy moment na kupowanie biletów lotniczych oraz hotelu.
 • Jeżeli możesz, podróżuj tylko z bagażem kabinowym – na niedalekich połączeniach i gdy pobyt ma do dwóch tygodni wystarczy w sam raz, a koszty za bagaż nadawany do luku w low costach bywają droższe niż za sam bilet.
 • Pamiętaj, stawić się w porcie lotniczym co najmniej 2 h przed wylotem. Okienka odprawy są zamykane zazwyczaj na 45-30 minut przed zapowiadaną godziną wylotu.
 • Nie zabieraj cennych, kruchych rzeczy, a jeżeli ich potrzebujesz – schowaj je w bagażu kabinowym. Zmniejszy to szansę, że się zniszczą.
 • Nie obawiaj się przesiadek – zazwyczaj pomagają obniżyć do 60-70% zwyczajnej ceny.