X
Ładowanie...

Tanie loty do Katowic

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Loty Katowice

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Polska Katowice

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Katowice

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Katowice

Przewodnik po lotach Katowice

Tanie loty do Katowic – przewodnik

KATOWICE

Katowice to największe miasto w województwie śląskim, uchodzące za jego stolicę. Znajdują się na terenie Wyżyny Śląskiej, tzw. Wyżyny Katowickiej, a zarazem na granicy między Małopolską a Śląskiem. Słyną jako miasto pełne kontrastów oraz unikatowych połączeń architektonicznych, pięknych budowli i zabytków. Powstało w wyniku rozwoju w XIX wieku przyległych wsi i osiedli robotniczych. Centrum miasta określane, było jako „Mały Paryż” ze względu na piękną zabudowę. Późniejszy rozwój miasta w części południowej sprawił, że Katowice charakteryzują się jednym z najciekawszych przykładów rozwoju i układu miasta. Ponadto działa tu wiele muzeów, galerii i teatrów, odbywają się liczne festiwale, imprezy kulturalne, koncerty – przybywają na nie ludzie z całej Polski, a nawet z Europy. Miłośnikom polskich tradycji, kochającym miasta szczycące się wieloma ciekawymi miejscami i atrakcjami proponujemy tanie loty do Katowic.

Tanie loty do Katowic – Najciekawsze atrakcje Katowic

Katowice uchodzą za jedno z ciekawszych polskich miast, obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Poniżej podpowiadamy, co warto zobaczyć w stolicy Śląska.

Drewniany kościół św. Michała Archanioła: najstarsza budowla sakralna na terenie Katowic. Został on wybudowany w 1510 roku we wsi Syrynia, a w 1938 roku przeniesiono go na teren Katowic. Jest jednym z ulubionych kameralnych kościołów, w którym katowickie pary zawierają małżeństwa.
Kościół Mariacki: Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w stylu neogotyckim. Najstarszy parafialny kościół katolicki Katowic znajdujący się na końcu tzw. deptaku mariackiego.
Deptak Mariacki: najbardziej charakterystyczna ulica w Katowicach, otoczona zabytkowymi kamienicami. Jej nazwa pochodzi od kościoła mariackiego, który wieńczy deptak.
Katedra Chrystusa Króla i pałac biskupi: największa katedra w Polsce.
Klasztor franciszkanów w Panewnikach: ma status bazyliki mniejszej; słynie ponadto ze swej bożonarodzeniowej Szopki. Neoromański zespół klasztorny z przyległą Kalwarią Panewnicką.
Pomnik Powstańców Śląskich: największy pomnik w Polsce, symbol upamiętniający wywalczenie powrotu Śląska na terytorium Polski. Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Katowic.
Plac Bolesława Chrobrego: z pomnikiem Józefa Piłsudskiego; znajduje się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Gmach Sejmu Śląskiego: ogromny budynek składający się z czterech głównych skrzydeł; wewnątrz mieści się część sejmowa. Oprócz tego w skład budynku wchodzi sala Marmurowa, Boazeryjna, Skarbiec, tunele oraz schron.
Nikiszowiec: początkowo było to osiedle robotnicze dla górników kopalni „Giesche”. Obecnie turyści mogą poczuć się jakby cofnęli się do głębi górniczej historii miasta. Centralną budowlą, rozchodzą się stąd uliczki osiedla, jest neobarokowy kościół św. Anny. No osiedlu nadal czynna jest kopalnia "Wieczorek". Wyprawę na Niszkowiec najlepiej zaplanować na środę, piątek lub niedzielę, gdyż można wtedy zwiedzić muzeum i wejść do galerii obrazów w dawnym maglu.
Katowicki Spodek: najbardziej rozpoznawalny symbol Katowic. W hali widowiskowo-sportowej organizowane są koncerty, festiwale oraz imprezy sportowe. Ponadto w budynku znajduje się antresola, lodowisko, sala gimnastyczna oraz hotel.

Tanie loty do Katowic – kuchnia

Kuchnia Katowic to kwintesencja kuchni śląskiej. Tanie loty do Katowic to świetna okazja, aby poznać regionalne smaki. Przez wiele wieków kultura śląska mieszała się i czerpała inspiracje z wpływów innych regionów Polski, ale także Czech, Niemiec oraz Austrii. W ten sposób utworzyła się odrębna kultura, m.in. z oryginalną i bardzo zróżnicowaną kuchnią. Na Górnym Śląsku spożywane są potrawy typowo śląskie (popularne też w krajach sąsiadów). Kuchnia śląska jest pożywna, ciężka, dominują ziemniaki w różnej postaci oraz wyroby mięsne.  Popularne dania to m.in. buchty – kluski na parze, mozgoł - ugotowane osobno ziemniaki i kapusta, ugniecione razem ze smalcem, krupniok – wyrób wędliniarski z kaszy i krwi oraz podrobów, golonka – koniecznie z kuflem piwa, gołąbki z farszem z ziemniaków oraz gryki, karminadle – kotlety mielone z mięsa wieprzowego, żur śląski, kluski śląskie oraz czarne, germuszka (zupa z chleba), modra kapusta.

Tanie loty do Katowic – klimat i pogoda

W Polsce panuje klimat przejściowy, pomiędzy klimatem umiarkowanym oceanicznym na zachodzie kraju, a klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie. Katowice położone są na południu kraju, więc panujący tu klimat jest pod silnym wpływem kontynentalnym z gorącym latem i mroźną zimą. Średnia roczna temperatura wynosi 8 °C, latem z kolei 17,5 °C, a zimą -3 ° C. Najlepszą porą na zwiedzanie miasta jest wiosna lub lato, gdyż pogoda sprzyja spacerom. Trzeba jednak pamiętać, że w Katowicach wiele atrakcji jest zadaszonych. Osoby, które zimą przylatują do Katowic z północy kraju, traktują miasto jako doskonałą bazę wypadową do miejscowości narciarskich.

Tanie loty do Katowic – lotnisko

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

Międzynarodowy port lotniczy leży w Pyrzowicach, około 30 km od centrum Katowic. Stanowi on regionalny port województwa śląskiego, a pod względem liczby odprawianych pasażerów i operacji lotniczych jest na czwartym miejscu wśród polskich lotnisk. Wybierz tani lot do Katowic, a następnie prześledź różne opcje dojazdu z lotniska do centrum.

Dojazd na lotnisko/do centrum 

Taksówka: można wybrać spośród wielu firm, ceny wahają się w okolicy 100 zł.
Wypożyczony samochód: z lotniska do centrum należy się kierować drogą wojewódzką nr 913. W pobliżu biegną ponadto dwa bezkolizyjne węzły – Pyrzowice-Lotnisko łączące drogę 913 z drogą ekspresową S1 oraz portem, a także Pyrzowice łączący autostradę A1 z drogą S1.
Autobus: uruchomiono„Linię Lotnisko” – autobusy kursują na trasie Katowice Centrum – Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice. Podróż zajmie około 40 minut, a bilet kosztuje 26 zł. Transfer jest także w ofercie wielu prywatnych przewoźników, m.in. autobusem firmy Matuszek dojedziecie w ok. 35 minut. Ceny zaczynają się od 22 zł.

Tanie loty do Katowic – przewoźnicy

Lot do Katowic zajmie powyżej godziny, dlatego wybierz operatora, który zapewnia komfort – pieniądze nie mogą być jedynym kupienia lotu. Prezentujemy spis linii lotniczych, które oferują tanie loty do Katowic:

Tanie loty British Airways Katowice
Tanie loty Air Baltic Katowice
Tanie loty Ryanair Katowice
Tanie loty KLM Katowice
Tanie loty Lufthansa Katowice
Tanie loty LOT Katowice
Tanie loty SAS Katowice
Tanie loty Brussels Airlines Katowice
Tanie loty WizzAir Katowice

Tanie loty do Katowic – pozostałe miejsca wylotu

Do Katowic dolecisz z wielu miejsc. Sprawdź pozostałe miasta wylotu:

Tanie loty Antalia Katowice
Tanie loty Ateny Katowice
Tanie loty Djerba Katowice
Tanie loty Berlin Katowice
Tanie loty Bruksela Katowice
Tanie loty Londyn Katowice
Tanie loty Barcelona Katowice
Tanie loty Granada Katowice
Tanie loty Londyn Katowice
Tanie loty Liverpool Katowice
Tanie loty Minorka Katowice

 

Tanie loty do Katowic na FRU.PL

Skąd mamy pewność, że u nas kupisz najlepsze cenowo tanie loty do Katowic? Odpowiedź wydaje się banalna, chociaż za mechanizmem naszej strony stoi zaawansowana technologia. Otrzymujesz u nas dostęp do każdej linii lotniczej na świecie, także tych niedostępnych w Polsce. Znajdują się wśród nich firmy LCC, a także ekskluzywne linie lotnicze, więc – na początek od razu otrzymujesz dostęp do każdej możliwej oferty. Nie, nie na wszystkie lotniska dotrzesz bez przesiadek, dlatego pokazujemy także podróże z przesiadkami – to oferują wszyscy, jednak tylko FRU.PL składa w jedną podróż oferty firm zrzeszonych w różnych hubach i systemach rezerwacyjnych – te loty sygnujemy logiem Smart Connection.

Na naszej stronie znajdziesz bezpośrednie oferty do Katowic, LCC i regularnych linii lotniczych, podróże realizowane przez kilku operatorów (lot do Katowic z jedną linią, droga powrotna z np. Ryanair) oraz loty z normalną przesiadką albo Smart Connection. Jesteśmy pewni, że nie znajdziesz lepszego przelotu niż w naszej wyszukiwarce i ręczymy za to – zobacz Gwarancję Najniższej Ceny FRU.PL.

Jak znaleźć tanie loty do Katowic na FRU.PL ?

Sensownie tanie loty do Katowic zabukujesz dzięki wyszukiwarce lotów na górze tej strony. Zobacz także Kalendarz lotów i aktualny wykres najniższych cen na połączenia do Katowic w nadchodzącym półroczu. Kiedy już wyszukasz lot, możesz zobaczyć, ile zaoszczędzisz, zmieniając termin lotu do Katowic o 2-3 dni. Otrzymujesz też wgląd do aktualnych cen biletów lotniczych do Katowic z miesiąca, w którym planujesz podróż. Mamy dla Ciebie jeszcze coś.

Stworzyliśmy użyteczne narzędzie ułatwiające wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert biletów lotniczych do Katowic. Wypróbuj Alarm Cenowy. Wpisz cenę, którą chcesz zapłacić, kraj, przykładowo Katowic, a dostaniesz od nas e-maila, gdy tylko pojawią się połączenia odpowiadające na Twoje potrzeby. Nie trzeba już sprawdzać co godzinę cen biletów lotniczych do Katowic, Alarm Cenowy Cię wyręczy.

Jeżeli szukasz naprawdę dobrych promocji, daj się zainspirować i zapisz się na Newsletter FRU.PL. Znajdujemy wyjątkowe obniżki, informujemy na bieżąco o zniżkach i w odpowiednim momencie podpowiadamy, w jakim terminie najlepiej rezerwować loty. Selekcja lotów jest duża, dlatego dostajesz tylko te wyjątkowe.

Hotel i wynajem samochodów w Katowicach

FRU.PL to więcej niż tanie loty do Katowic. Chcemy dać Ci miejsce całościowego planowania wypraw – a nie wyłącznie przelotu. Zabukujesz z nami nocleg i wypożyczysz samochód, dzięki któremu zobaczysz znacznie więcej. Zaplanujemy razem transfer z portu lotniczego Katowice i znajdziemy odpowiedź na każde pytanie. Napisz do naszego Centrum Rezerwacji.

Jak podróżować tanio do Katowic? Rady od FRU.PL

Uwielbiamy naszą pracę, dlatego wiemy wszystko na temat lotów i miejsc, które widzieliśmy lub chcemy zobaczyć. Dzielimy się zdobytą wiedzą i mamy dla Ciebie wskazówki, jak podróżować tanio do Katowic.
Połączenia do Katowic są najtańsze około 10-8 tygodni przed wyjazdem. To najkorzystniejszy moment na kupowanie biletów lotniczych oraz hotelu.
Jeżeli możesz, podróżuj tylko z bagażem kabinowym – na niedalekich połączeniach i gdy pobyt ma do dwóch tygodni, wystarczy w sam raz, a koszty za bagaż nadawany do luku w low costach bywają droższe niż za sam bilet.
Pamiętaj, stawić się w porcie lotniczym co najmniej 2 h przed wylotem. Okienka odprawy są zamykane zazwyczaj na 45-30 minut przed zapowiadaną godziną wylotu.
Nie zabieraj cennych, kruchych rzeczy, a jeżeli ich potrzebujesz – schowaj je w bagażu kabinowym. Zmniejszy to szansę, że się zniszczą.
Nie obawiaj się przesiadek – zazwyczaj pomagają obniżyć do 60-70% zwyczajnej ceny.</p>

Najpopularniejsze trasy

Katowickie lotnisko nawiązuje największą ilość połączeń z Londynem, Mediolanem, Rzymem, Amsterdamem i Barceloną. Poniżej opiszemy Państwu w skrócie lotniska, na które można dolecieć z Katowic. Będą to ogólne informacje, wskazówki dojazdu oraz opis parkingów. Dodatkowo przygotowaliśmy również skrótowy opis tych miast, wraz z wymienieniem kluczowych atrakcji.

Amsterdam

Lotnisko – Schiphol

To największe holenderskie lotnisko, przy czym na 4. miejscu pod względem ruchu pasażerskiego w całej Europie. Oddalone jest o 18 km od Amsterdamu. Obsługuje ono ponad 200 tras lotniczych i jest bazą główną linii KLM, która oferuje loty również z Polski. Lotnisko przystosowane jest tak, by zadowolić nawet najbardziej wymagających pasażerów, znajdziecie tu Państwo strefę zabaw dla dzieci, ekspresowe spa, gabinety masażu, punkty do medytacji czy nawet muzeum. Można zatem powiedzieć, że to lotnisko stanowi atrakcję samą w sobie i te udogodnienia przydatne są w szczególności podczas dłuższego oczekiwania na lot.
Parking
Jak przystało na tak ogromny port lotniczy, parking tutaj to również duży obszar. Do dyspozycji pasażerów znajdują się tu parking krótko i długo terminowe, zadaszone i niezadaszone oraz miejsca premium z usługą parkowania za nas pojazdu. Przy postoju przez tydzień, koszt parkingu zaczyna się od 10 Euro za dobę. Prosimy pamiętać, by zarezerwować miejsce parkingowe z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż jest bardzo ciężko dostać miejsce na kilka dni przed wylotem.
Dojazd
Poza dojazdem samochodem, na lotnisko najłatwiej jest dotrzeć albo za pomocą pociągu, albo autobusu. Przystanki autobusowe znajdują się przed samym terminalem i halami przylotów, aby dowiedzieć się jaki autobus dowiezie Państwa do celu, należy udać się na strone https://9292.nl/en i tam wszystko sprawdzić. Dworzec kolejowy znajduje się bezpośrednio pod terminalami lotniska, można dostać się tam bezpośrednio z wielu holenderskich miast takich jak – Amsterdam, Utrecht, Leiden, Haga, Delft i Rotterdam. Ilość połączeń jest tak wielka i zmienna, że w tym przypadku również prosimy o planowanie podróży przez stronę https://9292.nl/en.

Miasto

Amsterdam jest miastem, które cały czas się rozwija i stanowi jedno z najciekawszych europejskich miast. Ważną część miasta stanowią muzea, przede wszystkim muzeum Anny Frank, Rijksmuseum, a także rozmaite galerie sztuki. Warto też zobaczyć Pałac Królewski, Bloemenmarkt i jedyną taką dzielnicę w Europie – Red Light District.

Barcelona

Port lotniczy-El Prat

Położony jest on zaledwie 14 km od centrum Barcelony. Jest drugim pod względem ilości obsłużonych pasażerów portem lotniczym Hiszpanii. Na lotnisku znajdziecie Państwo wszystkie najistotniejsze udogodnienia – bankomaty, banki, kawiarnie, sklepy czy place zabaw dla dzieci.
Parking
Parking przy lotnisku ma prawie 20.000 miejsc parkingowych, obie strefy parkingowe, są podzielone na osobne podstrefy – parking długoterminowy, podziemny i ogólny. Parking podobnie jak lotnisko posiada wiele udogodnień – jest tu usługa odprowadzania czy mycia auta. Władze lotniska zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc na parkingu, by uniknąć problemu związanego z brakiem wolnych miejsc. Najtańszy możliwy postój 7. dniowy kosztować będzie około 55 Euro.
Dojazd
Najszybszą formą dojazdu na lotnisko jest autobus firmy Aero Bus – dojeżdża on pod oba terminale z centrum miasta, koszt biletu to 5,90 Euro. Inną formą dojazdu publicznego będzie metro, linia L9 zatrzymuje się przy obydwóch terminalach lotniska. Z centrum Barcelony można dojechać też pociągiem (pod terminal T2), kursuje on co 30 minut. Jeśli musicie Państwo dojechać do innego miasta niż Barcelona, to można to zrobić busami firmy ALSA.

Miasto

Barcelona to przede wszystkim miasto słynące z mieszanki stylów architektonicznych – spotyka się tu gotyk i modernizm. Znajduje się tu sporo rozpoznawalnych na całym świecie kościołów i katedr – Sagrada Familia, Bazylika la Merce, katedra św. Eulalii i ruiny świątyni Augustusa. Jeśli będziecie chcieli Państwo oderwać się od zwiedzania, to koniecznie musicie się udać na słynną ulicę La Rambla, przy której znajdują się rozmaite sklepy, targi i muzea.

Londyn

Port lotniczy Londyn-Luton

Port lotniczy Luton, znajduje się 50 km na północ od centrum Londynu. Lotnisko oferuje wszystkie najważniejsze usługi, a nawet możliwość naładowania samochodu elektrycznego.
Parking
Przy lotnisku znajduje się wielopoziomowy parking. Obsługa lotniska zaleca wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowe. Ceny tutaj są uzależnione od długości postoju oraz od terminu rezerwacji, jednak cena za postój 7 dni, bez wcześniejszej rezerwacji to koszt około 120 funtów.
Dojazd
Lotnisko jest oddalone o 3 km od autostrady M1, więc dojazd samochodem nie stanowi problemu. Dostępną są również środki transportu publicznego takie jak – autobusy firm EasyBus, Terravision i First Capital Connect oraz pociągi ze stacji kolejowej Luton Airport Parkway, oddalonej o 6 minut jazdy autobusem od lotniska. Transport z lotniska na dworzec zapewniają autobusy wahadłowe.

Port lotniczy Londyn-Stansted

Ten położony 48 km na północny-wschód od Londynu port lotniczy, jest 4. co do wielkości lotniskiem w Wielkiej Brytanii. Obsługuje on głównie operatorów tanich linii lotniczych i jest bazą główną Ryanair na Wyspach Brytyjskich.
Parking
Lotnisko posiada duży parking, który podzielony jest na strefy, zależnie od długości czasu, na jaki planujemy zostawić samochód. Cena za długi parking (od 7 dni wzwyż), zaczyna się od 105 funtów. Możemy tutaj liczyć na dodatkowe usługi typu Meet&Greet.
Dojazd
Lotnisko jest położone w pobliżu autostrady M11. Z innych możliwości dojazdu można skorzystać ze środków transportu publicznego – pociągów Stansted Express z Londynu czy krajowych kolei, które dojeżdżają na lotnisko z największych brytyjskich miast, lub autobusów wielu firm kursujących na lotnisko.

Miasto

Warto zauważyć, że Londyn jest trzykrotnie większy od Warszawy, tak więc zwiedzanie miasta może zająć kilka dobrych dni. Najłatwiej jednak skierować się do centrum miasta, gdyż to właśnie tam znajdują się najciekawsze obiekty turystyczne. Do rzeczy, których nie możemy przegapić, zaliczają się – London Eye, Tower Bridge, Tower of London, Pałac Westminsterski, Katedra Southwark czy Buckingham Palace, te miejsca to jedynie wierzchołek góry lodowej, turystyki Londynu.

Mediolan

Port lotniczy Mediolan-Bergamo

Lotnisko znajduje się w Bergamo, jest ono oddalone o około 50 km od centrum Mediolanu. Ten port lotniczy posiada wszystkie potrzebne udogodnienia. Tak więc znajdą tu Państwo różne sklepy, restauracje, banki, VIP Lounge i Fast Track.
ParkingParking jest podzielony na kilka stref, duża ilość miejsc jest zadaszonych. Na lotnisku często są organizowane promocje cenowe, dzięki czemu przy wcześniej rezerwacji online, można skorzystać z okazji typu 5 Euro za 1 dzień postoju. Bez promocji ceny postoju 7. dniowego zaczynają się od 59 Euro.
Dojazd
Przy dojeździe samochodem, polecamy by jechać drogą A4 i wybrać właściwy zjazd. Możliwy jest również dojazd autobusem do Mediolanu firmy Flixbus numer 403 i 406. Jest tu również sporo innych operatorów, którzy jeżdżą też do Chorwacji czy Francji. By dojechać na lotnisko pociągiem, trzeba wybrać Tren Italia. Po dojechaniu na dworzec kolejowy Bergamo trzeba skorzystać z busa firmy ATB, który w 10 minut dowiezie Państwa na lotnisko.

Port lotniczy Mediolan-Malpensa

Lotnisko położone w miejscowości Malpensa, oddalonej o 48 km od centrum Mediolanu. Na lotnisku znajdą Państwo wszystkie ważne usługi i udogodnienia typu Fast Track, VIP Lounge, Assistance czy odprowadzanie samochodu.
Parking
Na parkingu znajduje się strefa bezpłatnego wjazdu, poniżej 10 minut, jako usługa Kiss&Fly. Parking podzielony jest na 5 stref, co ważne nawet parkingi długoterminowe oddalony są raptem o 5 minut spacerem od terminala. Opłaty za parking 7 dni, zaczynają się od 50 Euro, ale tylko przy rezerwacji online, która oferuje niższe ceny.
Dojazd
Jadąc samochodem, należy wybrać trasę A4 lub A8 (zależy z której strony się podróżuje), zjazdy z trasy są dobrze oznakowane. Innym sposobem na podróż do i z lotniska jest autokar, lista przewoźników i kierunków jest długa, jeśli jednak podróżujecie Państwo z Mediolanu to najłatwiej wybrać Terravision z dworca głównego na lotnisko. Można również dojechać tutaj pociągiem, z dworca głównego, bądź ze stacji Cadorna dojedziemy z Mediolanu, jest też linia S40 z miejscowości Como.

Miasto

Mediolan to bardzo ciekawe miasto, które łączy ze sobą nowoczesność z klasyką, bowiem z jednej strony mamy tu do czynienia, z miastem którego 2. imieniem jest moda, a z innej strony jest ono przepełnione gotycką zabudową. Będac tutaj absolutnie nie wolno nie odwiedzić kościoła Santa Maria delle Grazie, wraz z przyległym do niej klasztorem, w którym to znajduje się „Ostatnia Wieczerza” Leonardo da Vinciego. Ważnym punktem miasta jest też La Scala, czyli mediolańska opera czy Salotto di Milano, gdzie poza zakupami mogą Państwo zjeść wspaniałą kolację.

Rzym

Port lotniczy Rzym-Ciampino

Lotnisko to jest oddalone o 15 km na wschód od centrum Rzymu. Ten międzynarodowy port lotniczy obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Jest to jedno z najpopularniejszych włoskich lotnisk. Znajdą tutaj Państwo wszelkie istotne udogodnienia takie jak darmowe Wi-Fi, restauracje, punkty wymiany walut, różnego rodzaju sklepy etc.
Parking
Ten port lotniczy posiada około 1000 miejsc parkingowych, jest na nim kilka stref parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zaleca się wcześniejszą rezerwację online, by cena za parking była mniejsza.
Dojazd
By dojechać na lotnisko samochodem, należy skorzystać z drogi Grande Raccordo Anulare (GRA) i zjechać wyjazdem numer 23. Jeśli chcecie Państwo dojechać na lotnisko inaczej niż samochodem, to można skorzystać z autobusu bądź pociągu. Autobusy, które odjeżdżają z kolejowego dworca głównego w Rzymie to – Sit, Terravision, Romeairportbus-Schiaffini oraz Atral. Pociągi odjeżdżające również z dworca głównego w Rzymie, dojeżdżają na stację Ciampino, z której trzeba dostać się na lotnisko busami firmy Cotral.

Miasto

Nie bez powodu Rzym jest nazywany wiecznym miastem. To miasto jest turystyczną mekką Europy, przede wszystkim ze względu na jej fascynujące, znane na całym świecie zabytki. Do najważniejszych punktów miasta należą – Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Bazylika św. Piotra w Watykanie i Palatyn. To zaledwie pięć z kilkuset atrakcji, jakie oferuje stolica Włoch.