X
Ładowanie...

Tanie loty Kazachstan

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
02 lip 09 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Kazachstan

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Polska Kazachstan

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kazachstan

Przewodnik po lotach Kazachstan

Tanie loty do Kazachstanu

Lot do Kazachstanu najlepiej zabukować z bardzo dużym wyprzedzeniem. Nie są to bowiem loty, które podczas promocji można znaleźć nawet za kilkanaście złotych. Głównie z tego powodu, że lot do Kazachstanu obsługuje najczęściej linia lotnicza Lufthansa, a także KLM, Belavia, natomiast jeżeli chodzi o tańszych przewoźników jest to wyłącznie British Airways. Z Polski można polecieć do Astany lub do Ałma – Aty z tym zastrzeżeniem, że nie będą to loty bezpośrednie.

 

Do Kazachstanu linie lotnicze oferują loty z następujących miast Polski:

 

Bilety lotnicze Kazachstan

Kupując bilety lotnicze Kazachstan, można zdecydować się na wylot z kilku polskich miast. Jeżeli chodzi o konkretne kazachskie miasta, do których mamy możliwość się udać są to:

 

  • Astana: z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia,
  • Ałma – Ata: z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia.

Warto dobrze zaplanować swoją podróż, ponieważ bilety lotnicze Kazachstan mają swoją cenę i przy rezerwacji warto także zwrócić uwagę na lotnisko docelowe.

 

Tanie loty do Kazachstanu - linie lotnicze:

 

Tanie loty do Kazachstanu - Lotniska w Kazachstanie

Kazachstan posiada dwa najważniejsze lotniska: lotnisko Astana oraz port lotniczy Ałma – Ata. Odbywając turystyczny lot do Kazachstanu najczęściej wybierzemy jedno z tych dwóch miast, również z tego względu, że jest z nimi najwięcej połączeń. Obydwa lotniska są ogromne i obsługują miliony pasażerów rocznie. Co więcej, stanowią także port docelowy zarówno dla tradycyjnych jak i tanich przewoźników lotniczych. Lotnisko Astana znajduje się około 14 km od centrum stolicy, natomiast lotnisko Ałma – Ata mieści się w odległości 18 km od miasta.

 

Tanie loty do Kazachstanu - Dojazd na lotniska

 

  • lotnisko Ałma – Ata: regularne linie autobusowe kursują co kilka minut pomiędzy lotniskiem a centrum miasta. Podróż trwa około 40 minut. Istnieje także możliwość dojazdu taksówką oraz wypożyczenia samochodu,
  • lotnisko Astana: autobusy w różnych kierunkach kursują co kilka minut spod lotniska. Przed podróżą taksówką warto uprzednio wynegocjować cenę z kierowcą. W przypadku, gdy decydujemy się na wypożyczenie samochodu, warto pomyśleć o tym, by wcześniej go zarezerwować.

 

Tanie loty do Kazachstanu - Miasta Kazachstanu

 

  • Astana – miasto, które jest jednocześnie stolicą Kazachstanu, z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności, także wśród mieszkańców kraju. Astana jest miastem bardzo nowoczesnym, co zauważalne jest na każdym kroku – modernistyczne budowle, wspaniale zagospodarowany teren miejski świadczą o wysokiej pozycji tego miasta. Miasto jest największym w Kazachstanie ośrodkiem handlowo – usługowym, a także przemysłowym. W Astanie znajdują się również najważniejsze uczelnie wyższe w kraju. Turystów miasto na zaskoczy mnogością propozycji kulturalnych. Ciekawym punktem na mapie Astany jest również wieża widokowa Bajterek.
  • Ałma – Ata – dawna stolica Kazachstanu, największe miasto w kraju. Ałma – Ata to przede wszystkim swoiste centrum różnorodnego przemysłu, jak również kultury oraz nauki. Ałma – Ata charakteryzuje się także fantastycznym położeniem – miasto usytuowane jest u podnóża gór Tienszan, co sprawia, że panorama miasta zapiera dech w piersiach. Ałma –Ata znana jest także z ogromnego kompleksu sportowego, na terenie którego znajduje się najwyżej położone lodowisko na świecie.

 

Tanie loty do Kazachstanu - Atrakcje turystyczne Kazachstanu

Kazachstan to kraj, w którym historia obecna jest w codziennym życiu. Dla miłośników archeologii oraz architektury to doskonałe miejsce na wyprawy. Co ciekawe, Kazachstan jest miejscem, na którego terytorium znajdują się 22 lokalizacje starożytnych osad. Kazachstan to również doskonałe miejsce dla wszystkich osób lubiących duże przestrzenie, stepowe krajobrazy, a także przepiękne łańcuchy górskie Ałtaju czy gór Tienszan. Z kolei osoby, które potrzebują zaznać nieco wypoczynku czy też leczniczych kuracji, mogą odwiedzić kompleks Medeo, gdzie znajdują się liczne sanatoria, kurorty oraz rozmaite obiekty sportowe, np. wysokogórskie lodowisko. Interesującym miejscem do zwiedzania może się okazać Teraz – znaleźć tam można zabytkowy cmentarz w okresu X – XII wieku, twierdze, zamki, świątynie oraz mauzoleum Aulie – Ata. Turystom zaciekawionym przyrodą na pewno przypadną do gustu rezerwaty czy też parki narodowe.

 

Tanie loty do Kazachstanu - klimat

Kazachstan znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, suchego oraz skrajnie kontynentalnego. Klimat tego kraju uwarunkowany jest jego położeniem w środku olbrzymiego kontynentu w dużej odległości od morza, przez co nie dociera tam powietrze morskie. Roczne amplitudy temperatur są dość duże, również dokuczliwe mogą okazać się zmiany temperatur pomiędzy dniem a nocą. Pora letnia trwa zazwyczaj bardzo długo i jest bardzo gorąca – temperatury nierzadko osiągają nawet +40°C. Zimy – odwrotnie – są bardzo mroźne, nawet do -45°C. Jesień i wiosna, w porównaniu do lata i zimy, są bardzo krótkie, praktycznie niezauważalne. Co ciekawe, środkowa część kraju jest strefą, gdzie opady właściwie nie występują. Kazachstan to państwo wielu skrajności, co widoczne jest także w pogodzie.